Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zioła na dobre trawienie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    zioła na dobre trawienie

    Witam, zamówiłam już sobie mieszankę ziół na dobre trawienie za strony Baby&Mama Med:
    http://sklep.babyandmamamed.com/mies...obre-trawienie

    Tylko mam cały czas wątpliwości, jestem teraz w 11tc, lekarz prowadzący zalecił mi, że mogę je pić od 12 tc ale jakoś nie przekonują mnie takie rzeczy. Zastanawiam się czy to w jakimś stopniu nie może zagrozić dziecku. Niby w mieszance są same naturalne składniki, a nie granulaty i jest napisane "dawkowanie" ale jakoś mam dystans.

    Bardzo proszę o poradę czy to może mieć jakieś skutki uboczne czy jak będę stosowała się do zaleceń na opakowaniu to będzie dobrze i ulży mi w moich problemach trawiennych w trakcie ciąży ?

  •    
       

    #2
    Odp: zioła na dobre trawienie

    Ja stosowałam te zioła, ale zupełnie oddzielnie. Tzn. raz sobie zaparzyłam rumianek, raz miętę... Z ziołami też nie należy przesadzać, więc tak zdecydowałam. I też pomagały, a skutków ubocznych żadnych.

    Skomentuj


      #3
      Odp: zioła na dobre trawienie

      no właśnie wiem, że lepiej być ostrożnym, ale już zamówiłam. Zdecydowałam się jednak na szczęśliwa ciąża bo to jeszcze dodaje trochę energii.

      NO nic przetestuje i zobaczę co z tego wyjdzie

      Skomentuj


        #4
        Odp: zioła na dobre trawienie

        Klasyka w tej dziedzinie to siemię lniane. Trzeba je namoczyć na noc i wypić rano na czczo. Możesz też przygotować mieszankę z siemienia lnianego, rdestu ptasiego, kolendry, korzenia lukrecji, paprotki zwyczajnej i siemienia konopnego (w równych proporcjach). Łyżkę mieszanki zalej na noc szklanką letniej wody i wypij rano na czczo.

        Skomentuj


          #5
          Odp: zioła na dobre trawienie

          siemię lniane dodaje ale to sporadycznie zmielone do jogurtu, do panierki do kotletow, do sosow i gdziekolwiek się da, ale czesto mi sie zapomina

          a gdzie można dostać te wszystkie składniki które wymieniłaś ? i czy to nie zaszkodzi, bo jestem w ciąży i trochę się boje eksperymentować

          Skomentuj


            #6
            Odp: zioła na dobre trawienie

            Napisane przez solga Pokaż wiadomość
            siemię lniane dodaje ale to sporadycznie zmielone do jogurtu, do panierki do kotletow, do sosow i gdziekolwiek się da, ale czesto mi sie zapomina

            a gdzie można dostać te wszystkie składniki które wymieniłaś ? i czy to nie zaszkodzi, bo jestem w ciąży i trochę się boje eksperymentować
            jeśli chchesz kupic sienie nie warto kupować siemienia mielonego fabrycznie, najlepiej kupować siemię w całych ziarenkach i mielić tuż przed spożyciem w zwykłym młynku do kawy - ja mam taki nie używany młynek i w nim miele siemie ponoc tez daja sobie z nim rady blendery - ja kupuje w sklepach ze zdrową żywnością siemię lniane brązowe - najpopularniejszą odmianę

            Skomentuj


              #7
              Odp: zioła na dobre trawienie

              Napisane przez solga Pokaż wiadomość
              siemię lniane dodaje ale to sporadycznie zmielone do jogurtu, do panierki do kotletow, do sosow i gdziekolwiek się da, ale czesto mi sie zapomina

              a gdzie można dostać te wszystkie składniki które wymieniłaś ? i czy to nie zaszkodzi, bo jestem w ciąży i trochę się boje eksperymentować
              i i nie bój się siemienia lnianego bo ciężarnym polecam siemię lniane szczególnie w ostatnich tygodniach ciązy

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: zioła na dobre trawienie

                Na ogólne problemy z jelitami dobry jest trilac plus ale nie wiem jak jest ze stosowaniem w ciąży. Trzeba by było lekarza podpytać.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: zioła na dobre trawienie

                  jak lekarstw i chemii wolę nie brać w ciąży, dokupiłam jeszcze sobie olej z siemienia lnianego i piję codziennie rano jedną łyżeczkę

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: zioła na dobre trawienie

                    Mi pomoc przynosiło picie kawy zbożowej.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: zioła na dobre trawienie

                      Mój lekarz raczej nie był zwolennikiem ziół w ciąży. Wiem, że są różne szkoły i różne podejścia. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to może lepiej daj sobie z nimi spokój

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: zioła na dobre trawienie

                        Świetny jest trilac ale lepiej skonsultować się z lekarzem jeżeli chcecie go brać w ciąży.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: zioła na dobre trawienie

                          Ja piję Dobre Trawienie i sobie chwalę pomaga nawet na zaparcia i te okropne wzdęcia - w ciąży jak znalazł

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: zioła na dobre trawienie

                            Napisane przez patrycjaa88 Pokaż wiadomość
                            Ja piję Dobre Trawienie i sobie chwalę pomaga nawet na zaparcia i te okropne wzdęcia - w ciąży jak znalazł
                            Na zaparcia w ciązy to najlepsze są warzywa, owoce, otręby, płatki owsiane. Zioła- każde, najlepiej skonsultować z lekarzem.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: zioła na dobre trawienie

                              A próbowałaś takich bardzo naturalnych metod? Właśnie jak wspomniane prze dziewczyny siemię?
                              Albo 1/3 szklanki soku z kapusty kiszonej/ogórków kiszonych. Mnie pomagało nawet kilka łyczków. Albo surowa kapusta kiszona.

                              Pomaga też wypicie małej szklanki ciepłej wody rano na czczo(może być z cytryną i miodem).

                              Jabłko ze skórką

                              Pij też więcej w ciągu dnia i jedz więcej błonnika.
                              www.cukromania.blogspot.com

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X