Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prezent na chrzciny

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Prezent na chrzciny

    Mam problem z prezentem z okazji chrztu świętego.
    Mam być mamą chrzestną dla córki przyjaciółki. Dziewczynka ma już ponad dwa latka.
    Co podarować takiemu dziecku? Wydaje mi się że prezent dla tak dużego dziecka z tej okazji powinien być inny niż sztampowy wisiorek z krzyżykiem.
    I jeszcze jedno pytanie...ile w tej chwili powinno się podarować w tzw. kopercie?


  •    
       

    #2
    Odp: Prezent na chrzciny

    Moim zdaniem takie dziecko nie zrozumie jaką wartość ma taki krzyżyk na łańcuszku, ale z drugiej strony to taki prezent akurat na chrzciny. Więc może warto zastanowić się i kupić coś oprócz takiego krzyżyka, np. jakąś lalkę.
    A co do "koperty", to zależy tylko od tego ile jesteś w stanie dać, bo najgorsze jest dawanie "na siłę", ale myślę że chyba nie mniej niż 100 - 150zł. tym bardziej, że "koperta" to bardziej prezent dla rodziców niż dziecka
    Pozdrawiam i życzę trafnej decyzji.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Prezent na chrzciny

      chrzest nasza mloda miala w wieku 22 miesiecy...
      dostala raczej koperty (nie poszly dla nas, poszlismy z mala do sklepu i zrobila sobie zakupy takie jakie chciala...) od chrzestnej dostala medalik z imieniem i data chrztu na odwrocie, zloty, piekny a od chrzestnego srebrna grzechotke z data urodzin, godzina i waga, chrzestni nie dawali kasy bo dali prezenty... a maly mial 1miesiac i dostal od chrzestnej srebrny smoczek z data narodzin, godz i waga, ten smoczek jest na pierwszy zabek od chrzestnego kase, to tez poszlo tylko i wylacznie na niego!
      Nie kumam jak mozna brac dla siebie kase ktora dziecko dostaje na urodziny, chrzest, komunie czy z innej okazji... teraz postanowilismy, ze jak dostana jakies pieniazki to jak bedzie juz calkiem spora sunka to zabierzemy ich do sklepu, zeby wziely co chca, naewt jak mialoby to byc 10zeszytow, pluszak i dlugopis... to w koncu ich kasa
      dostali od jednych gosci ciuszki, no i oczywiscie mnostwo slodyczy i kwiatki

      od gosci mieli od 50 do 150zl w kopertach
      a maly od chrzestnego dostal 300czy 400zł

      pamietaj, ze prezent od chrzestnych ma byc symbolem tego wielkiego dnia a nie czyms co sie moze szybko znudzic
      Last edited by ja-mamusia; 03-03-2011, 16:39.


      ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




      IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



      ---------------------------------------------------

      Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

      Skomentuj


        #4
        Odp: Prezent na chrzciny

        ja mojej córce chrzestnej dałam ksiażkę "modlę się jak Jezus" i obrazek na sciane z MBCzęstochowską,medalik/krzyzyk wybierzemy juz razem w wieku okolo komunijnym, teraz i tak nie nosi.ale ona miala miesiac jak byla chrzczona.

        dzieci na chrzty dostaly medaliki,krzyzyki, ryngraf , aniola stróża ,biblie bo nie mielismy zadnej w domu.jakies ciuszki, i grzechotki,piekny kocyk, no byli mali wiec prezenty byly symboliczne lub uzytkowe.kase tez dostali, i poszla na rzeczy dla dzieci potrzebne,wiesz jak ktos moze sobie pozwolic na skladowanie tej kasy to fajnie, ale nie kazdy tak ma i nie widze w tym nic zlego, z komunia to co innego, to jest juz tylko dziecka kasa.

