Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Samotni rodzice
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Samotni rodzice O wychowywaniu dzieci w pojedynkę

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14-09-2017, 08:52
Beatrice001 Beatrice001 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Beatrice001.polki.pl

Miasto: swiadomerodzicielstwo.blogspot.com/
Zdjęcia: 6
Domyślnie Odp: Jak wywalczyć alimenty dla dziecka?

Lol. Nie wiedziałam, że alimenty może dziecko otrzymać od ojca, z którym matka jest w związku małżeńskim. Mój niestety nigdy za nic nie był odpowiedzialny, ledwie co mi udało się go uczynić odpowiedzialnym finansowo za siebie... A po narodzinach dziecka, sama musiałam zakupić wszystkie niezbędne wyprawki i nawet... prezent dla siebie Tak, zapomniał żonie podziękować za dziecko. Przykre to, bo mógł zwykłą kartkę napisać, ale co tam. To właśnie dziecko sprawiło, że zaczynam walczyć o dziecka dobro. Przychodzi mi to niestety powoli, bo mam inne myślenie - że sobie sama poradzę itp itd. Ale przecież dzieko ma dwoje rodzićów i może warto coś wyegzekwować nawet od tego leniwego, nieodpowiedzialnego i nietykalnego. Muszę to przemyśleć.

ps. Okropne jes to spamowanie. Człowiek chce sobie poczytać normalną konwersację, a spamowanie to bardzo utrudnia. Ludzie, czy nie możecie sobie znaleźć niczego lepszego do roboty?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-01-2018, 17:43
kelem kelem jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kelem.polki.pl

przede wszystkim warto jest znaleźć skutecznego prawnika który o to zadba
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-01-2018, 12:16
Nabeeme Nabeeme jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Nabeeme.polki.pl

Co to w ogóle za sytuacja, że trzeba o alimenty walczyć. Każdy facet powinien płacić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15-01-2018, 19:49
gawrysia gawrysia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
gawrysia.polki.pl

przymierzam się do rozwodu, ale nie swojego a mojej siostry,czytam te wasze odpowiedzi i serio aż mi się włos jeży na głowie. Ostatnio czytałam taki faq odnośnie rozwodów https://kaszuby24.pl/rozwod-najczest...ia-odpowiedzi/ , to koszmar ile zawiłości jest po rozstaniu, dziewczyny ja idę jako świadek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30-01-2018, 14:13
gawrysia gawrysia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
gawrysia.polki.pl

no niestety trzeba walczyć nie każdy tatuś poczuwa się do obowiązku płacenia. Ja jestem zdania że trzeba z grubej armaty uderzać w takich, oczywiście w przenośni. Wynajmij adwokata, dobrego adwokata który ma doświadczenie w takich sprawach, polecam Ci napisać do kancelarii Buzuk/Popielarska, tam Ci pomogą uwierz
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-02-2018, 10:23
hermenegilda25 hermenegilda25 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
hermenegilda25.polki.pl

Można próbować samemu zawalczyć, z jakim jednak skutkiem, trudno określić, a mając adwokata z dobrej kancelarii http://kancelaria-kopko.pl/adwokat-rozwody-warszawa/ wszystko nabiera innego wymiaru. Masz wtedy pewność, że wywalczysz wszystko to, co możesz wycisnąć z eks męża.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25-02-2018, 21:20
lobelia77 lobelia77 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
lobelia77.polki.pl

Z kolei z Zabrza bardzo dobra pani adwokat to pani Beata Bieniek. Bardzo mi pomogła, dzięki niej udało się wygrać trudną sprawę pomyślnie dla mnie. Do tego to bardzo miła, uprzejma osoba no i najważniejsze, że skuteczna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14-03-2018, 08:55
donat_ka's Avatar
donat_ka donat_ka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
donat_ka.polki.pl

Oczywiście, że warto jest postacić na dobrego adwokata jednak musicie wiedzieć,że sama suma alimentów nie może byc jak z kosmosu. Na wysokość alimentów wpływa wiele czynników:
http://kanone.pl/artykul,87.html

W artykule jest to opisane.Wysokość alimentów zalezy od wielu czynników

od potrzeb dziecka
od zarobków osoby płacącej alimenty
ale również od zobowiązań i obowiązków alimenciarza względem innych ( na przykład dzieci z innego związku)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16-04-2018, 18:38
begirl begirl jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
begirl.polki.pl

kochana nie odpuszczaj bo nie warto! dlaczego tylko ty masz utrzymywać wasze dziecko? według mnie najlepiej udać się do odpowiedniej osoby moze w http://radcaprawny-trojmiasto.pl/ by pomogli? warto zadzwonić i sprawdzić. na pewno nie ma co popuszczać, bo potem taka osoba myśli że jest bezkarna i nic się nie dzieje, a dziecko cierpi przez takiego ojca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19-04-2018, 12:05
slonecznamama slonecznamama jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
slonecznamama.polki.pl

Czasami nie mogę się nadziwić tym, że są ludzie, którzy ot tak zostawiają swoje dzieci i idą swoją drogą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania