Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

deszczowe wakacje...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    deszczowe wakacje...

    w tym wątku proponuję opisywać jak spędzić deszczowy dzień, jakie zabawy czy jakieś kulinaria....jakie są Wasze propozycje???ja np często bawię się z małym w taką zabawę....jest miło, spróbujcie jak Wasze dziecko będzie sobie radziło

    SŁUCHAMY, CO MÓWI ŚWIAT…
    Ćwiczenie ma na celu rozwijanie: wrażości na dźwięk, tempo, rytm, ton, kształtuje uwagę słuchową, uczy identyfikowania, różnicowania i analizowania tego co dziecko słyszy.
    Połóżcie się na dywanie, zakryjcie oczy i wsłuchajcie się w odgłosy dobiegające z zewnątrz.: szum wody, śpiew ptaków, pisk hamulców, szczekanie psa, tykanie zegara, skrzypiące drzwi. Naucz dziecko rozpoznawać różne dźwięki. Otwórzcie oczy i opowiedzcie co słyszeliście.
    Z maluchami możesz próbować naśladować słyszane dźwięki- zabawy dźwiękonaśladowcze.
    Starsze dzieci mogą spróbować opisać usłyszane dźwięki za pomocą metafor np. wiatr jest silny jak…
  •    
       

    #2
    Odp: deszczowe wakacje...

    Jeśli na dworze pada,synek najczęściej maluje,buduje z klocków domki,bawi się ciastoliną itp.Czasami wybieramy się do centrum zabaw dla dzieci,wtedy mimo,że na dworze pada może pobawic się z innymi dziecmi.

    Skomentuj


      #3
      Odp: deszczowe wakacje...

      u nas właśnie dziś cały dzień leje byliśmy w sklepie to mały strasznie się zamoczył, biegał w kaloszach po kałuży teraz właśnie ogląda bajki na mini mini więc mam chwilkę

      Skomentuj


        #4
        Odp: deszczowe wakacje...

        jak leje to dzieciaki zazwyczaj krzycza o telewizje ale wtedy zawsze wyciagam ich do loopys world na bielanach wroclawskich, a na to zawsze reaguja entuzjazmem ja tez nie narzekam bo sobie kawke kupuje i czytam ksiazke pozdrawiam

        Skomentuj


          #5
          Odp: deszczowe wakacje...

          Jak pracowałam jako niania, to w deszczowe dni najlepiej sprawdzały się kreatywne zabawy, takie, które są rzadko stosowane, bo np. wymagają dłuższych przygotowań i zabezpieczeń ;P np. malowanie farbami, klejenie z plasteliny, malowanie się farbkami do ciała, czy pieczenie ciasteczek

          Skomentuj


            #6
            Odp: deszczowe wakacje...

            Gdy pada deszcz warto jest wybrać się na krótki weekend do jakiegoś fajnego miasta - tam również jest wiele atrakcji dla dzieci
            Na przykład w Warszawie otworzyli niedawno Centrum Nauki Kopernik - bardzo ciekawe muzeum, byłam tam z dziećmi. Wróciły oczarowane
            Nam z mężem również się tam podobało
            Jeśli chcielibyście się kiedyś wybrać do stolicy mogę Wam nawet polecić dobry hotel: http://www.bwportos.pl/ - znajduje się praktycznie w centrum miasta, na Mokotowie tak więc będziecie mieli z niego blisko do najważniejszych punktów na mapie stolicy.
            Pozdrawiam.
            http://forum.mamotoja.pl/

            Skomentuj


              #7
              Odp: deszczowe wakacje...

              My zawsze bierzemy ze sobą jakąś grę planszową - dobrze się sprawdza na deszczowe wieczory

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: deszczowe wakacje...

                My podczas deszczu rysujemy, gramy w gry planszowe lub spacerujemy w kurtkach przeciwdeszczowych Za miesiąc planujemy krótki wypad do Warszawy i mam cichą nadzieję, że nie będzie padać. Co prawda znaleźliśmy fajny hotel na http://www.accorhotels.com/hotel-dir...l-warszawa.htm w którym nie powinniśmy się nudzić ale i tak jadę tam z myślą, że będziemy zwiedzać

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: deszczowe wakacje...

                  My zwykle staramy się z mężem mądrze organizować dla dzieci czas. Jeśli pogoda dopisuje to spędzamy czas na zewnątrz. A kiedy pada deszcz staramy się wyjść razem do muzeum .Szczególnie,że w Polsce nie brakuje mądrych muzeów.

                  W Warszawie warto jest zobaczyć centrum Nauki Kopernik.

                  Starsze dzieci natomiast zaprowadzić do Muzeum Powstania Warszawskiego oraz do Muzeum Żydów Polskich. Aby zaznajomić je z historią naszego kraju. Na stronie : http://www.sztetl.org.pl/ - obecnie jest ciekawy projekt. Wirtualny Sztetl, który pozwala odkryć polsko - żydowską historię na nowo.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: deszczowe wakacje...

                    Ja proponuję spędzać wakacje tam gdzie nie ma deszczu Teraz są różne promocje na wycieczki zagraniczne, że nie ma sensu siedzieć w Polsce.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: deszczowe wakacje...

                      ja dlatego nie ryzykuję wakacji w Polsce tylko wyjeżdżam zagranicę. teraz na suncenter jest dużo tanich ofert w każdym kierunku świata i myślę, że na każdą kieszeń. Każdemu należy się chwila relaksu i odpoczynku

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: deszczowe wakacje...

                        W Polsce nad morzem jest bardzo dobrze tylko właśnie pod warunkiem że pogoda jest dobra, a niestety z tym bywa rożnie.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: deszczowe wakacje...

                          Zawsze można pójśc na basen lub wyjśc na małe co nieco. W deszczowe dni mozna podarowac nową zabawkę dziecku lub zagrać w grę planszową.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: deszczowe wakacje...

                            No niestety pogody sie nie przewidzi i nawet jesli planujemy wakacje latem, musimy zalozyc, że może zdarzyć się dzien albo dwa kiedy pogoda będzie taka sobie... Dlatego też dobrze jest poszukac w otoczeniu atrakcji, które będziemy mogli zobaczyć jak pogoda jest totalnie nieplażowa.

                            Polecam Zakopane. W ładne dni mozna wybrać się na wędrówkę. Kiedy pogoda jest brzydka, można spędzic dzień w aquaparku.
                            Noclegu w Zakopanem, możecie poszukać na tej stronie: https://www.sunandsnow.pl/apartament...artamenty-1249

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X