        jak to dwuletnia pannica, to moze to byc medalik (ale np na rzemyku czy gumce, np srebrny, jak zgubi nie bedzie zalu), moj czasem nosi medalik na gumce (ma 3latka) jak cos go najdzie.
        obrazek na sciane, a dla dziecka jakis drobiazg ew, zapytac rodzicow co mala by chciala, ew czego nie ma. gotowka to nie obowiazek, a jak dajesz gotowke to raczej juz bez prezentu(no chyba ze Cie stac) ale nie ma co za bardzo szalec, lepiej potem pamietac o roznych szczegolnych dniach, np dzien dziecka, dziecku pieniadze i tak nie robią ... no moze troche ale one nie widza w tym wieku roznicy czy to 10zl czy 100zl, wazne ze papierek

        Skomentuj


          #5
          Odp: Prezent na chrzciny

          ja np. nie byłabym zadowolona ze smoczka czy łyżeczki czy innej pamiątki chrzcielnej którą można powiesić lub postawić jak dla mnie to takie "kurzołapy"
          wolę już książeczki pamiątkowe gdzie mogą się wpisać goście ksiądz udzielający sakramentu itd.
          moje dziewczyny dostały kasę którą im zabraliśmy i włożyliśmy na PSO i wypłacą sobie tą kasę jak pójdą na studia albo jak zechcą kupić sobie mieszkanie (część kasy to lokata część idą w aukcje)
          przed nami kolejne chrzciny i komunia i z kasą zrobimy to samo.
          a co do medalika ja osobiście mam 2. Jeden ze chrztu drugi z komunii i żadnego nie noszę także dla mnie to taki sobie prezent. Zresztą pamiętam jak go dostałam... zero radości

          a dla takiej 2 latki to oprócz pamiatki książeczki np dałabym kasę bo rodzice wiedzą najbardziej co dzieciom potrzeba i jakąś zabawkę aby małej też było miło
          Last edited by majajula; 03-03-2011, 18:07.


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            #6
            Odp: Prezent na chrzciny

            Droga ja-mamusia.
            Nie chciałam nikogo urazić pisząc, że "koperta" to prezent dla rodziców. Miałam raczej na myśli to, że małe dziecko nie rozumie co to są pieniądze i nie zna ich wartości, więc to my, ich rodzice robimy z nich pożytek kupując coś naszym szkrabom
            Pozdrawiam

            Skomentuj


              #7
              Odp: Prezent na chrzciny

              Jesli chcesz żeby dziewczynka miała pamiatkę możesz kupić jedną z pieknie wydawanych książek np. " Księga moich pierwszych modlitw" albo coś w podobnym guście. W kopertę słyszałam, że ok. 100-150 zł, ale nie wiem jak to sie kształtuje w przypadku bycia rodzicem chrzestnym. Poza tym nie to jest chyba najważniejsze. Nie wiem jakie są zwyczaje w rodzinie, w której masz byc chrzestną, ale u nas nie ma jakiegos specjalnego parcia na prezenty, zwłaszcza z okazji Chrztu Świętego.
              Pozdrawiam i życzę radości z pełnienia roli mamy chrzestnej
              Attached Files
              Last edited by bedaj; 07-03-2011, 00:22.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Prezent na chrzciny

                Wybierając akcesoria dla dzieci i niemowląt warto przejrzeć branżowe strony, zawierające opinie specjalistów. Nie ma sensu kierować się sugestiami anonimowych użytkowników, bo mogą one przynieść więcej szkody niż pożytku. Przykładowo śliniaczki mogą pochodzić od nieznanego producenta i być wykonane z materiałów wywołujących alergię u wrażliwych bobasów. Więc ja i na to zwracam uwagę, jak kupuję cokolwiek dla córki.
                ...
                Kawiarnia Cafe - Zaparz kawę jak barista

                TATUAZE.NET.PL - tatuaże forum o tatuażu, generator napisów na tatuaż

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Prezent na chrzciny

                  A nie lepiej byłoby po prostu zapytać rodziców czego potrzebują dla swojego dziecka? Tym sposobem możesz kupić praktyczny prezent,który ucieszy wszystkich. Szeroki wybór prezentów dla dziecka jest w naszym sklepie www.amko.com.pl

