Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

chłopiec czy dziewczynka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    chłopiec czy dziewczynka?

    gdy zaszłam w ciążę na początku chciałam wiedzieć czy to będzie córka czy syn. Mój mąż prosił abyśmy tego nie sprawdzali, aż do samego końca...zgodziłam się. Dziś mu za to dziękuję! Jak oznajmiono mi po raz pierwszy, że mam syna to myślałam, że umrę ze szczęścia.
  •    
       

    #2
    syn

    witam.
    Jestem mamą 10 m-cznej dziewczynki na którą zdecydowalismy się świadomie. Od samego początku ciąży miałam przeczucie że to będzie dziewczynka. Gdy urodziła się nasza córeczka zadecydoawaiśmy że następne dziecko będzie w niedługim czasie wiec nie zabezpieczalismy się.I tak teraz jestem znowu w ciąży w 14 tyg., podobno ma być chłopak.Jak dowiedziałam się że jestem znowu w ciąży byłam trochę oszołomiona że to nastąpiło tak szybko, ale jak już wiem żę będziemy mieli synka jestem bardzo szczęśliwa. I tak według planu różnica między dziecmi będzie rok i 4 m-ce, a ja będę miała 28 lat i dwójkę dzieci.
    Odnośnie sposobu na syna to wyczytałam że trzeba przed zajściem w ciążę zrezygnować ze słodyczy przynajmniej na 3 m-ce. A także mieć dziecko jedno za drugim.pozdrawiam

    Skomentuj


      #3
      Córcia będzie Na początku w tradycyjnym USG lekarz dawał 80% pewności, po USG 4D, mówił, że na 100%....więc kupuję te różowe słodkie ciuszki...ostatnio jednak stwierdziłam, że gdyby urodził się synek nie miałabym w co go ubrać
      Czy słyszałyście o przypadkach, gdzie lekarz dając 100% pewności co do płci dziecka się pomylił???


      Skomentuj


        #4
        Byle bylo zdrowe!

        Jestem w 6 tygodniu ciazy i nie wiem co bedzie. Moj maz pragnie chlopca a ja dziewczynki. Co prada wybralismy juz imiona dla naszego maluszka ale ja uzywam tylko tego dla dziewczynki. I wiecie co tak naprawde nie liczy sie co bedzie ale zeby bylo tylko zdrowe!

        Skomentuj


          #5
          synek

          oczywiscie ze najwazniejsze jest zeby bylo zdrowe. ja mimo iz przed ciaza bardzo chcialam miec pierwsza corke to gdy zaszlam w ciaze jakos przestalo to byc dla mnie takie wazne. od samego poczatku mialam przeczucie ze to bedzie chloiec... i jest, antos. jeste w 31 tyg i juz nie moge sie doczekac kiedy mina te dwa miesiace.
          pozdrawiam
          "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












          Skomentuj


            #6
            Napisane przez jaka_ja Pokaż wiadomość
            Córcia będzie Na początku w tradycyjnym USG lekarz dawał 80% pewności, po USG 4D, mówił, że na 100%....więc kupuję te różowe słodkie ciuszki...ostatnio jednak stwierdziłam, że gdyby urodził się synek nie miałabym w co go ubrać
            Czy słyszałyście o przypadkach, gdzie lekarz dając 100% pewności co do płci dziecka się pomylił???
            Ja znam taki przypadek...Mojej znajomej lekarz przez kilka miesięcy (od momentu kiedy płeć dziecka mogła być już rozpoznana) mówił, że będzie dziewczynka...Na szczęście koleżanka sama nie przepada za różowym kolorem więc nie kupowała wyprawki wyłącznie w tym kolorze, bo urodził się dorodny chłopiec
            Jeśli jednak zrobiłaś usg 4D to możliwość pomyłki jest znikoma, więc śmiało możesz gromadzić różowe ubranka

            Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

            Różności do postów
            GALERIA OLAFKA

            Skomentuj


              #7
              Mam nadzieję, że pomyłki nie będzie
              Przyznam, że jestem cała nastawiona na córeczkę, już nawet nie chodzi mi o te ciuszki, ale o moje psychiczne nastawienie, o to jak mówię do mojego brzusia, jak to wszystko podziałało na moją wyobraźnię...
              Nie chcę przez to powiedzieć, że z synka cieszyłabym się mniej...tyle, że jak człowiek od samego początku słyszy "dziewczynka'' to już ciężko się przestawić...


