Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak wychować geniusza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Jak wychować geniusza

    Też się zgadzam, nie można zmuszać, bo skutek będzie odwrotny niż zamierzony. Też zależy od dziecka. Jedno jest bardzo chłonne na wiedzę, wystarczy że dwa razy przeczyta wierszyki już praktycznie umie go na pamięć, a inne musi powtarzać i powtarzać i kilka dni by zapamiętać. Trzeba też dużo chwalić nawet jak się coś nie uda, to zwiększa motywację dziecka i daje wsparcie. Jest sporo książek, opisujących jest stymulować inteligencję, miałam też fajny artykuł, jak go znajdę to prześlę

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Jak wychować geniusza

      najgorsze co można zrobić to slepo podążać za programem nauczacia w przedszkolu i szkole, każde dziecko jest inne i ma różne telenty i predyspozycje.
      sama jestem ofiarą systemu, z maty miałam problem, ponieważ przy równianiach już miałam lekkie kłopot, ale z geometrii i matematyki przestrzennej byłam fantastyczna, swietny zmysł przestrzenny, do tej pory swietnie to u mnie działa i co z tego jak z innych tematów miałam gorsze oceny, wszyscy wyszli z załozenia, że nie mam głowy do matematyki, a teraz juz wiem, ze to nieprawda

      Skomentuj


        #18
        Odp: Jak wychować geniusza

        Nic na siłę nic na przymus Dziecko też nie może być doskonałe ze wszystkiego Ale niestety rodzice kładą nacisk Bo musi być dobre we wszystkim Najważniejsze aby dziecko swój talent rozwijało i nie kłaść nacisk że musi być najlepsze z wszystkiego

        Skomentuj


          #19
          Odp: Ja wychować geniusza

          Napisane przez Margerytka28 Pokaż wiadomość
          Dzieci a ADHD odpowiednio prowadzone przez rodziców mogą się okazać nadzwyczaj inteligentne - tylko ich energię trzeba ukierunkować.
          Chyba najważniejsze jest wczesne rozpoznanie nadpobudliwości u dzieci oraz rozpoczęcie terapii adhd. Czasami mamy skłonności do popadania w skrajność i albo nie widzimy problemu (tłumaczymy, że dziecko jest po prostu energiczne), albo na siłę chcemy jego zachowanie 'włożyć' w ramy ADHD. Dlatego warto poczytać o teście Moxo, który na chwilę obecną jest chyba najbardziej obiektywnym sprawdzeniem czy dziecko cierpi na tą przypadłość, ponieważ nie opiera się na wywiadzie z rodzicem (którego opinie są często zbyt subiektywne) tylko na obserwacji realnych zachowań.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Ja wychować geniusza

            Napisane przez smerfetkaaa8 Pokaż wiadomość
            Chyba najważniejsze jest wczesne rozpoznanie nadpobudliwości u dzieci oraz rozpoczęcie terapii adhd. Czasami mamy skłonności do popadania w skrajność i albo nie widzimy problemu (tłumaczymy, że dziecko jest po prostu energiczne), albo na siłę chcemy jego zachowanie 'włożyć' w ramy ADHD. Dlatego warto poczytać o teście Moxo, który na chwilę obecną jest chyba najbardziej obiektywnym sprawdzeniem czy dziecko cierpi na tą przypadłość, ponieważ nie opiera się na wywiadzie z rodzicem (którego opinie są często zbyt subiektywne) tylko na obserwacji realnych zachowań.
            Dobrze mówisz W dzisiejszych czasach stanowczo za często przykleja się dzieciom etykietki typu "adha" czy "dysekcja" co moim zdaniem jest dla nich wręcz krzywdzące.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Jak wychować geniusza

              Wydaję mi się, że czasami jest to spowodowane nadgorliwością rodziców, a czasami pewnymi błędami wychowawczymi, które powoduję, że dziecko pozwala sobie na więcej niż powinno. I owszem - czasami jest to ADHD, ale nie zawsze i my, jako rodzice nie jesteśmy tego w stanie obiektywnie sprawdzić. Dlatego jak mamy wątpliwości to warto udać się do specjalisty a nie tylko wymigiwać się stwierdzeniem "a bo moje dziecko ma ADHD, dlatego jest takie niegrzeczne".

              Skomentuj


                #22
                Odp: Jak wychować geniusza

                myślę że czasem rodzice przesadzają z twierdzeniem że dziecko ma adhd
                A słyszałyści to już jakiś czas przecież było że odkrywca adhd powiedział że tą chorobę wymyślił ?

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Jak wychować geniusza

                  Niesamowite jest to, jak rodzice krzywdzą swoje dzieci. Nie potrafią się pogodzić z tym, że ich dziecko jest po prostu przeciętne. Być z niego po prostu dumnym i kochać je... Nie każdy zostanie pracownikiem Państwowej Akademii Nauk. Przecież nic się nie stanie jeżeli w przyszłości zostanie bibliotekarzem, albo księgową, a nie wirtuozem gry na klarnecie... Owszem można stymulować wrodzoną inteligencję, ale tylko nieznacznie. Nie da się zrobić członka mensy z kogoś, kto genetycznie jest przeciętnie inteligentny. Inteligencja nie skoczy o 40 czy 50 punktów... Krzywdzą też dzieci przez to, że nie stawiają im wymagań tylko po prostu zwalniają z wysiłku załatwiając zwolnienia ze względu na różne "dys-" i zaburzenia, których nie mają...