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Prezent na chrzciny

                    A może kupić coś z czym dziecko mogłoby poszaleć na podwórku. Myślę tu np hulajnodze. Hulajnoga Mini jest stworzona specjalnie dla najmłodszych dzieci. Jest lekka, solidnie wykonana, idealna dla początkujących. Myślę, że taki prezent na pewno by się jej spodobał.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Prezent na chrzciny

                      Myślę, że taka hulajnoga to świetny pomysł na prezent. Jest to dość kosztowny zakup i być może rodzice nie mogli by sobie pozwolić na jego zakup, a jako prezent od chrzestnej będzie idealny.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Prezent na chrzciny

                        Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
                        ja np. nie byłabym zadowolona ze smoczka czy łyżeczki czy innej pamiątki chrzcielnej którą można powiesić lub postawić jak dla mnie to takie "kurzołapy"
                        wolę już książeczki pamiątkowe gdzie mogą się wpisać goście ksiądz udzielający sakramentu itd.
                        moje dziewczyny dostały kasę którą im zabraliśmy i włożyliśmy na PSO i wypłacą sobie tą kasę jak pójdą na studia albo jak zechcą kupić sobie mieszkanie (część kasy to lokata część idą w aukcje)
                        przed nami kolejne chrzciny i komunia i z kasą zrobimy to samo.
                        a co do medalika ja osobiście mam 2. Jeden ze chrztu drugi z komunii i żadnego nie noszę także dla mnie to taki sobie prezent. Zresztą pamiętam jak go dostałam... zero radości

                        a dla takiej 2 latki to oprócz pamiatki książeczki np dałabym kasę bo rodzice wiedzą najbardziej co dzieciom potrzeba i jakąś zabawkę aby małej też było miło

                        Ja mam trochę bardziej sentymentalne podejście do tego typu uroczystości. Oczywiście cenię Twoje zdanie oraz względy czystopraktyczne, ale moim zdaniem, jest to na tyle ważne wydarzenie w zyciu dziecka, że powinno, przynajmniej od chrzestnych otrzymac pamiątkę - taką właśnie srebrną grzechotkę, czy smoczek, a nawet srebrna ramkę do zdjęć z grawerem - dla mnie to kwestia symboluWięc chciałam,żeby mój maluszek takie właśnie otrzymał - i szczerze mówiąć, to jestem mega zadowolona

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Prezent na chrzciny

                          ja raczej jestem sentymentalna i bardzo lubię tego typu pamiątki,synek dostał srebrnego smoczka,fakt leży gdzieś w szafce schowany ale od czasu do czasu wpadnie mi w ręce i tak miło sie robi,przypomina mi moje duże maleństwo,a sowjemu chrześniakowi kupiłam pozytywkę buciki swarovskiego ,a na niej wygrawerowane dane dziecka,matka dziecka bardzo zadowolona i dzidzius lubi słuchać muzykę z pozytywki

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Prezent na chrzciny

                            Ja uwazam ze odpowiednim prezentem na chcrzciny dla dziewczynki sa złote kolczyki oczywiscie nie wiszace. Z czasem na pewno bedzie miala przekuwane uszka wiec sie przydadza. Dla chlopca super prezentem jest mata edukacyjna badz tez piekne grawerowane rzeczy ktorych mnostwo mozna znalezc na internecie do koperty wedlug mnie powinno sie dawac min 200zl. Lecz uwazam ze 600zl jak przeczytalam gdzies na forum to lekka przesada

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Prezent na chrzciny

                              Nie lubię biżuterii w przypadku tak małych dzieci, na komunię to już inna sprawa, ale na chrzciny bym raczej nie kupiła, wyjątek stanowi medalik. Osobiście lubię prezenty praktyczne, ale wiadomo chrzest to taka okazja, ze jakaś pamiątka musi być. Chrześniakowi kupiliśmy krzesełko do karmienia chicco polly (rodzice chcieli, więc złożyłam się z chrzestnym), a do tego biblie dla dzieci z dedykacją i medalik. Rodzice zadowoleni, dziecko zadowolone i pamiątka tego dnia jest

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X