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Gdy zaszlam w ciaze chcialam bardzo zeby to byla dziewczynka ale gdy zobaczylam na usg naszego synka po prostu sie zakochalam.Jestem w 26 tygodniu ciazy i juz nie moge sie doczekac kiedy zobacze tego przystojniaka.

                Skomentuj


                  #9
                  Ja chciałam wiedzieć. Niecierpliwa jestem! Ale te pomyłki, to różnie mogą być odebrane. W sumie jak człowiek się nastawi jaka będzie płeć dziecka, to może doznać szoku, że ostatecznie jest inna...

                  Skomentuj


                    #10
                    właśnie jestem tu nowa witam
                    ja jestem w 12 tyg. i jeszcze na usg nic nie widac ale slyszalam ze jak sie ma ladna cere, malutki brzuszek i nie wymiotuje sie to prawdopodobnie bedzie chlopak(to wlasnie mnie dotyczy) znacie tez jakies takie przyklady?? jak bylo u was? pozdrawiam wszystkie mamcie
                    1.03.2009 9:55 FILIPEK

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Kochana,na podstawie takich symptomów jak ładna cera, mały brzuszek itd nikt nie jest w stanie ocenić, czy będzie chłopiec, czy dziewczynka...
                      Ja np. na brzydką cerę nie narzekam, brzusio też niezbyt duży, wszyscy wokół mówili, że wygląda na to, że będzie synek, bo przecież córeczka trochę odebrałaby mamusi urody itp itd. a tymczasem na wszystkich USG widać, że będzie dziewczynka


                      Skomentuj


                        #12
                        Napisane przez ania_2288 Pokaż wiadomość
                        właśnie jestem tu nowa witam
                        ja jestem w 12 tyg. i jeszcze na usg nic nie widac ale slyszalam ze jak sie ma ladna cere, malutki brzuszek i nie wymiotuje sie to prawdopodobnie bedzie chlopak(to wlasnie mnie dotyczy) znacie tez jakies takie przyklady?? jak bylo u was? pozdrawiam wszystkie mamcie
                        Trudno powiedzieć, bo na prawdę nie ma takiej reguły, znajoma miała malutki brzuszek i ładną cere, nie można powiedzieć, że męczyły ją jakieś szczególne nudności a urodziła dziewczynkę...Ja miałam ogrrrromny brzuch i silne wymioty (z cerą było u mnie w porządku) i urodziłam chłopca, dużego (4,255kg) stąd też chyba rozmiar brzusia.
                        W ogóle gdzieś znalazłam taki test dla kobiet w ciąży o rozpoznawaniu płci maluszka po objawach i wyglądzie brzuszka, mi wyszło że na 75% powinna być dziewczynka (na usg nie można było ustalić więc miałam niespodziankę do końca) i teraz wiem, że takie przesądy są po prostu chyba wymyślone dla zabawy.

                        Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                        Różności do postów
                        GALERIA OLAFKA

                        Skomentuj


                          #13
                          ja w sumie sama nie wiem co o tym myslec ale mam nadzieje ze niedlugo bede mogla sie przekonac czy bede miala Amelke czy Filipka i mam nadzieje tez ze mi sie juz zadne objawy nie nasila:P chociaz wiecie, ja mialam byc do konca chlopcem i to na 100% wychodzilo z badan mojej mamie wiec.... tak czy inaczej uwielbiam niespodzianki
                          1.03.2009 9:55 FILIPEK

                          Skomentuj


                            #14
                            Witam dziewczyny-przeszłam przez 2 ciąże,zupełnie różne i urodziłam 2 córeczki.A może przy okazji dacie przepis na chłopca?Właśnie będziemy starac się o 3 dziecko i mile widziany byłby chłopczyk,pozdrawiam.

                            Skomentuj


                              #15
                              Napisane przez jaka_ja Pokaż wiadomość
                              Córcia będzie Na początku w tradycyjnym USG lekarz dawał 80% pewności, po USG 4D, mówił, że na 100%....więc kupuję te różowe słodkie ciuszki...ostatnio jednak stwierdziłam, że gdyby urodził się synek nie miałabym w co go ubrać
                              Czy słyszałyście o przypadkach, gdzie lekarz dając 100% pewności co do płci dziecka się pomylił???
                              Witam,moja koleżanka była w takiej sytuacji,gdzie ginekolog do końca twierdził,iż będzie miała chłopca-4-tego z kolei,a urodziła dziewczynkę.Miała cesarkę w pełnym znieczuleniu,więc przeżyła szok,jak dzidzię jej przynieśli.Okazało się,że wargi sromowe mała miała tak napuchnięte,że lekarz myślał,iż to jądra

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X