Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chrzestni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Chrzestni

    My kierowaliśmy się tym, że są to najbliżsi nam ludzie. Absolutnie nie braliśmy pod uwagę kwestii finansowych. Pieniądze dziś są a jutro ich nie ma.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Chrzestni

      Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
      My kierowaliśmy się tym, że są to najbliżsi nam ludzie. Absolutnie nie braliśmy pod uwagę kwestii finansowych. Pieniądze dziś są a jutro ich nie ma.
      Masz rację ja wybierając chrzestnych dla mojej córki wybrałam siostrę i szwagra którzy nie pracowali. Nie chodziło mi o pieniądze tylko o to zeby byli prawdziwymi chrzestnymi, żeby pomogli w wychowaniu, zabrali czasem dziecko do kościoła itp

      Skomentuj


        Odp: Chrzestni

        Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
        Masz rację ja wybierając chrzestnych dla mojej córki wybrałam siostrę i szwagra którzy nie pracowali. Nie chodziło mi o pieniądze tylko o to zeby byli prawdziwymi chrzestnymi, żeby pomogli w wychowaniu, zabrali czasem dziecko do kościoła itp
        Bo w byciu chrzestnym nie chodzi tylko o kasę, a niestety w obecnych czasach trochę tak się traktuje chrzestnych i wymaga się od nich zawsze więcej. A czysta instytucja chrzestnych polega na czymś zupełnie innym.

        Skomentuj


          Odp: Chrzestni

          Zainteresowanie od chrzestnych jak najbardziej jest ale tylko w postaci np. prezentów na urodziny, święta itd. Bo już jeżeli chodzi o opiekę to nie ma możliwości bo chrzestna studentka a chrzestny za granica a czasami przydałaby się jakaś pomoc np. posiedzieć chwilkę z dzieckiem itd ale co zrobić takie życie..

          Skomentuj


            Odp: Chrzestni

            A mi się wydaję, że ta instytucja chrzestnych własnie, jako pomoc przy dziecku, wspieranie rodziców to już trochę wymarła. Teraz to tylko chrzestni patrzą, aby dać jak najlepszy prezent, a rodzice tylko tego oczekują. Łatwiej jest w kontaktach, jeśli chrzestni mieszkają bliską i są bliską rodziną.

            Skomentuj


              Odp: Chrzestni

              My, żeby potem nie być w sytuacji, że dziecko nie ma kontaktu z chrzestnymi, wybieraliśmy po prostu osoby z rodziny - bratowa i brat. Wiadomo, że nawet między rodzeństwem stosunki moga ulec rozluźnieniu, ale zawsze jest to mniejsze prawdopodobieństwo niż chociażby przy znajomych. Jak na razie, wybrani chrzestni się sprawdzają, chociaż synek nie zawsze z nimi współpracuje i ostatnio reaguje na próby wzięcia go przez nich na ręce płaczem

              Skomentuj


                Odp: Chrzestni

                Wybierając chrzestnych przyjęliśmy zasadę: jedna osoba z rodziny, druga spośród znajomych. Jak na razie uważam, że dokonaliśmy dobrych wyborów.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Chrzestni

                  Ważne, aby przemyśleć wybór chrzestnych, tak, by rzeczywiście dziecko miało w nich po latach wsparcie.

                  Skomentuj


                    Odp: Chrzestni

                    Moja córka ma kontakt z chrzestnymi, ale to chyba dlatego, że ja mam - to moje rodzeństwo Siostra bardzo dba o to, żeby często być, brat troszkę rzadziej ale stara się. Jak długo go nie było to zawsze przynosi jakiś upominek chociaż. Ale też widać, że myśli nad tym, a nie kupuje głupich zabawek czy słodyczy. Ostatnio Karolka dostała personalizowaną książkę z własnymi zdjęciami z bajkopisarze.pl, kiedyś jak była młodsza też książeczki dostawała takie sensoryczne z różnymi materiałami albo misia, który mówi jak się dotyka różnych części ciała. Teraz znowu dostała bajkę personalizowaną, ale na urodziny. Strasznie ją to cieszy, że sama jest w książce

                    Skomentuj


                      Odp: Chrzestni

                      Z doświadczenia wiem, że rzadko kiedy po latach ma się kontakt ze swoimi chrzestnymi, może są wyjątki natomiast w większości przypadków niestety jest on ograniczony. Tak czy inaczej warto przemyśleć ten wybór bardzo dobrze, aby nie były to przypadkowe osoby.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Chrzestni

                        oczywiście, że warto przemyśleć tą kwestię. Uważam ,że raczej powinien być to ktoś z rodziny niż koleżanka czy kolega

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X