Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tablica osiągnięć

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Jasne, może ma po prostu wczesny okres buntu :P

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      E to co innego , dziecko tez moze miec gorszy dzien. Myslalam ze ona tak ciagle dokazuje.

      Skomentuj


        #18
        Napisane przez tosienka Pokaż wiadomość
        E to co innego , dziecko tez moze miec gorszy dzien. Myslalam ze ona tak ciagle dokazuje.
        tosienka, zgodzę się z Tobą. dziecko to też człowiek i tak samo moze może mieć gorszy nastrój, a co za tym idzie, gorszy dzień.
        Ale niektóre dzieci, mają za często te gorsze dni

        Skomentuj


          #19
          Tylko że to jak dzieci się zachowują to wina/zasługa głównie rodziców. Tak czy nie?

          Skomentuj


            #20
            W przypadku młodszych dzieci rzeczywiście tak jest. Na tych starszych ma już wpływ telewizja/inne dzieci itp.

            Skomentuj


              #21
              Czyli jak duży wpływ mają rodzice na to żeby wpływ rówieśników, telewizji czy innych osób trzecich nie zamienił dziecka w potwora?

              Skomentuj


                #22
                Olbrzymi. Dziecko, z którym się dużo rozmawia, poświęca mu się duzo czasu i miłości, samo wyrabia sobie system wartości. Najczesciej takie dzieci nie lubia ogladac agresywnych bajek - mowi sie o nich, ze sa wrazliwe. Inna sprawa z dziecmi zostawionymi samym sobie...

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  A niestety dziś wiele dzieci jest pozostawiona sobie

                  Skomentuj


                    #24
                    dement niestety sie z Toba nie zgodze.Dziecko nie ogladajace agresywnych bajek nie musi byc wcale wrazliwe. Dzieci z ktorymi sie rozmawia i poswieca duzo uwagi tez czasem sa zamkniete w sobie.
                    Kazdy z nas rodzi sie z jakims temperamentem i charakterem i nawet jesli rodzice sie mega staraja roznie to pozniej wychodzi. W pierwszym okresie zycia to my mamy najwiekszy wplyw na malucha jednak kiedy idzie do przedszkola, wchodzi w inne srodowisko to ono najwiecej na niego oddzialywuje. Czasem najbarzdiej opiekunczym rodzicom pod sloncem nie udaje sie wychodzac dziecka na porzadnego czlowieka.
                    Ile sie slyszy o przestepstwach popelnionych przez dzieci z tzw "dobrych domow". My mozemy dziecku pokazac droge a juz ono samo wybierze czy wlasnie ta chce isc.

                    Skomentuj


                      #25
                      Ja może wrócę do tematu głównego
                      Jak się tym trójkącikiem przewinie strony to widać tę tablicę o którą pytałam:
                      http://egmont.pl/sibibis/

                      I teraz jak widać już o co mi chodziło - to czy taką tablicę musiałoby mieć dziecko również w domu?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Ja uwazam ze tak. Tablica powinna obowiazywac 24h /dobe 7 dni w tygodniu. Nie moze byc tak ze dziecko z niania sie stara a z rodzicami juz nie.

                        Skomentuj


                          #27
                          antalis- kazdy moze miec inne zdanie . Tablica jest fantastyczna i kazda matka powinna ja miec!

                          Skomentuj


                            #28
                            I ja się zgodzę z Antalis.
                            Dziecko w 50% zachowanie dziedziczy w genach, a drugie 50% naśladuje
                            rówieśników - już o tym pisałam .. i to są badania naukowe.
                            My rodzice oczywiście musimy być obecni, chociażby po to by kontrolować
                            to środowisko, w którym to dziecko się będzie obracało.

                            Dla przykładu dwójka małych dzieci, którym w 3 pierwszych latach czytano te same bajki, śpiewano piosenki, opowiadało różne historie...
                            Jedno dziecko zaczęło mówić mając 1,5 roku a drugie 2,5 lata. Tym samym
                            obalono tezę, że jak będziemy paplać do dziecka cały dzień szybciej
                            bedzie mówić. Będzie mówić wtedy kiedy na niego przyjdzie czas.

                            Każda tego typu tablica, każdy system nagród musi obowiązywać wszędzie i z każdym.
                            Usterka jak sobie wyobrażasz sytuację... co jest nagrodą ?? Np. lizak
                            i Ty mu go dajesz np za to, że cały czas na spacerku trzyma się Twojej
                            ręki. A na następny dzień jego mama daje mu takiego samego lizaka
                            i wcale nie musi iść z nią za rękę.
                            Nie będzie tu żadnej metody wychowawczej, a jeszcze dziecko uzna Cię
                            za czarownicę. Musicie współpracować z mamą.
                            Julek: 10/3/2008

                            Skomentuj


                              #29
                              Ja zastosuje tablice tylko jesli bedzie potrzeba - niektore dzieci nie potrzebuja tego typu motywacji.
                              Pogadaj z rodzicami dziecka a jesli cala sytuacja jest dla Ciebie uciazliwa to polecam zmienic prace. Jestes pewna ze potzrebne sa takie srodki tylko po to by okielznac dziecko ktore jak pisalas tylko czasami ma "zle dni" ? Jesli sama zastosujesz tablice to nie zda ona egzaminu , tak jak pisala Tree - po co sie wysilac skoro mama za free da lizaka ?

                              Skomentuj


                                #30
                                Niewątpliwie, wypadałoby uzgodnic wersję z matką...

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X