Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pleśniawki u dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pleśniawki u dziecka

    Czy może któraś z Was zetknęła się kiedyś z problem pleśniawek u dzieci? Podejrzewam, że właśnie moje dziecko zaraziło się tym. Ostatnio zauważyłam wysyp białych plamek na języku mojego syna co poważnie mnie zaniepokoiło, tym bardziej ja poczytać o nich tutaj http://wylecz.to/pl/choroby/dermatol...lesniawki.html Boję się, że rozwinie się to i moje dziecko będzie miało buzię jak ta ze zdjęcia. Wiem, że jestem byc może nieco przewrażliwiona, ale napraw obawiam się jakiejś powazniejszej infekcj, bo jak z tym wtedy sobie radzi?
  •    
       

    #2
    Odp: Pleśniawki u dziecka

    Hej

    Idź do apteki i coś ci dadzą. Aptin , dezaftan czy jakoś tak. To też zależy ile twoje dziecię ma lat. Nie ma się co bać, jak szybko zaczniesz smarować, to tak szybko minie.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Pleśniawki u dziecka

      O jeny! Ja bym poszła do lekarza. Mi jakiś czas temu często wychodziły AFTY i żadne "cuda" typu dezaftan i tego typu rzeczy nie pomagały. Nawet powiem więcej mi tego wyszło w kilku miejscach. Mi lekarz powiedział,że jestem osłabiona i powinnam dużo witamin zacząć przyjmować.



      Skomentuj


        #4
        Odp: Pleśniawki u dziecka

        Zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów i zauważeniu nalotu w ustach dziecka trzeba udać się do lekarza. Tylko on udzieli fachowej pomocy. Nie można leczyć pleśniawek samodzielnie, domowymi sposobami. Specjalista dobierze w zależności od wieku dziecka i stopnia zaawansowania choroby odpowiednie leki. Zazwyczaj są to popularne preparaty grzybobójcze do miejscowego stosowania. Całe leczenie trwa zazwyczaj około tygodnia. Pamietajmy by zpobiegac pojawieniu sie plesniawek. Zapobiec pleśniawkom można przede wszystkim dbając o higienę dziecka i jego otoczenia. Niech nie wkłada do ust brudnych rączek i przedmiotów. Należy także dokładnie myć i wyparzać butelki i smoczki. Mamy karmiące piersią powinny także przed i po karmieniu myć sutki.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Pleśniawki u dziecka

          Dokładnie...
          Lekarz na pewno zapisze preparaty grzybobójcze do miejscowego stosowania. Całe leczenie trwa zazwyczaj około tygodnia. Moja córka akurat tego nie miała i całe szczęście,bo podobno bardzo boli Wiem żeby temu zapobiec trzeba przede wszystkim dbać o higienę dziecka i jego otoczenia.



          Skomentuj


            #6
            Odp: Pleśniawki u dziecka

            Napisane przez agibee Pokaż wiadomość
            Dokładnie...
            Lekarz na pewno zapisze preparaty grzybobójcze do miejscowego stosowania. Całe leczenie trwa zazwyczaj około tygodnia. Moja córka akurat tego nie miała i całe szczęście,bo podobno bardzo boli Wiem żeby temu zapobiec trzeba przede wszystkim dbać o higienę dziecka i jego otoczenia.
            U nas dokładnie tak było,pierwsza kuracja trwała tydzień, 1 dzień był spokój i znowu się pojawiły, więc znowu lekarz po następny antybiotyk, 7 dzień stosowania i nawet wszystkie nie wyginęły, dalej widziałam w buźce białe plamy. Za drugim razem lekarz przepisał już nam 2 opakowania, drugi tak zapobiegawczo, ale stwierdziłam że to nie ma sensy, druga butelka Nystatyny stoi do dziś w lodówce nieotwarta. Ja zdecydowałam się na trochę kontrowersyjną kurację, smarowałam te pleśniawki mocze córki, 3 dni nie było po nich śladu ale ja jeszcze przez 2 dni zapobiegawczo dalej jej przecierałam. Ciężka to była decyzja, ale jak widać metoda skuteczna, od tej pory pleśniawki nie pojawiły się już ani razu.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Pleśniawki u dziecka

              Kuracje moczem stosowała moja siostra u córeczki i pomagało, mi położna też kazała ale najpierw zastosowałam jakiś środek z apteki który mąż kupił niestety nie mam opakowania i nie pamiętam nazwy. Środek był skuteczny i przeszło po ok 3 dniach.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pleśniawki u dziecka

                Ja od zawsze miałam afty jamy ustnej. U małego póki co się nie pojawiły i mam nadzieję, że tak zostanie.
                Do leczenia używałam zwykle aptecznych leków, polecanych przez sprzedawcę. O terapii moczem jeszcze nie słyszałam. Zapiszę sobie ku pamięci, bo takie rzeczy przydają się w najmniej spodziewanych momentach.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pleśniawki u dziecka

                  Nam pediatra na pleśniawki zalecił córce i przepisał Aphtin. Płyn nalewa się na wacik i ściera ten biały nalot. Raz mieliśmy z tym problem, potem juz więcej nas nie nawiedziły

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pleśniawki u dziecka

                    Jest jeszcze sposób "babcijny" acz może być zniechęcający - smarowanie pleśniawek moczem dziecka. Metoda może wydawać się kontrowersyjna acz wiele mam postanowiło spróbować i wygrały w ten sposób z pleśniawkami..

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Pleśniawki u dziecka

                      O takim sposobie domowym naszych babć nie słyszałam. Warto zbierać różne radym bo a nóż się przydać mogą. Jest wiele cennych sposobów domowych.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Pleśniawki u dziecka

                        ale nie wiem czy zdecydowałąbym się na taki moczowy krok ??!! Na szczęście moja pierwsza córcia nie miała tego problemu więc mam nadzieję, że druga też nie będzie go miała..
                        a trudne są do wyleczenia takie pleśniawki?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Pleśniawki u dziecka

                          Zuzia miała i po posmarowaniu kilka razy specyfikiem z apteki zeszło bardzo szybko. Fabianek na szczęście nie ma takiego problemu

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Pleśniawki u dziecka

                            Napisane przez macdzia Pokaż wiadomość
                            ale nie wiem czy zdecydowałąbym się na taki moczowy krok ??!! Na szczęście moja pierwsza córcia nie miała tego problemu więc mam nadzieję, że druga też nie będzie go miała..
                            a trudne są do wyleczenia takie pleśniawki?

                            macdzia myślę że byś się zdecydowała na to jakby druga buteleczka antybiotyku do smarowania nie przynosiła efektów, tak jak u nas, po moczu 3 dni i pleśniawki zniknęły na dobre, więcej nie było tego problemu. U nas były trudne do wyleczenia,ale mam nadzieję że nie będziesz miała tego problemu podobnie jak z pierwszą córką

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Pleśniawki u dziecka

                              A co polecicie na pleśniawki i zapalenie jamy ustnej u dorosłych?
                              Można stosować to samo, co u dzieci, czy raczej inne środki?
                              Mój mąż od czasu do czasu się z tym zmaga. I cały czas nie znaleźliśmy niczego, co byłoby w 100% skuteczne.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X