Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

chrzest niewielkim kosztem - jak?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

    Napisane przez eshanelle75 Pokaż wiadomość
    Dokładnie ... juz od jakiegoś czasu utarło się że chrzciny dzieci organizuje się w restauracjach przy jakimś hucznym czy uroczystym obiedzie... ale według mnie nie każdy musi robić takie huczne chrzciny, wystarczy przygotować zwykły obiad dla chrzestnych i tez się odbędzie
    Dla mnie huczne chrzciny to totalna przesada. Moja koleżanka zrobiła chrzciny w restauracji na 120 osób z klownem dla dzieci i DJ. Przecież to jak wesele! A gdzie w tym wszystkim dziecko i główne przesłanie tego właśnie dnia? U nas też było skromnie, bo obiad w domu i tort który zrobiła znajoma. Byli tylko najbliżsi czyli rodzice, rodzeństwo, chrzestni. Więc też nie pochłonęło to jakoś dużo pieniążków. Tym bardziej, że jeszcze chrzestni zdeklarowali zakupić całe ubranko A ubranko można kupić takie które się jeszcze wykorzysta, albo używane od kogoś. Przeważnie te ubranka od kogoś założone są tylko raz, a są dużo tańsze.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

      Napisane przez anulenka6 Pokaż wiadomość
      Dla mnie huczne chrzciny to totalna przesada. Moja koleżanka zrobiła chrzciny w restauracji na 120 osób z klownem dla dzieci i DJ. Przecież to jak wesele! A gdzie w tym wszystkim dziecko i główne przesłanie tego właśnie dnia? U nas też było skromnie, bo obiad w domu i tort który zrobiła znajoma. Byli tylko najbliżsi czyli rodzice, rodzeństwo, chrzestni. Więc też nie pochłonęło to jakoś dużo pieniążków. Tym bardziej, że jeszcze chrzestni zdeklarowali zakupić całe ubranko A ubranko można kupić takie które się jeszcze wykorzysta, albo używane od kogoś. Przeważnie te ubranka od kogoś założone są tylko raz, a są dużo tańsze.
      O mamo! Ludziom to już w t...się przewraca. Jestem ciekawa w takim razie jakie będą kolejne ważne imprezy typu komunia albo 18-tka? Chyba połowę miasta zaprosi.



      Skomentuj


        #18
        Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

        Zaoszczędzić można niemal na wszystkim,tylko pytanie jaki jest tego sens. Moim zdaniem lepiej wyprawić po prostu mniejsze,skromniejsze chrzciny niż porywać się z motyką na słońce bo nie ma to sensu i potem tylko zostajemy z kosztami.

        Skomentuj


          #19
          Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

          Koszty nie muszą być duże.... ubranko można kupic od kogoś, co łaska to może być nawet 50 zł dla księdza. Fotograf to fajna sprawa ale myślę że policzy ok 300-500 zł a zawsze można poprosić kogoś z rodziny czy znajomych o zrobienie zdjęć.

          Skomentuj


            #20
            Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

            Ja chrzciny wyprawiałam w siebie, czyli w mieszkaniu, było 17 osób, trochę ciasno, ale każdy miał gdzie usiąść i się najeść. Bardzo pomogli nam rodzice i teście. Moja mama jak zwykle narobiła tyle jedzenia że pomroziłam i przez kilka dni na obiady mieliśmy. ja tylko zrobiłam 2 rodzaje mięsa i kupiłam tort, zresztą nie byłabym w stanie zrobić nic więcej i jednocześnie zająć się małą. Więc całe szczęście że mam taką rodzinę że mogę na nich liczyć. Ksiądz za chrzest od rodziców nie chciał nic, powiedział że jeśli chrzestny będzie miał życzenie to może ofiarę złożyć.Fotografa też nie było, bratowa robiła zdjęcia. Więc udało nam się tanim kosztem chrzciny zorganizować.

