Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

chrzest niewielkim kosztem - jak?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

    Da się tanio zorganizować tę imprezę, tylko trzeba wiedzieć gdzie kupować różne rzeczy, takie jak ubranka dziane do chrztu dla chłopców. Najlepiej większość rzeczy kupować w sieci.

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

      Wiele osób martwi się kosztami "w kościele", ile weźmie ksiądz. I zazwyczaj jest wielkie narzekanie i zawsze to za dużo 😉. Ja chciałabym powiedzieć Wam, że owo "co łaska" na prawdę jest dla nas dobrowolną kwotą. Według prawa żaden proboszcz nie może Wam wyznaczyć ile macie dać.

      Skomentuj


        #33
        Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

        To zalezy co chcesz robić i gdzie i ile osób zaprosić. Ksiądz oczywiście co łąska więc ile uwazasz za stosowne myślę do 200zł spokojnie w tych miejszych miejscowościach bo w dużych to inne stawki.

        Skomentuj


          #34
          Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

          Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
          Wiele osób martwi się kosztami "w kościele", ile weźmie ksiądz. I zazwyczaj jest wielkie narzekanie i zawsze to za dużo 😉. Ja chciałabym powiedzieć Wam, że owo "co łaska" na prawdę jest dla nas dobrowolną kwotą. Według prawa żaden proboszcz nie może Wam wyznaczyć ile macie dać.
          Właśnie, właśnie. U mnie na przykład jest tak (Toruń) że jak by się nic nie dało to nic nie szkodzi , a jak się da pieniądze to też fajnie. Bardziej ludzie mają cennik, że teraz za chrzest wypada dać 200 zł. Ale wiem ze nie którzy jak nie mają to dają mniej i też gra

          Skomentuj


            #35
            Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

            Ja nawet nie pytałam się księdza ile za chrzest. Wyjęłam ile uważałam za stosowne i tyle dała. Nigdzie nie jest napisane ile ksiądz powinien brać za chrzest czy ślub. To zawsze jest co łaska.

            Skomentuj


              #36
              Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

              A mieliście fotografa na chrzcie? Widziałam ofertę od Esdestudio - fotograf na chrzest ciechanów, a nawet nie wiedzialam, że takie sesje robią :P

              Skomentuj


                #37
                Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                My na roczek synka szykujemy sie na chrzest i bez fotografa, (bo znajomy jest fotografem i parę zdjęć zrobi) w domu przyjęcie na około 25 osób liczymy około 2000zł. Ale zależy czy chcesz w domu robić czy w lokalu, ile gości, itd.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                  U nas wyglądało to tak:
                  kościół - 150 zł
                  obiad dwudaniowy i do tego ciasto - 60 zł od osoby
                  Fotografa nie braliśmy. Uważam, że nie ma co przesadzać i robić dużej imprezy gdzieś. Trzeba też myśleć o maluszku, dla którego jest to dość męczące mimo wszystko.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                    Czasem nie da się po prostu zrobić dla małej ilości osób. U mnie rodzina męża w Warszawie jest malutka, ale moja jest blisko i są straszni. Na chrzest musiałam zaprosić 21 osób dorosłych to jest takie minimum...

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                      Według mnie zatrudnienie profesjonalnego fotografa na ten dzień też jest zbędnym wydatkiem. Wystarczy jak popstrykamy sami kilka fotek. My tak właśnie zrobiliśmy i bardzo fajną pamiatkę mamy.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                        Napisane przez agrafka13 Pokaż wiadomość
                        Według mnie zatrudnienie profesjonalnego fotografa na ten dzień też jest zbędnym wydatkiem. Wystarczy jak popstrykamy sami kilka fotek. My tak właśnie zrobiliśmy i bardzo fajną pamiatkę mamy.
                        Zgadzam się w 100 procentach. My także nie braliśmy fotografa. Na Chrzcie córki kilka zdjęć zrobił narzeczony matki chrzestnej a na Chrzcie synka dziewczyna znana nam z parafii.

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                          każda tego typu impreza jest kosztowna i ciężko ją zrobić tanim kosztem. Nie ukrywajmy za wszystko trzeba zapąłcić. Ubranka są kosztowne, chrzest co łaska( teoretycznie) no i przyjęcie dla gości

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                            My organizujemy chrzciny na ok 20 osób.
                            Chcemy zaprosić tylko najbliższych. Myślimy o zorganizowaniu przyjęcia w http://www.hotelpolonez.pl/ Ceny mają tam bardzo przystępne a menu wygląda smacznie Możesz tez zorganizować chrzciny w domu ale musisz się liczyć z tym, że zajmie ci to dużo czasu.

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                              Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                              Zgadzam się w 100 procentach. My także nie braliśmy fotografa. Na Chrzcie córki kilka zdjęć zrobił narzeczony matki chrzestnej a na Chrzcie synka dziewczyna znana nam z parafii.


                              Również uważam, że fotograf to dość zbędny wydatek. W dzisiejszych czasach nie ma problemu samemu to zrobić. U nas chrzestna robiła zdjęcia, od momentu przygotować małej do chrztu, czyli ubierania aż do końca.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                                Nasz Maluszek jeszcze w brzuszku, ale że urodzi się pod koniec lipca to we wrześniu chcemy zrobić chrzest. My (rodzice) mamy po jednym rodzeństwie którzy będą chrzestnymi, u nas na razie ilość gości zamknie się w 13 łącznie z 2 dzieci. tak więc pomieścimy się w domu myślę że dla maluszka będzie to też wygodniejsze niż w lokalu, ale gdybyśmy mieli więcej gości to trzeba by zrobić w lokalu. Zdjęcia też ktoś zrobi.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X