Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nie raczkuje!!!!!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nie raczkuje!!!!!!!

    Moja corka ma prawie 10 miesiecy i nie raczkuje placze gdy tylko poloze ja na brzuszku i zawsze tak bylo, nigdy nie lezala na brzuchu bo czesto jej sie ulewalo i plakala, wiec tym sposobem nie obraca sie z brzuszka na plecki i odwrotnie. W chodaczku czuje sie jak w niebie juz od dawna i pozatym rozwija sie prawidlowo.Czy ktos ma tez taki problem.PROSZE O RADY CO ROBIC????!!!
  •    
       

    #2
    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

    Nie masz się co martwić nie wszystkie dzieci raczkują.Mój synek bardzo lubił leżenie na brzuszku i bardzo szybko nauczył się raczkować bo już w 7 miesiącu .Córeczka miała problemy z napięciem i nie lubiła leżenia na brzuszku, nie raczkowała (mimo że rehabilitantka chciała ją tego nauczyć) tylko od razu chodziła.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

      julcia - "chodaczek" znaczy sie chodzik, tak

      ja bym na Twoim miejscu z niego zrezygnowała, ale to moje zdanie na temat chodzików - wierze mojemu (mojego dziecka) fizjoterapeucie, że chodziki moga utrudniać prawidłowe zdobywanie wielu umiejętności, poza tym ponoć niekorzystnie wpływa na ustawienie bioderek
      ...ale to moja własna opinia i chodzikowi mówie stanowcze: NIE!!!

      poza tym moja siostra np. w ogóle nie raczkowała i sama w 8,5 m.ż. stanęła na nogi

      rozmawiałaś z pediatra o tym jak bardzo Twoja córa nie lubi leżenia na brzuszku?
      czy nawet leżąc w takiej pozycji stara się choć pełzać?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

        Chodzik lepiej sobie darować, ponieważ tak naprawdę dziecko nie uczy się w nim chodzić - cieżar ciała nie jest rozkładany na stópki, bo dzidzia po prostu wisi w chodziki i nie ma mobilizacji do stawiania kroków i samodzielnego utrzymywania równowagi.

        Co do raczkowania - koniecznie skonsultuj się z pediatrą. Nie musi to być nic groźnego, ale może byc oznaką nieprawidłowego napięcia mięśniowego, czyli niewłaściwych wzorców ruchu - wtedy potrzebna będzie rehabilitacja.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

          To że nie raczkuje to jest nic,bardziej niepokoi mnie to,że nie przekręca sie z brzucha na plecy.Odwiedzcie dla spokojnosci lekarza neurologa
          Zarejestruj sie na stronie poświęconej zdrowiu i urodzie i odbierz darmowy preparat na włosy ONOZIS

          uwaga Podczas rejestracji jako osobę polecająca wpisz Zlatanka.To warunek otrzymania ONOZISU


          http://kao.********************/forum/register.php


          Darmowe doładowania do wszystkich sieci!


          http://www.darmowedoladowania.az.pl/index-7799972.html

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

            Moja znajoma też wkładała dziecko do chodzika i bardzo późno zaczęło chodzić.Jak zaczęło chodzić i się przewracać to dopiero nauczyło się chodzić na czterech!Ja osobiście też jestem przeciwniczka chodzików i moj syn bardzo szybko zaczął chodzić bo w dziewiątym miesiącu.Ja na twoim miejscu odwiedziłabym lekarza bo właśnie niepokojące jest to nie przewracanie na brzuch i odwrotnie.Pozdrawiam
            Ewa
            moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
            Oskarek12.01.2011 godz.17.05
            3150g.55cm.
            10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

