Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przejście na butelkę z karmienia mieszanego

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Przejście na butelkę z karmienia mieszanego

    Proszę o radę...
    Moja córeczka Patrycja przez 4,5 miesiąca karmiona była piersią i 3 razy dziennie dostawała butelkę z mieszanką (przyczyna - mały przyrost wagi).
    Przez ten okres bardzo ładnie ssała pierś... aż od 3 tygodni skończyła się sielanka. Pierś be.. bo nie leci tak jak z butli. Po konsultacji z pediatrą zaczęłam dawać jej po każdym karmienu piersią butelkę. Ilość pokarmu sztucznego podaję na wyczucie, raz 90 ml, raz 120 ml, wieczorem 150 ml. Jednak mała budzi się w nocy 3 razy. Kiedyś pierś jej w nocy wystarczała, a teraz mało i płacz. Herbatka nie zaspokaja głodu. Proszę poradźcie czy podawać w nocy też butelkę z mieszanką? Czy jak już zacznie po każdym posiłku być pojedzona to będzielepiej spała też w nocy?
    Jeszcze jedno pytanie podaję butelkę jako 5 posiłków dziennie. Nie wiem czy nie za dużo razy, bo na opakowaniu mieszanki piszą, że dzici w jej wieku powinny jeść 4 razy po 180 ml. Jednak my nie wprowdziłyśmy jeszcze żadnych posiłków oprócz soku. Zupki dopiero za 2 tygodnie.

    Dzięki za rady, bo wszędzie opisuje się karmienie piersią lub butelką a bardzo mało jest informacji na temat karmienia mieszanego. A takie jest najtrudniejsze i chyba najbardziej stresujące !!
  •    
       

    #2
    Po pierwsze etykieta na mleku podaje informacje uśrednione a jak wszyscy wiemy i lubimy to powtarzać "każde dziecko inne"
    Dla przykładu mój syn ma rok i według producenta powinien jeść 3x210 ml
    a zjada góra 150 ml (był okres kiedy zjadał 180mł ale minął)
    A co do ilości to podajesz 5 razy butelkę po piersi + 3 razy pierś w nocy?
    Ja bym w nocy nie podawała butli a to dlatego, że będziesz borykać się z tym
    samym problem co ja: mój syn skończył rok a nadal budzi się 2 razy na żarcie I nie pomagało zagęszczanie mleka. Więc zrobisz jak uważasz, ale moim
    zdaniem podawaj pierś. Chyba, że mała nie chce już ciągnąć piersi.

    Po drugie,dobrze zrozumiałam, że chcesz przejść całkowicie na mieszankę ?
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      Dzięki za radę.
      Podaję tyle posiłków ile pisałaś - 5 w ciagu dnia + w nocy.
      Jeżeli chodzi o noc, dzięki za radę. Problem jednak polega na tym że jak ją w nocy przystawiam do piersi je godzinę , odkładam do łóżeczka i bek... Biorę spowrotem do piersi ... Tak można całą noc. Porażka ! chodzę niewyspana -jak mumia. Postaram się pomęczyć z piersią. Jednak i tak dojdę do punktu zwrotnego jak przejdę całkiem na butlę.

      pozdrawiam

      Skomentuj


        #4
        Witam,
        osobiście polecam przejście na butlę, bo z autopsji wiem, że to ssanie piersi przez godzinę i ryki po odstawieniu, to kwestia przyzwyczajenia i chęci przytulenia, a nie głodu. To samo miałam z moją córką. Teraz przy synku jestem mądrzejszaSkończył 4 miesiące i przeszłam całkiem na butle (po karmieniu mieszanym). Na noc, o 20 daję mu zagęszczone mleko kaszką. Przetrzymałam 2 noce ryków i noszenia na rękach (wody nie chciał). Dzisiaj minęła 3 noc i oprócz tego, że parę razy się przebudził przez wzdęcia, spał ładnie do 5 rano.Wtedy dostał pierwszą porcję mleka.
        Życzę powodzenia!
        Mama
        Martynki (31.03.2007)
        i
        Kamilka (27.11.2008)

        Skomentuj


          #5
          no ja wlasnie zaczynam odstawiac moja 11 miesieczna corke od piersi ale ciezko nam idzie...

          Skomentuj


            #6
            Cześć dorota19791, najpierw zacznij rezygnować z piersi w dzień, bo łatwiej czymś małą zająć, no i można dać jej coś innego do jedzenia. A w nocy to potrzeba duuuuuuuużo cierpliwości i wytrwałościNie dać się wrzaskom i rykom. Po kilku nocach powinna zaskoczyć. Ale wszystko rób po kolei, bo dla małej to też jest stres.Dobrze, że zaczęłaś odstawianie zanim skończy rok, bo wtedy jest jeszcze gorzej... Pozdrawiam i życzę sukcesów
            Mama
            Martynki (31.03.2007)
            i
            Kamilka (27.11.2008)

            Skomentuj


              #7
              Sluchaj jeśli budzi Ci się w nocy i chce jeść może spróbuj zagęszczac jej kleikiem kolację!Tymbardziej że nie chce cyca!Ale powiem Ci że znam dzieciaczki na butelce które dostawały w nocy butle do 1.5 roku tak wiec sama widzisz że nie ma reguły!Moj syn przestał w nocy jeść jak mial 3 miesiące nawet nie całe!Może twoj skarb potrzebuje tegoA może poprostu twoje dziecko traktuje Cyca jak uspokajacz!Dlatego tak się dzieje!Spróbuj przejść na butle!Może cyc-równa się smoczek a nie jedzonko?
              Last edited by Ewa1801; 06-04-2009, 22:45.
              Ewa
              moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
              Oskarek12.01.2011 godz.17.05
              3150g.55cm.
              10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Przejście na butelkę z karmienia mieszanego

                Jakie mleko modyfikowane się wam sprawdza? Wiedziałyście, że w DOZ stacjonarnie można w fajnej cenie kupić bebilon. Ja teraz tylko tam kupuję.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Przejście na butelkę z karmienia mieszanego

                  Też kupuję Beblion, moje dziecko dobrze je toleruje. A DOZ faktycznie ma dobrą cenę.

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X