Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak wychować geniusza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Jak wychować geniusza

    Napisane przez norunia Pokaż wiadomość
    Prawdziwa historia. Mamusia ciągnie za sobą półtorarocznego synka (wychodzą z zajęć z języka angielskiego) i pospiesza go "chodź szybciej, bo spóźnimy się na basen!" Wszystko o godzinie 19.30. Patologia...
    Półtoraroczne dziecko i już takie wymagania Ależ czasem rodzice przesadzają z ambicjami To istny wyścig szczurów które dziecko będzie lepsze ...

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Jak wychować geniusza

      Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
      Półtoraroczne dziecko i już takie wymagania Ależ czasem rodzice przesadzają z ambicjami To istny wyścig szczurów które dziecko będzie lepsze ...
      O matko, moja Majka ma prawie 2 latka i o tej godzinie to już sobie smacznie śpi w łózeczku. Mam nadzieję że nigdy nie dostanę takiego olśnienia że moje dziecko musi umieć to to i tamto i nie będę do tego uparcie dążyć.

      Skomentuj


        #33
        Odp: Jak wychować geniusza

        ja też mam nadzieje ze nic do glowy glupiego mi ani mezowi w tej kwestii nie szczeli go głowy, ja nie mam jakos parcia ze moje dziecko musi to czy tamto juz umiec - jak kiedys bedzie miala jakies pasje to bede ja w tym wspierac ale napewno to nie beda moje nie zrealizowane marzenia - realizowane w jej osobie

        Skomentuj


          #34
          Odp: Jak wychować geniusza

          Jeśli dziecko wykaże jakiś talent to można go w tym kierunku uczyć pomagać ale nikt nie jest doskonały aby potrafić wszystko każdy przedmiot inny Jeden może być dobry z matematyki inny z j.polskiego

          Skomentuj


            #35
            Odp: Jak wychować geniusza

            Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
            Jeśli dziecko wykaże jakiś talent to można go w tym kierunku uczyć pomagać ale nikt nie jest doskonały aby potrafić wszystko każdy przedmiot inny Jeden może być dobry z matematyki inny z j.polskiego
            Dokładnie i nie ma co na siłę dziecka zmuszać bo można je jedynie unieszczęśliwić. Ja bym chciała żeby Majka chodziłą na jakiś sporty walki, np. karate bo to uczy dyscypliny i szacunku, ale nic na siłe jak nie będzie chciała to nie.

            Skomentuj


              #36
              Odp: Jak wychować geniusza

              ...ja byłam tak ciśnięta przez rodziców i mogę powiedzieć z perspektywy czasu, że to nic nie daje, owszem chodziłam na dziesięć różnych rodzajów zajęć, znam kilka języków, ale jak tylko zrobiłam dyplom to stwierdziłam, że mam dosyć i zaczęłam robić proste banalne rzeczy które cieszą.
              chyba lepiej dziecko najpierw poznać, wykorzystać jego talenty, a nie pchać je wszędzie gdzie tylko rodzicom się wymyśli.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Jak wychować geniusza

                to na szczescie moim przelewali swoich niezrealizowanych ambicji na nas mnie i siostre, racze dopingowali i wspierali w rozwijaniu pasji - ja tez w stosunku do Zosi nie zamierzam na nic naciskac w tej kwestii

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Jak wychować geniusza

                  szkoda że u nas dzieci nie mają takich ciekawych zajęć aby chociaż miało wybór ale wszystko daleko niestety Chociaż nie ostatnio w mieście otworzyli szkołę tańca ale nie znam opini na ten temat

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Jak wychować geniusza

                    Nie można wychować geniusza na siłę.
                    Można tylko wspierać rozwój dziecka. Warto pomagać mu w rozwijaniu pasji. Mój bratanek interesuje się np. kolekcjonowaniem monet. Szukając pomysłu na prezent dla niego, zazwyczaj zwracam uwagę na gadżety w stylu tego: http://www.cezar24.pl/mikroskop-kies...100x-p-20.html . Wiem, że mały będzie zadowolony, a prezent na pewno mu się przyda, zamiast stać w kącie.

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Jak wychować geniusza

                      kolekcjonowanie swoją drogą a rozbudzanie kreatywności swoją Chociaż synek koleżanki jest tak zafascynowany dinozaurami że ma wszystkie modele dinozaurów i książki że to dla takiego dziecka 5 to wielki wyczyn Tak znać wszystkie nazwy tych dinusiów wszystkich

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Jak wychować geniusza

                        Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                        kolekcjonowanie swoją drogą a rozbudzanie kreatywności swoją Chociaż synek koleżanki jest tak zafascynowany dinozaurami że ma wszystkie modele dinozaurów i książki że to dla takiego dziecka 5 to wielki wyczyn Tak znać wszystkie nazwy tych dinusiów wszystkich
                        fajna pasja tego chłopca, ciekawe czy np. w przyszłosci bedzie chcial byc np. archeologiem tak by odkrywac te wszystkie dinozaury, ktos go zarazil ta pasja czy sam od siebie sie zainteresował ?

                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Jak wychować geniusza

                          Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                          fajna pasja tego chłopca, ciekawe czy np. w przyszłosci bedzie chcial byc np. archeologiem tak by odkrywac te wszystkie dinozaury, ktos go zarazil ta pasja czy sam od siebie sie zainteresował ?
                          nie wiem sama skąd u niego to zainteresowanie ale jak przyjedzie do Kuby to teraz na drodze skamielin szukają lub kości dinozaura i jak znajdą jakieś jasne patyki czy długie kamyki to wymyśla że to danego dinozaura i już nazwy wymienia a te nazwy to aż się dziwie że jako dziecko tak potrafi wymieniać

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Jak wychować geniusza

                            Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                            nie wiem sama skąd u niego to zainteresowanie ale jak przyjedzie do Kuby to teraz na drodze skamielin szukają lub kości dinozaura i jak znajdą jakieś jasne patyki czy długie kamyki to wymyśla że to danego dinozaura i już nazwy wymienia a te nazwy to aż się dziwie że jako dziecko tak potrafi wymieniać
                            nio trude trudne do wymowienia przez dorosłego a co dopiero dziecko -nauka, zabawa plus nauka wymowy - super zestaw i Twój Kuba się uczy

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Jak wychować geniusza

                              Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                              nio trude trudne do wymowienia przez dorosłego a co dopiero dziecko -nauka, zabawa plus nauka wymowy - super zestaw i Twój Kuba się uczy
                              oj tak dużo się od niego uczy a ten chłopiec też mnie co rusz zaskakuje

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Jak wychować geniusza

                                ja sie z tym nie zgadzam .Myślę, że jakiś procent to na pewno geny, na które nie mamy wpływu, ale w dużej mierze to my - rodzice możemy i powinniśmy wspierać rozwój inteligencji dziecka. Na inteligencję składa się wiele czynników. Odpowiednie zajęcia, codzienna stymulacja, rozmowy, czytanie, dlatego ja od najmłódszych lat bomabrduje synkami układankami edukacyjnymi typu http://www.anluxsklep.pl/maty-i-************..sci-m-005.html ktore pobudzają jego kreatywnosć

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X