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Jak wychować geniusza

                    dzieckiem trzeba po prostu być. Bawić się, rozmawiać, tłumaczyć i pozwolić mu być sobą

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Jak wychować geniusza

                      Napisane przez norunia Pokaż wiadomość
                      Niesamowite jest to, jak rodzice krzywdzą swoje dzieci. Nie potrafią się pogodzić z tym, że ich dziecko jest po prostu przeciętne. Być z niego po prostu dumnym i kochać je... Nie każdy zostanie pracownikiem Państwowej Akademii Nauk. Przecież nic się nie stanie jeżeli w przyszłości zostanie bibliotekarzem, albo księgową, a nie wirtuozem gry na klarnecie... Owszem można stymulować wrodzoną inteligencję, ale tylko nieznacznie. Nie da się zrobić członka mensy z kogoś, kto genetycznie jest przeciętnie inteligentny. Inteligencja nie skoczy o 40 czy 50 punktów... Krzywdzą też dzieci przez to, że nie stawiają im wymagań tylko po prostu zwalniają z wysiłku załatwiając zwolnienia ze względu na różne "dys-" i zaburzenia, których nie mają...
                      dobrze to napisałaś !

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Jak wychować geniusza

                        Nieprzyjemnie się patrzy na kilkuletnie dzieci o zmęczonych, przepracowanych oczach... na dzieci, w których zabito radość, dziecięcą kreatywność i ciekawość przez ambicje niedouczonych i zakompleksionych rodziców...

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Jak wychować geniusza

                          Napisane przez norunia Pokaż wiadomość
                          Nieprzyjemnie się patrzy na kilkuletnie dzieci o zmęczonych, przepracowanych oczach... na dzieci, w których zabito radość, dziecięcą kreatywność i ciekawość przez ambicje niedouczonych i zakompleksionych rodziców...
                          Takie dzieci o zmęczonych oczach jak to ujęłaś kojarzą mi się z baletem - dziewczynki i pianinem - chłopcy. Nie wiem skąd mi się to wzięło ???

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Jak wychować geniusza

                            Każde dziecko rodzi się ze jakimiś zdolnościami i, niestety, ograniczeniami. Dzieci bardzo inteligentne, świetnie radzące sobie z nauką, często mają zaniżoną inteligencję emocjonalną, co utrudnia im kontakty z rówieśnikami.
                            Przerażające jest to, jak wysokie wymagania niektórzy rodzice stawiają swoim dzieciom. Już kilkuletnie dzieci zapisywane są na mnóstwo dodatkowych zajeć, co zwykle nie wynika z zainteresowań dziecka, tylko z ambicji rodziców. Jeśli dziecko samo chce - super! Jeśli nie, to nie zmuszajmy do wszystkiego na raz myśląc, że może czymś się zainteresuje. Dziecko przede wszystkim powinno mieć czas na bycie dzieckiem.
                            Dziecko nie musi być geniuszem, nie musi być najlepsze ze wszystkiego. Wmawianie dziecku, że tak ma być będzie się wiązało dla niego z ogromnym stresem w szkole. Porównywanie z kolegami i z koleżankami w klasie, a nie daj Boże, z rodzeństwem, które sobie radzi lepiej, może zakończyć się kompleksami, które będą się z wiekiem potęgować i mogą zostać z człowiekiem na całe życie.

                            Rozwój dziecka oczywiście można wspomagać. Należy czytać dużo i uczyć ciekawości świata. Pokazywać, że nauka potrafi być fascynująca i przede wszystkim przydatna w życiu. Ale nic na siłę

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Jak wychować geniusza

                              Napisane przez pradip Pokaż wiadomość
                              Takie dzieci o zmęczonych oczach jak to ujęłaś kojarzą mi się z baletem - dziewczynki i pianinem - chłopcy. Nie wiem skąd mi się to wzięło ???
                              możżna by tak pomyśleć Bo jak i rodzice kładą nacisk na takie rzeczy to jaką to musi być męczarnią dla dzieci Muszą się starać aby tylko nie zawieść rodziców
                              To mi się skojarzyło jak kiedyś był taki program co małe dzieci były uczone aby zostać akrobatami To chyba w chinach było Że ćwiczyły i płakały do takiego wysiłku zmuszane Okropieństwo

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Jak wychować geniusza

                                Prawdziwa historia. Mamusia ciągnie za sobą półtorarocznego synka (wychodzą z zajęć z języka angielskiego) i pospiesza go "chodź szybciej, bo spóźnimy się na basen!" Wszystko o godzinie 19.30. Patologia...

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X