              Napisane przez Moon Pokaż wiadomość
              To że nie raczkuje to jest nic,bardziej niepokoi mnie to,że nie przekręca sie z brzucha na plecy.Odwiedzcie dla spokojnosci lekarza neurologa
              aaaa noo dokładnie. Ja o tym samym pomyślałam. To,że nie raczkuje to ok, jak piszecie - nie każde dziecko robić to musi.
              A skoro w chodaczku czuje się jak w niebie już od dawna to może przyczyna tutaj tkwi ?? Bo gdzie to wszystko ma maluszek ćwiczyć ?
              Myślę, że wizyta u lekarza nie zaszkodzi
              Last edited by FamilyTree; 16-11-2009, 09:59.
              Julek: 10/3/2008

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

                Bardzo dziekuje za wszystkie informacje i postanowilam zglosic sie do lekarza,mam termin w piatek to postaram sie napisac czego sie dowiedzialam, jeszcze raz dziekuje!!!!

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

                  No właśnie czy któreś z waszych dzieci bło rehabilitowane?bo mój synek jest rehabilitowany ze wzgledu na napiecie miesniowe i sam nie siedzi a ma juz 7 miesiacy nawet siadac nie probuje na brzuszku chetnie lezy i przkreca sie podnosi tluw i raczki jak do raczkowania ale co do siedzenia nie ma nawet ochoty sam usiasc chyba ze go posadze to mu sie podoba i troche mnie to niepokoi

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

                    Wiesz co moj synek nie mial żadnych problemów a najpierw zaczął stawać na nogi dopiero później nauczył się sam siadaćNie martw się wszystko jak jemu się spodobaZawsze się śmieje że nie umiał dobrze siedzieć a już stał na nogachA zaczął stać jak skończył 6 miesięcy.
                    Ewa
                    moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                    Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                    3150g.55cm.
                    10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

                      Napisane przez carla0504 Pokaż wiadomość
                      No właśnie czy któreś z waszych dzieci bło rehabilitowane?bo mój synek jest rehabilitowany ze wzgledu na napiecie miesniowe i sam nie siedzi a ma juz 7 miesiacy nawet siadac nie probuje na brzuszku chetnie lezy i przkreca sie podnosi tluw i raczki jak do raczkowania ale co do siedzenia nie ma nawet ochoty sam usiasc chyba ze go posadze to mu sie podoba i troche mnie to niepokoi
                      Moja córcia tez byla rechabilitowana ale metodą Bobath.Siedziała w 7 m ale jak ją posadziłam,sama usiadla dopiero jak skonczyla rok.Chodzić zaczęła dopiero w 16 m ale to i tak dobrze bo lekarze mówili że będzie chodzic jak skonczy 2 lata.
                      Marlenka ma teraz 2 lata i 9 m jest zdrowym i pojetnym dzieckiem recytuje już wierszyki a tak sie bałam...


                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

                        moja córcia była rehabilitowana. Za żadne skarby nie chciała uczyć się raczkowania. Tylko się turlała. nauczyłam ją na nie skoszonej trawie tam już sie nie dalo turlac no i trzeb było podnieś pupkę . Pozdrowienia

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

                          Witam!!!!
                          Bylismy dzis na wizycie i okazalo sie ze Julia potrafi sie obracac tylko poprostu jest leniwa. Raczkowac nie musi bo nie wszystkie dzieci to robia,Julia jest malym grubaskiem i leniuszkiem. ale od paru dni zrobila postep i lezy nawet do 5 minut na brzuszku bez placzu. Pozdrawiam wszystkie mamuse ktore pomogly mi podjec decyzje i wybralam sie do lekarza,bo bardzo sie tej wizyty obawialam,
                          Teraz gdy wiem ze wszystko jest wporzadku moge spac spokojnie, Pozdrawiam i dziekuje.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

                            Carla, Ja rehabilituję swoją córcię, a po dzisiejszej wizycie u pani doktor niestety okazało się, że trzeba zastosować dodatkowe ćwiczenia z Vojty plus Bobath...

                            Tu jest wątek o rehabilitacji:

                            http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=3418

                            Julcia cieszę się , że wszystko jest ok!

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

                              u syna mojej znajomej stwierdzono dysleksje z tego powodu iz nie raczkował... zastatawiam sie jak zwiazek jest pomiedzy tym....

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X