Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nie chce pić mleka ( 2 lata )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nie chce pić mleka ( 2 lata )

    Witam, moja córka kilka dni przed ukończeniem 2 roku życia, sama zrezygnowała z piersi, od tego czasu chciałam dać jej mleko w butelce, a że nigdy nie tolerowała mleka modyfikowanego pluła nim, to postanowiłam, że dam jej mleko w kartonie ( pediatra pozwoliła ) robiłam nawet kakao, ale ona nie chce go pić, zrobi łyka i mówi, że nie dobre i nie będzie tego piła. Nie wiem już co robić bo przecież mleko jeszcze powinna pić, daje jej też kaszki ale tego też zabardzo nie chce, je jogurty i jedynie tylko to zje, a tak pozatym to nic z nabiału, już nie wiem jak ją namówić, żeby piła mleko chociaż raz dziennie Miałyście ten problem? Co byscie poradziły?





    Victoria ur. 18.05.2011 2700g 51cm Nasze Szczęście

  •    
       

    #2
    Odp: Nie chce pić mleka ( 2 lata )

    Nie musi pić mleka. Ważne żebyś zastąpiła je innymi produktami zawierającymi wapń. Moje córki są uczulone na mleko krowie i praktycznie wcale mleka nie piją.
    Najwięcej wapnia jest właśnie w jogurcie. Jak dosypiesz do niego łyżeczkę amarantusa to będzie bardzo wartościowy posiłek.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nie chce pić mleka ( 2 lata )

      Może mi poradzicie?Mam podobny problem z swoją córeczką,z tym że to jeszcze maluszek,ma prawie pół roku.Lilka lubi jeść zupki,deserki,kaszki i radzi sobie z całymi porcjami ale jak ma pić mleko to już jest problem.Wypija połowę porcji którą jej przygotowuję.Mam nadzieję że ona wie ile jej potrzebne jednak trochę się martwię.


      Skomentuj


        #4
        Odp: Nie chce pić mleka ( 2 lata )

        jak nie chce pić mleka to nie zmuszaj - nie każde dziecko je lubi i musi pić. wapń znajdziesz w mlecznych przetworach, w takim żółtym serze nawet więcej niż w mleku, w naturalnych jogurtach, maślance itp. zmuszać nie ma sensu, bo skutek będzie fatalny

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nie chce pić mleka ( 2 lata )

          Witam! Dziecko dla własnego zdrowia powinno pić mleko... Ale co zrobić, jeśli nie chce? Z moim synkiem ostatnio jest podobnie, mimo że jest jeszcze mały. Chętnie zjada wszystko oprócz mleka i zazwyczaj butlę mu daję, kiedy śpi bądź kiedy jest temu bliski. Najlepiej jest mleko zastąpić czymś, w czym jest dużo wapnia. Jeśli lubi jogurty i je je z chęcią, to jak najbardziej podawaj je córce. Jeśli jednak uważasz też ze to za malo, to są też różne środki farmaceutczne dla dzieci, które zawierają witaminę D. Pozdrawiam serdecznie !

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nie chce pić mleka ( 2 lata )

            Mój synek, po półtora roku odrzucił całkowicie melko, jednaka nie martwie się o niego bo dziennie zawsze zje minimum 1 jogurt. Oczywiście szukamy takie jogurty z dobrym składem, bo nie chcemy faszerować go jakimś syfem. Z mlekiem to było tak, że 7 miesięcy dostawał moje z butli, potem troche modyfikowana i przeszliśmy zaraz na kozie i dzień przed tą jego zmianą na noc zjadł zaskakująco dużo bo aż 300 ml i rano na śniadanie już nie chciał.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X