            Skomentuj


              #21
              Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

              Chrzest dla mnie to akurat świeży temat, bo chrzciliśmy Konstancję w ostatnią niedzielę. No i powiem Wam, że cena za osobę na salach z cateringiem waha się od 120 do 200zł ZA CHRZEST!!! poronione pomysły... No i u nas nie było takie opcji, żeby tyle płacić, bo niestety najbliższa rodzina męża to 100 osób + 20 osób mojej. Więc wynajęliśmy samą salę (tanio, bo za 2 tysiące) i wsztstko kupiliśmy sami, opłaciliśmy tylko kucharkę i kelnerki, no i te wszystkie oszczędności dały w efekcie 90 zł za osobę, dla nas to i tak było za dużo, na szczęście rodzice pomogli, i to bardzo.

              Skomentuj


                #22
                Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                ja chrzest urządziłam skromnie, tylko najbliższa rodzina, mam duży dom więc jakoś wszyscy się pomieścili w salonie. Wszystko robiłam sama z pomocą mamy. Nie powiem kosztowało mnie to sporo pracy i stresu czy ze wszystkim zdążę ale dzięki temu troszkę zaoszczędziłam.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                  Również Chrzciny urządzałam w domu Dało się wszystko ogarnąć co prawda wstałam o 5 godzinie rano w dniu Chrztu ale nie było źle wszyscy zadowolenie

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                    Jeżeli chodzi o chrzest to koszty są różne... My z mężem wydaliśmy około 2300 zł... Ale robiliśmy w restauracji(w domu nie było miejsca) i pieniążki poszły z ubezpieczenia i becikowego. A koszt to na pewno ubranko do chrztu(świecę i szatkę powinni kupić rodzice chrzestni), lokal, ciasto, tort, napoje, alkohol i jesli sobie ktoś życzy to fotograf no i oczywista oczywistość - "co łaska"... A jeśli ktoś robi w domu to teoretycznie jest taniej, tylko ktoś musi non stop "latać" i usługiwać gościom, a później trzeba posprzątać, pozmywać, więc w sumie nie wiem czy tak do końca wyjdzie taniej Pozdrawiam

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                      My w 1200 zł się mieściliśmy ale mieliśmy chrzest na 10 osób , no to opłata za jedzenie plus ciasta, ksiądź ubranko. Więc u nas tak akurat to becikowe starczyło prawie

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                        ze względu na maluszka lepiej jest robić w domu i zamówić catering niż w restauracji - nie wiesz, co może tam złapać, no i to mało wygodne rozwiązanie dla matek karmiących
                        rzeczywiście, dobry catering to koszt około 50 zł, my braliśmy jeszcze ze sporym dowozem z party.com.pl/.
                        Najlepsze jest oczywiście domowe jedzenie, ale nie zawsze są warunki, by je przygotować

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                          Jeśli w domu przyjęcie zawsze można by było podzielić obowiązki na całą rodzinę
                          Coś zrobi mama ,coś teściowa ,inne rzeczy siostra ciotka czy szwagierka Warto poprosić o pomoc a naprawdę będzie lżej Jeśli tylko jest kogo prosić

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                            Napisane przez bembina Pokaż wiadomość
                            ze względu na maluszka lepiej jest robić w domu i zamówić catering niż w restauracji - nie wiesz, co może tam złapać, no i to mało wygodne rozwiązanie dla matek karmiących
                            rzeczywiście, dobry catering to koszt około 50 zł, my braliśmy jeszcze ze sporym dowozem z party.com.pl/.
                            Najlepsze jest oczywiście domowe jedzenie, ale nie zawsze są warunki, by je przygotować
                            W stolicy za 50 złotych to nawet śniadania porządnego nie dostaniesz
                            My robiliśmy przyjęcie w domu ale obiad zamówiliśmy w sprawdzonej knajpce z domowym jedzeniem

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                              ja szykuje się pomalutku do drugiego chrztu i licze że będzie to koszt conajmniej 1000zł. POnieważ to moje drugie dziecko to zastanawiam się nad zrobieniem zaproszeń z jakimś humorystycznym tekstem, który zasugeruje żeby każdy dał w prezencie ile może pieniążków zamiast prezentu bo wszytsko mam po pierwszym i nie potrzebuje nic, a kaska zawsze się przyda
                              szczęśliwi rodzice , szczęśliwe dziecko

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: chrzest niewielkim kosztem - jak?

                                ja nie planuje robic wielkiej fety z powodu chrzcin choć to wyjątkowy będzie dzień dla maluszka. po kościele na skromny obiad z chrzestnymi i tyle

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X