Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Końcówka ciąży i ruchy dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

    Moi synowie byli bardzo ruchliwi praktycznie do końca ciąży. No i rzeczywiście są bardzo energicznymi dziećmi, za którymi ciężko nadążyć


    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

      U mnie dzieciaki przez całą ciążę ruszały się tak samo, nie było znaczenia czy to 25 tydz. czy 39 maluszki były spokojne i kopały bardzo znośnie.
      Jedyne co to syn mocniej ruszał się w 36 tyg gdy obracał sie główką w dół bo do tego czasu był ułożony pośladkowo, a póxniej na USG lekarz sie zdziwił bo maluszek ułożył się prawidłowo

      Skomentuj


        #18
        Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

        u mnie syn był spokojny dopiero w 9 mies był nadruchliwy natomiast córka ogólnie była energiczna

        Skomentuj


          #19
          Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

          Pamiętam, że w 8. miesiącu zaniepokoiły mnie gwałtowne ruchy synka. Zadzwoniłam do mojej chrzestnej - położnej. Doradziła mi żebym położyła się do wanny z wodą na lewy boku bo być może synek chce się przekręcić do właściwej pozycji. Okazało się, że synek podczas zmiany pozycji zaplątał się w pępowinie. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze


          Skomentuj


            #20
            Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

            ja również w końcówce ciązy byłam troszkę przerażona ruchami energicznymi dziecka i na wizycie pytałam lekarza czy to normalne aby aż tak wierciło się, ale na szczeście uspokoił mnie

            Skomentuj


              #21
              Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

              Niektóre dzieci pod koniec ciąży bywają niesamowitymi "wiercipiętami", a niektóre odpoczywają przed nadchodzącym porodem. Każde dziecko jest inne


              Skomentuj


                #22
                Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

                Pewnie, że każde inne. Moje było bardzo wiercące, mało miejsca już chyba miało i znudziło mu się. Ale znajomej córcia była tak spokojna, że ona aż się obawiała, czy nic złego się nie dzieje.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

                  U mojej siostry jeden z bliźniaków ruszał się nom stop, a drugi był bardzo spokojny. I tak jest do tej pory. Jeden cały czas by chciał na ręce, a drugi jest grzeczny


                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

                    Synek pod koniec ciąży chyba miał mało miejsca i czasami bardzo mi się wiercił w brzuszku. Podobno jest taka zasada, że jak maluszek w brzuszku jest wiercący to po urodzeniu też będzie mały wiercioch. W naszym przypadku zasada ta sprawdziła się.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

                      Różnie z ta aktywnością dzieci bywa, córka pod koniec ciąży ruszała się malutko a synek znowu urządzał jakieś wariacje nie musiałam dotykać brzucha aby zachęcac go do aktywności córkę musiałam zmuszać dotykaniem i głaskaniem brzuszka

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

                        Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                        U mojej siostry jeden z bliźniaków ruszał się nom stop, a drugi był bardzo spokojny. I tak jest do tej pory. Jeden cały czas by chciał na ręce, a drugi jest grzeczny
                        Kurczę to niesamowite tak jak sobie wyobrażam w brzuszku dwójkę. Zawsze chciałam mieć bliźniaki, aż zazdroszczę! ta więź łącząca bliźnięta est nie do podrobienia.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

                          kobiety, które noszą bliźniaki zawsze uważałam za jakieś wyjątkowe to nie samowite jak dwoje dzieci w tym samym czasie rośnie, kopie, ma czkawkę coś wspaniałego.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

                            Mnie córka na początku kopala w okolice krzyża i kręgosłup ogolnie. Pozniej natomiast dostawalam lokciem lub kolanem w bok. nigdy nie bylo to specjalnie bolesne ale bywalo zabawne dla otoczenia np jak lezalam w pokoju z siostra, mezem czy rodzicami albo spalam przy kims i ona nagle zaczynala sie ruszac a moj brzuch tanczyl. Wszyscy wtedy ogladali ten spektakl heh

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

                              Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                              Kurczę to niesamowite tak jak sobie wyobrażam w brzuszku dwójkę. Zawsze chciałam mieć bliźniaki, aż zazdroszczę! ta więź łącząca bliźnięta est nie do podrobienia.

                              u mnie w rodzinie jest duzo blizniakow. Ja bym nie chciala miec wieloraczkow. To jest jakas istna masakra tzn mam na mysli opieke nad nimi, karmienie, przewijanie, przebieranie, kapanie, ubieranie na spacery i to wszystko raz dwa! Moja ciocia jak urodzila blizniaki to wprowadzila sie do niej babcia zeby jej pomagac, bo wujek calymi dniami pracowal a starsza corka a to w szkole a to na dodatkowych zajeciach.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Końcówka ciąży i ruchy dziecka

                                A ja nie odczułam żadnej różnicy pod koniec. Córcia tak samo ruszała się, jak do tego czasu.
                                Ciąża bliźniacza to duże szczęście, ale też i wyzwanie dla kobiety i jej ciała.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X