Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czytanie dzieciom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Czytanie dzieciom

    Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
    hehe no ja w sumie też nie słyszałam. Ciekawa jestem może 3 latka ? Może jakas mama się wypowie starszaka, w jakim wieku jej dziecko zaczeło nagle słuchac bajek bez zabierania ksiażeczki
    Ja mam 4,5 latka Zawsze było "Czytamy teraz książki?" Tak Jakoś zawsze był chętny Nie pamiętam aby tak bardzo wyrywał książeczki
    Jak miał kilka miesięcy to na karteczkach wypisywałam słówka Mama tata dom etc U tak parę razy dziennie pokazywałam i też mu się to podobało
    Nie chce też abyście zrozumiały źle bo nie uważam też go za geniusza Czytamy dużo ,zasób słów ma dużo ale jednak r nie wypowiada tylko j
    Czasem ma takie odchyły nie powie grzejnik tylko grzajnik

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Czytanie dzieciom

      hmmm... to ciekawe co z tym moim jest , że tak się zachowuje... Może ja popełniłam jakiś błąd ? Nie czytajac mu od urodzenia... Kurcze jednak kiedys jak się pracowało to czasu nie było na czytanie forum, nie wiedziałam w ogóle że takie opcje istnieją. Chyba dopiero od 2014 roku jakoś zaczełam po necie tak buszować poważniej.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Czytanie dzieciom

        Wystarczy 20 minut przed snem
        Choć jak bajka fajna to mój malec zaciekawiony nie idzie spać tylko czeka aż doczytam do końca.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Czytanie dzieciom

          Ja zawsze czytam dzieciom bajki na dobranoc. Lubią to i nie chcą iść spać
          http://www.ciekaweksiazki.pl/dla-dzieci/

          Skomentuj


            #35
            Odp: Czytanie dzieciom

            Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
            hmmm... to ciekawe co z tym moim jest , że tak się zachowuje... Może ja popełniłam jakiś błąd ? Nie czytajac mu od urodzenia... Kurcze jednak kiedys jak się pracowało to czasu nie było na czytanie forum, nie wiedziałam w ogóle że takie opcje istnieją. Chyba dopiero od 2014 roku jakoś zaczełam po necie tak buszować poważniej.
            Ja zaczęłam dopiero kiedy synek miał z roczek Najpierw to śledziłam i siedziałam na stronach z przepisami a potem jakoś te dziecinne strony doszły i tak już zostało Wracając do tematu U mnie jest w domu dużo osób Ogólnie dużo się mówiło a dziecko szybko załapie nowe słowa

            Skomentuj


              #36
              Odp: Czytanie dzieciom

              Czytanie dzieciom to podstawa jak dla mnie, kiedy chcemy by dziecko właściwie się rozwijało.
              Nie mów do mnie z rana...

              Skomentuj


                #37
                Odp: Czytanie dzieciom

                Napisane przez Anis81 Pokaż wiadomość
                W jakim wieku zaczęłyście czytać maluszkom i do jakiego wieku czytałyście?
                Ja zaczęłam malutkiej czyta stosunkowo wcześnie, było to ok 3 miesiąca, pokazywałam wbrew opiniom kolorowe książki, teraz ma niespełna 3 latka i potrafi z zaciekawieniem słuchać dosyć długich opowiadań, dalej kontynuujemy czytanie wieczornych bajek
                Najwcześniej, jak się da. Nawet w łonie

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Czytanie dzieciom

                  Mi zawsze dziadek czytał na dobranoc i do tej pory pamiętam wszystkie te opowieści. Czytanie pomaga dziecku prawidłowo się rozwijać i szybciej poznawać świat, dlatego własnie jest takie istotne

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Czytanie dzieciom

                    Sama uwielbiałam jak tata czytał mi na dobranoc i nie tylko Bardzo mocno zaszczepiło mi to miłość do książek i do dziś je pochłaniam. Staram się często przeglądać książeczki z synkiem ale obecnie bardziej sprawdzają się recytowane wierszyki bo książka zaraz wędruje do małej buzi :/

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Czytanie dzieciom

                      Napisane przez Martunia35
                      Wyrośnie z tego. Potem będzie więcej czytał Jestem zdania,że jeśli już od małego zaszczepi się dziecku miłość do książek to potem równiez będzie czytał. Sama staram się codziennie czytać dzieciom. Siadamy sobie w trójkę wieczorem i czytamy różne bajki. Córka chodzi do 1 klasy tak więc często kupuję jej różne książeczki edukacyjne. Z kolorowymi obrazkami tak aby łączyć naukę razem z zabawą. Zauważyłam, że wtedy o wiele łatwiej i szybciej się uczy. Ostatnio odkryłyśmy książkę : ,,Bajki w Zielonych sukienkach" - świetna lektura dla dzieciaków !
                      A i jeszcze jedno. Mogę Wam polecić księgarnię, w której ostatnio kupowałam: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/ - są tam obniżki niektórych książek do ponad 70%.
                      Myślisz, że polubi książki? Bardzo bym chciała żeby czytał tak samo jak my... Na razie "czytamy" wierszyki Pana Pierdółki i marzy mi się właśnie żeby książka przestała już być gryzakiem

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Czytanie dzieciom

                        Ja czytałam od początku, dziecko jest spokojne jak słyszy głos matki. Dzięki czytaniu moje dzieciaki nauczyły się wiele słów

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Czytanie dzieciom

                          Ja czytam codziennie. Jak byłam mała to mama równiez czytała mi przed snem, teraz ja czytam swoim dzieciom. Mamy w domu dużą biblioteczkę, dzieci są uczone,że warto jest czytać.

                          Odsyłam do fajnej księgarni:gdzie jest spory dział z książkami dla dzieci oraz młodzieży.

                          Książki w dobrych cenach, kupowałam tam czasami po 5 czy 10 zł tak więc jednak o wiele taniej niż w popularnych księgarniach stacjonarnych.
                          Pozdrawiam.
                          Last edited by disne; 15-06-2020, 13:38. Powód: link

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Czytanie dzieciom

                            a mój synek chyba nie lubi jak mu czytam bo na razie największą frajdę ma z odwracania kartek i to co chwilę, przeczytam jedno zdanie a on już zmienia stronę ;p

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Czytanie dzieciom

                              A mój synek lubi jak czytamy mu książki i robimy to od pierwszych chwil życia. Ale jeszcze bardziej lubi jak "zmyślamy" historyjki sami, na podstawie obrazków znajdujących się w książeczkach

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Czytanie dzieciom

                                mój starszy ma 5 lat i tez szybko zaczelismy około pół roku, natomist młodszy przyłączył sie juz w pierwszych tygodniach, bo jak nie spał to nie miał innego wyjścia jak siedziec z nami.
                                szczęśliwi rodzice , szczęśliwe dziecko

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X