Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marzy mi się kolorowy balkon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Marzy mi się kolorowy balkon

    Witam wszystkich - cieszę się, że powstał taki dział, bo chcę zrobić z mojego balkonu kolorowy zakątek, na którym będziemy mogli wypić poranną kawkę a nie wiem jak się do tego zabrać. Na początku jak wszystko wsadzę wygląda pięknie ale po kilku dniach wszystko pada może tutaj znajdę ogrodnicze porady

    Ogrodnicy, ogrodniczki czekam na was
  •    
       

    #2
    Odp: Marzy mi się kolorowy balkon

    Napisane przez szyszka110 Pokaż wiadomość
    Witam wszystkich - cieszę się, że powstał taki dział, bo chcę zrobić z mojego balkonu kolorowy zakątek, na którym będziemy mogli wypić poranną kawkę a nie wiem jak się do tego zabrać. Na początku jak wszystko wsadzę wygląda pięknie ale po kilku dniach wszystko pada może tutaj znajdę ogrodnicze porady

    Ogrodnicy, ogrodniczki czekam na was
    To zależy w którym miejscu masz ten balkon.Jezeli bardzo nasłoneczniony czyli od wschodu lub południa musisz dobrać odpowiednie rośliny które lubią słońce.od strony północnej i zachodniej sadzimy rośliny lubiące cień lub półcień.Przy zakupie musisz sprawdzić na załączonej karteczce jakie warunki lubi dana roślina.
    Ja mam taras od południa ale w pobliżu rośnie drzewo i daje ciń,w skrzynkach sadzę pelargonie i niecierpki a pod dachem wieszam na ozdobnych łańcuchach surfinie.Na podłodze tarasu stawiam fuksje i juki.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Marzy mi się kolorowy balkon

      Hejfajny watek

      ja mam balkon od zachodu i slonce mam tylko do 11-12potem cien

      Ania jakie mi kwiatki polecasz?te surfinie by sie nadawały ,jakbym powiesiła?


      Skomentuj


        #4
        Odp: Marzy mi się kolorowy balkon

        Napisane przez Sileczek Pokaż wiadomość
        Hejfajny watek

        ja mam balkon od zachodu i slonce mam tylko do 11-12potem cien

        Ania jakie mi kwiatki polecasz?te surfinie by sie nadawały ,jakbym powiesiła?
        Tak surfinie możesz tam powiesić.surfinie lubią pólcieńi cień bo w słońcu szybko obsychają i się starzeją mimo obfitego podlewania.Ja zawsze mam surfinie na zewnętrznych parapetach okien wychodzących na północ,kwitną mi do samych przymrozków,a te które mam w słońcu w sierpniou juz kończą swój żywot.


        Skomentuj


          #5
          Odp: Marzy mi się kolorowy balkon

          Aniu-z Ciebie to prawdziwa ogrodniczka My teraz na wiosnę będziemy od podstaw urządzać ogródek. Mamy tu słońce od 10-18,więc prawie cały dzień, ale przy drewnianym płocie będzie cały czas cień. Myślałam o jakiś kwitnących krzewach-lubię, gdy jest kolorowo. macie jakieś pomysły????

          Skomentuj


            #6
            Odp: Marzy mi się kolorowy balkon

            Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
            To zależy w którym miejscu masz ten balkon.Jezeli bardzo nasłoneczniony czyli od wschodu lub południa musisz dobrać odpowiednie rośliny które lubią słońce.od strony północnej i zachodniej sadzimy rośliny lubiące cień lub półcień.Przy zakupie musisz sprawdzić na załączonej karteczce jakie warunki lubi dana roślina.
            Ja mam taras od południa ale w pobliżu rośnie drzewo i daje ciń,w skrzynkach sadzę pelargonie i niecierpki a pod dachem wieszam na ozdobnych łańcuchach surfinie.Na podłodze tarasu stawiam fuksje i juki.
            Aniu podziwiam, jaki ogrodnik z ciebie





            Skomentuj


              #7
              Odp: Marzy mi się kolorowy balkon

              A mi sie marzy balkon, bo narazie jedyne kwiatk jakie mam to te od mojego m w wazoniku, niestety tu gdzie mieszkamy nie ma duzej mody na balkony w mieszkaniach, no a ja naprawde bardzo by chciała, no ale moze za roczek sie przeprowadzimy gdzie indziej i wtedy to juz tkie bez balkony to nie wezme, no i ten watek mi sie przyda


              Uważam za szczęśliwego tego,
              który szczecie swoje zawdzięcza naturze,
              ale podziwiam i szanuję tego,
              który szczęcie stworzył sobie sam,
              który stworzył je silną wola i energią.
              Hippolyte Taine

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Marzy mi się kolorowy balkon

                Napisane przez kasiakozmin Pokaż wiadomość
                Aniu-z Ciebie to prawdziwa ogrodniczka My teraz na wiosnę będziemy od podstaw urządzać ogródek. Mamy tu słońce od 10-18,więc prawie cały dzień, ale przy drewnianym płocie będzie cały czas cień. Myślałam o jakiś kwitnących krzewach-lubię, gdy jest kolorowo. macie jakieś pomysły????
                KASIA to zależy czy to będą pojedyńcze krzewy czy rosnące w grupach.
                Pojedynczo można sadzić Magnolie i Hortensje. W grupach fajnie prezentują się Tawuły i pigwowce.te rośliny które wymieniłam lubią ciepło na zimę powinny być dobrze okryte,przedtem je podcinamy.
                Ja mam tylko jedną Hortensję i jedną dużą forsycję która za kilka dni będzie pięknie kwitła na żółto.


                Hortensja



                Magnolia



                Tawuły
                Last edited by anna31; 29-03-2010, 20:07.


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Marzy mi się kolorowy balkon

                  Napisane przez kruszyna23 Pokaż wiadomość
                  Aniu podziwiam, jaki ogrodnik z ciebie
                  A tam ogrodnik lata prób i błędów.Ale nie ukrywam lubię bardzo " grzebać' w tym.


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Marzy mi się kolorowy balkon

                    a jakie rośliny nadają się na balon wschodni?

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Marzy mi się kolorowy balkon

                      ja mam balkon na wschodzie, ale głównie hoduje tam tylko zioła, żadnych kwiatów

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Marzy mi się kolorowy balkon

                        Mi też się marzy balkon pełen kolorów ...i pnących truskawek
                        https://www.google.pl/search?q=pn%C4...w=1120&bih=616



                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Marzy mi się kolorowy balkon

                          też bym chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Marzy mi się kolorowy balkon

                            Planując kolory balkon zwróćmy uwagę na nasłonecznienie, mało które roślinki lubią bardzo ostre słońce. ja już dwa lata z rzędu testuję i jest u nas takie palące słońce że na razie żadne roślinki mi nie wytrzymały całego lata ;(

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Marzy mi się kolorowy balkon

                              a mi się wogóle marzy balkon ;-P NA POPRZEDNIM MIESZKANIU MIELIŚMY OGROMNY ALE W ZWIĄZKU Z CIĄŻĄ MUSIELIŚMY WYNAJĄĆ WIĘKSZE MIESZKANIE I TU NIESTETY BALKONU NIE MA :-( że też są jeszcze takie mieszkania..
                              ale działki nie odpuszczę i jak tylko się wyklujemy a to już wkrótce to urządzę sobie ogródek i tam będe sadziła swoje kwiatuszki :-)

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X