Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Starania o dziecko
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Starania o dziecko Staracie się zajść w ciążę? A może dopadają was jakieś wątpliwości? Pytajcie!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 30-07-2018, 22:33
poleczka123 poleczka123 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
poleczka123.polki.pl

Domyślnie co suplementować przed planowaną ciążą?

Witam. Co polecacie suplementować przed planowaną ciążą? Słyszałam, że bardzo ważne jest aby zadbać o jak największą ilość kwasu foliowego. Czy jest coś jeszcze co powinnam wiedzieć? Jak to u Was wyglądało?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-09-2018, 15:32
bertia bertia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
bertia.polki.pl

Domyślnie Odp: co suplementować przed planowaną ciążą?

Mi ginekolog zalecił brac mama dha premium, mówil ze warto jak najwcześniej uzupełnić braki, bo maluszek już od pierwszych dni po poczęciu potrzebuje ich do rozwoju, szczeólnie ważny jest kwas foliowy i dha, bo one wpływają na rozwój mózgu i też chronią przed powaznymi wadami
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-10-2018, 16:16
stefka365 stefka365 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
stefka365.polki.pl

Taka suplementacja na pewno jest wskazana, żeby dziecko już od pierwszych chwil dostawało wszelkie niezbędne mikro i makroelementy i prawidłowo się rozwijało. Ale niestety nie uchroni to dziecka przed wszystkimi chorobami, w tym przede wszystkim chorobami genetycznymi. Dlatego trzeba korzystać z badań (np. tu - http://gameta.pl/badania-prenatalne/test-papp-a/), żeby móc szybko wykryć czy dziecko nie jest dotknięte jakąś przypadłością. Jeśli istnieje uzasadniona obawa co do zdrowia dziecka, takie badania są refundowane, więc nie trzeba sie martwić o koszty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-10-2018, 12:56
elabarbara elabarbara jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
elabarbara.polki.pl

Jestem już na początku 4 miesiąca i zaczynam brać witaminy i minerały, mi akurat moja ginekolog zaleciła. Może jest tu osoba która była w ciaży i napisze jakie suplementy brała. Bo czytałam na temat witamin i minerałów tutaj http://badaniaciazowe.pl/witaminy-i-...dla-ciezarnej/ ale może któraś podpowie co najlepiej brać, co Wam lekarz ginekolog zalecał? Zrobiłam zestawienie składników i różnią się bardzo. Jeden ma więcej tego, inny tamtego...Czyli? Słyszałam o cynku i jodzie. Co jeszcze?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-11-2018, 13:04
jankastrzela jankastrzela jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
jankastrzela.polki.pl

Cytat:
Napisał bertia Zobacz post
Mi ginekolog zalecił brac mama dha premium, mówil ze warto jak najwcześniej uzupełnić braki, bo maluszek już od pierwszych dni po poczęciu potrzebuje ich do rozwoju, szczeólnie ważny jest kwas foliowy i dha, bo one wpływają na rozwój mózgu i też chronią przed powaznymi wadami
U mnie te same tabletki no i chyba każda kobieta, która planuje dziecko lub jest w ciąży wie, że kwas foliowy jest niezbędny, żeby maluszek dobrze się rozwijał pod serduszkiem fajnie też, że coraz więcej kobiet docenia znaczenie DHA, magnezu, witaminy D i jodu!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-2018, 22:46
milkona milkona jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
milkona.polki.pl

Dopiero teraz zaczynasz brać witaminy? Dlacego tak późno? Mój gin mi jeszcze przed ciążą kazał brać mamadha pemium, mówił mi ze niedobory witamin są bardzo niebezpieczne a ja nie chciałam ryzykować zdrowia maluszka tym bardziej że z moją dieta na co dzień nie bylo za różowo
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania