Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MTJ!

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

    Moje dziecko pokochało "Trzy świnki" oraz "Czerwonego Kapturka". Czytamy naprzemiennie i oswajamy się z wilkiem. Początkowo mój maluch zamykał książeczki, gdy tylko zobaczył na ilustracji wilka, nawet odłożyłam je na najwyższą półkę, czekając aż do nich dorośnie. Jednak nawet z największego zakamarku moje dziecko wyciągało właśnie te bajki i domagało się ich czytania. Z czasem zasłaniało już tylko oczy, ale wtulone we mnie słuchało dalej bajek. Teraz do ulubionych bajeczek dołączyła książka "Mały wilczek i trzy życzenia", gdzie synek wilka Bardzozłego jest postacią pozytywną i nie ma żadnej z cech charakteru swojego ojca. Czytając naprzemienne te trzy książeczki moje dziecko dopytuje, dlaczego wilk jest zły i czemu psoci się świnkom i Kapturkowi. Chyba szuka istoty zła. Oj, filozoficzny to temat...

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

      W związku z tym, że mieszkamy za miastem... w około jest dużo drzew, pól oraz farm - naszą ulubioną bajką jest ta o trzech świnkach autorstwa braci Grimm. W tej bajce jest poruszana wyobraźnia dziecka i zmusza do myślenia oraz aktywnego uczestnictwa. Razem z córką świetnie się bawimy licząc i zgadując, co zrobi wilk. Ten utwór przede wszystkim uczy odpowiedzialności oraz, że praca się opłaca, pokazuje różne zachowania świnek przez co dziecko może dokonać wyboru z którą się zidentyfikować. A na koniec wszytko się dobrze kończy, zły wilk zostaje przepędzony i chyba o to chodzi Oczywiście, nie mogłybyśmy być sobą, gdybyśmy nie zbudowały domku świni (tzw. bazy)

      Skomentuj


        #33
        Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

        "Czerwony kapturek" to ulubiona bajka naszej całej rodzinki, bo czytamy ją z podziałem na role. Jednak żeby nie było zbyt łatwo to za każdym razem zamieniamy się rolami. Najzabawniej jest gdy mąż udaje babcię a synek wilka Myślę, że mój syn upodobał sobie tak bardzo akurat tę bajkę, bo czytając ją bardzo się wygłupiamy i dużo śmiejemy.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

          Ukochana bajką mojej 5-letniej już córki jest "Czerwony Kapturek". Córka uwielbia jej słuchać, każe ja sobie czytać co wieczór przed snem, zawsze ma wypieki, gdy słyszy o tym jak wilk zjada babcie, a potem Kaptura i już nie może doczekać się szczęśliwego zakończenia. Jakby tego było jeszcze mało naszej kochanej córeczkę, to po powrocie mamy i taty z pracy córeczka chce się z nami bawić w odgrywanie teatrzyk. Ona jest oczywiście Kapturkiem, mama gra babcie, tata lesniczego, a w rolę wilka wciela się mały dwuletni braciszek, ku jego oczywiście uciesze, bo może warczec na wszystkich. Mama jest narratorem i podkładka głos i jest przy tym mnóstwo śmiechu. Ta bajka bardzo nas zbliża, dlatego wszyscy ja pokochalusmy.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Konkurs „Retro bajki”. Wygraj 1 z 7 zestawów Bajeczek-Pioseneczek od wytwórni MT

            Moja córcia zdecydowanie najbardziej kocha Śpiącą Królewnę! A dlaczego? Ilekroć czytamy właśnie Śpiącą Królewnę to Marysia mówi, że też chciałaby tak długo spać! Śpiąca Królewna spała bardzo długo, a mojej córci ciągle snu brakuje. Najpierw żłobek, teraz przedszkole i wczesnego wstawania końca nie widać, a i drzemkę nie zawsze można sobie uciąć. A Marysia to prawdziwy śpioch! Toteż właśnie Śpiącą Królewnę upodobała sobie najbardziej

            Skomentuj

                   
            Working...
            X