Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Świeże zioła w doniczce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Świeże zioła w doniczce

    Moja teściowa ma posadzone w doniczkach mięty Jedną truskawkową a drugą już nie pamiętam jakiego smaku czy zapachu ale rzeczywiście dobra by była do deserów albo i może do wody (była by woda smakowa ) 'Chociaż dla mnie mięta to powinna być mięta bez żadnych smakowych dodatków

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Świeże zioła w doniczce

      cooo? smakowa mięta? truskawkowa, pomaranczowa?

      Skomentuj


        Odp: Świeże zioła w doniczce

        własne zioła sa bardzo dobre, przynajmniej wiemy że są bez dodatków

        Skomentuj


          Odp: Świeże zioła w doniczce

          Tez uważam, że hodowanie ziół w domu to bardzo dobry pomysł. Sama mam kilka doniczek z ziołami w domu i wiem, że to wychodzi dużo taniej niż kupowanie ich w sklepie

          Skomentuj


            Odp: Świeże zioła w doniczce

            Fajna sprawa, wszystko pod ręką i naturalnie. Ale nie mam ręki do żadnych roślin :/

            Skomentuj


              Odp: Świeże zioła w doniczce

              U mnie roślinkami zajmuje się żona, ja tylko podskubuję zioła jak dodaję do jakiś potraw.

              Skomentuj


                Odp: Świeże zioła w doniczce

                Napisane przez saul258 Pokaż wiadomość
                U mnie roślinkami zajmuje się żona, ja tylko podskubuję zioła jak dodaję do jakiś potraw.
                I to się chwali Mężczyzna, który gotuje

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Świeże zioła w doniczce

                  Bardzo mi się marzy bazylia, oregano i inne zioła w doniczkach. Teraz to nie problem, bo w marketach są na stoisku z warzywami, ale ja nie jestem pewna jak długo takie zioła w tej doniczce się utrzymają.

                  Skomentuj


                    Odp: Świeże zioła w doniczce

                    Napisane przez testolandia Pokaż wiadomość
                    Bardzo mi się marzy bazylia, oregano i inne zioła w doniczkach. Teraz to nie problem, bo w marketach są na stoisku z warzywami, ale ja nie jestem pewna jak długo takie zioła w tej doniczce się utrzymają.
                    Można zasiać samemu takie zioła. Wystarczy doniczka z dziurką, trochę ziemi i nasiona. Później dobre miejsce w kuchni i odpowiednie nawilżanie i mamy swoje zioła.

                    Skomentuj


                      Odp: Świeże zioła w doniczce

                      Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                      Można zasiać samemu takie zioła. Wystarczy doniczka z dziurką, trochę ziemi i nasiona. Później dobre miejsce w kuchni i odpowiednie nawilżanie i mamy swoje zioła.
                      To już przerasta zdolności ogrodnicze niektórych osób. Próbowałam z koperkiem, szczypiorkiem i pietruszką - przetrzymały co najwyżej miesiąc, półtora. Bazylia rosła dłużej, ale była już wyrośnięta, sklepowa. Nie wiem, co robię źle... A marzy mi się taki mini zielnik w kuchni...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Świeże zioła w doniczce

                        Ja mam wyhodowane przez siebie bazylię, tymianek i miętę. Pół roku rosną, ale nie są jakoś imponujące. Aczkolwiek są i służą

                        Skomentuj


                          Odp: Świeże zioła w doniczce

                          Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
                          Ja mam wyhodowane przez siebie bazylię, tymianek i miętę. Pół roku rosną, ale nie są jakoś imponujące. Aczkolwiek są i służą
                          Żeby zioła nabrały rozmiarów należy je podobnie jak krzaczki przycinać. Ne wystarczy tylko obrywać listki gdy potrzebujemy, ale trzeba co jakiś czas wyciąć niektóre łodyżki ale takie które mają stare listki i są duże.

                          Skomentuj


                            Odp: Świeże zioła w doniczce

                            Rozmaryn - muszę mieć go obowiązkowo w doniczce. Kurczak pieczony bez rozmarynu to jak puree bez masła

                            Skomentuj


                              Odp: Świeże zioła w doniczce

                              Witam,

                              mam zamiar właśnie założyć taki zielnik w doniczce w kuchni ale ze względu na to, że mamy zimę teraz, czy są jakieś zioła które mi teraz nie urosną albo coś takiego? Nie chciałabym czekać do wiosny, jestem troszkę niecierpliwa Czy kupowałyście jakąś specjalną ziemię pod te zioła czy taką zwykłą ogrodową?

                              Skomentuj


                                Odp: Świeże zioła w doniczce

                                ja lubię również herbatkę miętową
                                www.slimteka.pl

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X