Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak urządzić mały przedpokój

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak urządzić mały przedpokój

    Jak wiadomo powszechnie przedpokój to wizytówka domu. Wchodząc do przedpokoju wyobrażamy sobie cały dom. Warto więc zwrócić uwagę na jego wystrój. Ale co zrobić, kiedy przedpokój jest niewielki? Czy wystarczy, żeby był praktyczny? Jak wykreować odpowiedni styl w takim małym pomieszczeniu, żeby nie stał się tylko zbiorowiskiem potrzebnych drobiazgów?
    Moim zdaniem należy zacząć od rozjaśnienia i odwrócenia uwagi od zaburzonych proporcji pomieszczenia. Jeśli przedpokój jest długi i wąski, to dobrym rozwiązaniem jest położenie mozaiki płytkowej na podłodze. Wzór z trzech kolorów płyt z dekorem sprawi, że nie patrzy się na ściany, tylko na podłogę. U mnie sprawdził się kolor czekoladowy, popielaty i złotawy.
    Na ścianie dobrze wygląda lustro w ozdobnej ramie. Jednak ja wybrałam niewielki obrazek w złoconej ramce o grubszej fakturze. Lustro mogę umieścić obok. Na razie szukam dla niego odpowiednio pasującej ramki. Podobno dobrze jest umieścić jakieś fotografie na ścianie.
    Najwięcej kłopotu sprawia dobór oświetlenia. W necie przeczytałam, że dobrze jest umieścić kilka źródeł światła: przy podłodze i na ścianach po obu stronach. Zdecydowałam się jednak na jedyne źródło światła na suficie.
    Co o tym myślicie? A może ktoś podzieli się swoimi pomysłami na zagospodarowanie tego niewielkiego pomieszczenia?
  •    
       

    #2
    Odp: Jak urządzić mały przedpokój

    Ja miałam podobny problem. Mieszkam w bloku i mam niewielki przdpokój. NIe chcialam go zagracać meblami bo jakbym wstawiła szafkę to byłoby niewielkie przejście i byłby problem jakby ktoś nas odwiedził i się rozbierał. Tak wiec po postu na ścianie powiesiłam jeden wieszak a obok niego lustro. Wybrałam takie duże nowoczesne lustro:


    Mogę się w nim cała przejrzeć. Zamawiałam je w Black Red White:
    http://www.brw.com.pl/lustra/
    Zerknij sobie bo maja dobre ceny na lustra.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak urządzić mały przedpokój

      Ja w niewielkim przedpokoju mam pawlacze Usytuowane są tak, że absolutnie nie przeszkadzają i wizualnie nie pomniejszają pomieszczenia, a z drugiej strony są bardzo pojemne. Nad odpowiednim oświetleniem przedpokoju dopiero rozmyślam, jak coś wymyślę, to napiszę

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak urządzić mały przedpokój

        W małym przedpokoju nie postawiłabym lampy podłogowej. Nie dość, że zagraci pokój, to jeszcze jest duże ryzyko, że ktoś w pośpiechu ją potrąci.
        Pomysł z lustrem jest rzeczywiście udany, dobrze powiększają wnętrze.
        Pomyśl też o fototapecie na ścianie. Niektóre wzory fajnie dodają pomieszczeniom głębi. Ja chyba zdecyduję się na mapę http://sklep.foteks.pl/fototapety-83-Mapy.html , moje dziecko jest zafascynowane geografią, więc połączę przyjemne z pożytecznym

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jak urządzić mały przedpokój

          My mamy identycznie, dlatego zamiast wielkiej szafki na buty postanowiliśmy skorzystać z pomysłów na przerobienie palet na meble i stworzyliśmy unikatową szafkę/stojak, która zajmuje znacznie mniej miejsca. Oprócz tego nie dawaliśmy wzorów na ściany, bo wiadomo, że mogą zmniejszać optycznie pomieszczenie, dlatego mamy po obu stronach lampy wystające ze ściany o dekoracyjnym designie, a przy drzwiach wieszak zrobiony własnoręcznie przeze mnie z efektem postarzenia drewna.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jak urządzić mały przedpokój

            U mnie w przedpokoju stoi półka na buty, a nad nią jest lustro, a obok niego wieszaki i to wszystko. Myślę, że to taki standardowy wystrój przedpokoju i chyba najbardziej praktyczny.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jak urządzić mały przedpokój

              Ja zazwyczaj szukam inspiracji na grupach facebookowych oraz na stronach www takich jak blog wnętrzarski Moje Cztery Ściany. Jedni uważają to za ściąganie pomysłów a ja po prostu inspirowanie się projektami innych. W końcu osoby wrzucające do sieci swoje aranżacje często nie mają nic przeciwko wzorowaniu się na tym Ja bym nie miała nic przeciwko.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jak urządzić mały przedpokój

                Bardzo podoba mi się Twój pomysł na przedpokój. Sama widziałabym to podobnie, ale ustawiłabym jeszcze pod ścianą taką ładną ławkę żeby było gdzie zakładać buty. Ostatnio widziałam śliczną w http://blancmariclo.pl . Pikowane białe siedzisko i pięknie wygięte nóżki. Przedpokój od razu nabierze odpowiedniego charakteru.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jak urządzić mały przedpokój

                  przy małym przedpokoju musimy unikać szaf ze względu na to ze szafy jeszcze bardziej zmniejszą nam powierzchnie. Lepiej mieć tylko garderobę na codzienną odzież, szafki niskie i stojaczek na buty i to wszystko więcej nie trzeba. Ale to pomysł na mały przedpokój.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jak urządzić mały przedpokój

                    W niewielkim przedpokoju postawiłabym na prostotę w meblach. Delikatny wieszak, prosta komoda. Myślę, że dobrze sprawdzi się taka drewniana z http://visby.pl/ . Oświetlenie najlepiej punktowe, sufitowe, oszczędzisz w ten sposób miejsce.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jak urządzić mały przedpokój

                      W niewielkim pokoju ważne i=jest oświetlenie i minimalizm różnych elementów. Najlepiej jedna szafa z lustrem szufladami na buty i miejscem na wieszaki.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jak urządzić mały przedpokój

                        To prawda, że w takim małym pomieszczeniu ważne jest oświetlenie. Warto pomyśleć także o dużych lustrach, które optycznie powiększają przestrzeń. Do tego nie wolno zapomnieć o odpowiednich meblach. Tutaj https://www.meblefirany.pl/pl/c/Mebl...rzedpokoju/259 masz na przykład namiary na sklep z takimi meblami. Meble muszą być nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Tak małych pomieszczeń nie należy też zagracać także najlepiej ograniczyć się do niezbędnego minimum.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jak urządzić mały przedpokój

                          A jakie lustro polecicie?

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jak urządzić mały przedpokój

                            Napisane przez kajametrowsk Pokaż wiadomość
                            A jakie lustro polecicie?
                            Powiem Ci, że nigdy nie byłam przekonana do zakupu gotowego przedpokoju. Nigdy za bardzo mi się nie podobały ponieważ kojarzyły mi się z bardzo standardowymi typowymi mieszkaniami.

                            Jestem zdania,że jeśli zależy Ci na tym aby pomieszczenie było oryginalnego to warto jest zainwestować w lustro na wymiar.

                            W Warszawie mogę polecić tę firmę:
                            http://vetro.pl/lustra-na-wymiar.html

                            Bardzo dobry szklarz. Mają dobre ceny i spore doświadczenie.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jak urządzić mały przedpokój

                              Dzięki za wszystkie propozycje Na pewno mi się to przyda
                              Bezpieczeństwo daje w nagrodę niemoc.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X