Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zakup mieszkania z dofinansowaniem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zakup mieszkania z dofinansowaniem

    Chciałabym się podpytać, czy znajdą się tutaj jakieś osoby które już zdecydowały się na zakup mieszkania z dofinansowaniem Mieszkanie dla Młodych -czytam założenia programu i czy tylko mi się wydaje, że są one wyśrubowane?
    Last edited by Redakcja_MamoToJa.pl; 22-05-2014, 15:48.
  •    
       

    #2
    Odp: Zakup mieszkania z dofinansowaniem

    Wcale nie są takie wyśrubowane, czemu tak myślisz?
    Ostatnio przeglądałam oferty z czystej ciekawości i na wielu stronach można znaleźć oferty wybrane pod MdM. Zajrzyj sobie chociażby tu: http://targimieszkaniowe.net/wroclaw...nek-pierwotny/. Jedyny warunek, który może być trudno przeskoczyć jest taki, że mieszkania muszą być z pierwszej ręki> Ale z drugiej strony teraz i tak większość młodych ludzi inwestuje w nowe mieszkania.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Zakup mieszkania z dofinansowaniem

      We Wrocławiu podobają mi się akurat mieszkania z osiedla Relaks-Partynice. Są nowe, ale z drugiej strony przy tym dofinansowaniu istnieje chyba jakaś górna granica ceny, jaką można ponieść za zakup i nie jestem pewna, czy się w niej mieszczą.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Zakup mieszkania z dofinansowaniem

        My kupowaliśmy w poprzednim programie Mieszkanie na swoim. Nasze mieszkanie nie mieściło się minimalnie w cenie, ale pogadaliśmy z deweloperem i opuścił z ceny, żebyśmy mogli kupić mieszkanie mieszczące się w dofinansowaniu.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Zakup mieszkania z dofinansowaniem

          Ja korzystałam z programu rodzina na swoim i wszystko się udało. MDM też jest w miarę dobrym programem- lepszy taki niż wcale Warunki wydaje mi się że są bardzo czytelne.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Zakup mieszkania z dofinansowaniem

            Górna granica ceny zmienia się co kwartał. W tym akurat, we Wrocławiu wynosi 5111 zł za metr kwadratowy. A co do rynku pierwotnego, to uważam, że nowe mieszkania we Wroclawiu są jednak lepszym pomysłem, niż te z rynku wtórnego. Owszem, są droższe, ale dlatego są dofinansowania. A ich budowa napędza gospodarkę. Warunki też nie są zbyt pobłażliwe, ale w końcu mówimy tu o pieniądzach i to sporych dla większości społeczeństwa. Sam program jest chyba trochę ukłonem w stronę socjalizmu, ale z drugiej strony jakoś trzeba pomóc tym młodym ludziom, którzy dopiero zaczynają dorosłe życie.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Zakup mieszkania z dofinansowaniem

              W przeciągu ostatnich 2 lat nie śledziłam zupełnie cen nieruchomości ale pamiętam, jak my kupowaliśmy to ciężko było coś znaleźć we Wrocławiu z rynku pierwotnego co miało by cenę za metr te ok 5 tys zł.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Zakup mieszkania z dofinansowaniem

                Nie jestem pewna jak jest z nowym programem dofinansowania czy te informacje dotyczyły jeszcze programu "na swoim," ale w banku powiedzieli mi, że dofinansowanie można wziąć jeśli się jeszcze nigdy nie posiadało nieruchomości.
                Pewnie ze względu na ten wymóg, wiele młodych osób odpadło z miejsca. Pomyślałam wtedy, że szkoda czasu, bo i tak zawsze wszystko jest tak skonstruowane, że jak się człowiek za bardzo stara, to nie jest faworyzowany w tym kraju. Lepiej mieć dziecko jak się ma 20 lat, 0 na koncie, posiada się też 0 i wtedy jest szansa na wszelkie dofinansowania...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Zakup mieszkania z dofinansowaniem

                  Racja, wymogiem było brak posiadania nieruchomości na moment podpisania umowy, można to było łatwo obejść - wystarczyło przepisać notarialnie nieruchomość. Poza tym chyba niewiele młodych osób jest już właścicielami nieruchomości a jeżeli są to faktycznie po co im dofinansowanie na kolejną
                  ja skorzystałam z tego programu i jestem bardzo zadowolona. Posiadanie dziecka przy kredycie tylko komplikuje sprawę bo zaniża nam zdolność kredytową. Zgadzam się z Tobą, że w naszym kraju jest pod górkę. Niby pomaga się najbiedniejszym a co z klasą średnią? ;/

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Zakup mieszkania z dofinansowaniem

                    Nie zapominajcie o jednym: mieszkania z MdM dotyczą rynku pierwotnego, czyli w grę wchodzi umowa z deweloperem. A niewiele jest gorszych rzeczy niż trafić na nieuczciwą bądź znajdującą się w tarapatach firmę. Dlatego szalenie istotna jest umowa, którą trzeba zweryfikować pod kątem klauzul niedozwolonych i zapisów niekorzystnych dla nabywcy, co jest niestety "normalną" praktyką na rynku. Pomocna tu będzie strona umowa-deweloperska.com i informacje, które za jej pośrednictwem uzyskamy.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Zakup mieszkania z dofinansowaniem

                      Na szczęście to się już zmieniło: w ramach MdM można zakupić zarówno mieszkanie z rynku pierwotnego jak i wtórnego i mogą to zrobić osoby do 35 r. ż. - nie tylko pary, ale także single. Warto zerknąć na artykuł na kochamczytac.pl jak wybrać kredyt na mieszkanie, tam są podstawowe informacje na ten temat. Tylko trzeba uważać, ponieważ od przyszłego roku wkład własny będzie wyższy.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Zakup mieszkania z dofinansowaniem

                        Tak, to była dobra zmiana , że można skorzystać z mdmu na rynku wtórnym. Tylko te limity jeśli chodzi o cenę za metr nie wiem skąd oni wzięli, bo wszędzie są znacznie wyższe stawki. Także zrobili program, ale widać, że tak żeby ta pomoc nie była zbyt duża... Szkoda. A wkład własny trzeba będzie mieć na poziomie 15 procent od stycznia.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Zakup mieszkania z dofinansowaniem

                          A moim zdaniem przy wybieraniu mieszkania w Poznaniu musimy sami ustalić, który region będzie dla nas odpowiedni. Popatrz też na ceny mieszkań z danego regionu. Wydaje mi się, ze sporo ofert mieszkaniowych można znaleźć tu. Mieszkań jest naprawdę wiele, trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Zakup mieszkania z dofinansowaniem

                            Też chciałam skorzystać z tego programu, ale z tego co się orientuję, jest już on zakończony ;/ podobno zbyt duże zainteresowanie.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Zakup mieszkania z dofinansowaniem

                              Napisane przez kotek_85 Pokaż wiadomość
                              Też chciałam skorzystać z tego programu, ale z tego co się orientuję, jest już on zakończony ;/ podobno zbyt duże zainteresowanie.
                              hmm zakończony chyba jeszcze nie jest ale też słyszałam że zainteresowanie jest ogromne i środków może nie starczyć do końca roku

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X