Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Implanty ślimakowe u małego dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Implanty ślimakowe u małego dziecka

    Witam formowaczów,

    mam pytanie dosyć poważne dotyczące implantu słuchowego u małego dziecka. Zastanawiam się czy są na forum jakieś rodzice, które mają doświadczenia z niedosłuchem u dzieci i zdecydowali się na wszczep implantu.
    Bardzo bym się ucieszyła jeżeli ktoś by się znalazł i podzielił informacjami.

    Pozdrawiam
  •    
       

    #2
    Odp: Implanty ślimakowe u małego dziecka

    Doskonale Cię rozumiem, bo całkiem niedawno też szukałam wszelkich informacji na ten temat. W międzyczasie trochę wody w rzece upłynęło i mogę opowiedzieć o swoich doświadczeniach z implantami słuchowymi. Wtedy jeszcze to forum inaczej się nazywało Tak czy inaczej my już jesteśmy po zabiegu implantacji, a teraz znajdujemy się w trakcie rehabilitacji więc chętnie odpowiem na Twoje pytania.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Implanty ślimakowe u małego dziecka

      Witam serdecznie! Bardzo się ucieszyłam z twojej odpowiedzi. Super, ze są rodzice które chcą się podzielić doświadczeniami. Mam nadzieje ze wszystko poszło dobrze i rehabilitacja szybko da efekty. Co do niej, jak długo taka rehabilitacja trwa i na czym ona polega?
      My właśnie jesteśmy w trakcie kwalifikacji i badaniach końcowych, właściwie lekarz poinformował nas w poprzednim tygodniu ze wszczep będzie prawdopodobnie możliwi już w czerwcu. Zastanawiamy się jeszcze nad implantem który by był najlepszy dla syna. Dużo innych pacjentów poleca firmę Cochlear. Czy ty cos na jej temat wiesz? Na jaki implant wy się zdecydowaliście? Ciężko, bo tyle jest różnych możliwości...

      Skomentuj


        #4
        Odp: Implanty ślimakowe u małego dziecka

        Tak, najgorsze już na szczęście za nami. Nie ukrywam, że cały proces był dla nas bardzo stresujący. Łącznie z diagnozą, kwalifikacją i operacją. Nawet pierwsze podłączenie procesora było dla nas wielkim przeżyciem. Ale gdy synek zaczął reagować na dźwięki, swoje imię, stał się bardziej gadatliwy, to stres minął i odczuliśmy w końcu ogromną ulgę. U nas również padło na Cochlear i mogę te implanty w zupełności polecić. Świetna jakość, dużo przydatnych akcesoriów…Widać, że firma stawia na nowoczesne rozwiązania i chyba to nas przekonało. Co nie oznacza oczywiście, że inne firmy są złe, bo tak nie jest
        Mogę zapytać, dlaczego temat implantów słuchowych Cię zainteresował? Jaki ubytek słuchu ma Twoja pociecha?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Implanty ślimakowe u małego dziecka

          Dziękuję serdecznie za taką pozytywną odpowiedz! Musze szczerze powiedzieć ze bardzo mnie przeraziła początkowo myśl operacji u mojej córeczki, ale jeżeli piszesz ze ma to sens i polecasz to coraz bardziej się przekonuje do zabiegu. Jak już wspomniałam to moja córcia niestety już od urodzenia cierpi na głęboki niedosłuch. Ma właśnie nie cały roczek i obawiamy się ze nie będzie się prawidłowo rozwijała jeżeli nie wszczepimy implantu. A każdy wie ze pierwsze 3 lata u dziecka są szczególnie ważne jeżeli chodzi o rozwój dziecka. Chciałbym aby córka nauczyła się mówić i słyszeć jak jej rówieśnicy, lecz do tej pory obawiałam się wysokich kosztów powiązanych z implantacja. Jak to dokładnie wygląda po kwalifikacji? Kojarzysz może jakie koszty zostaną zwrócone a ile będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Implanty ślimakowe u małego dziecka

            Cieszę się, że mogłam pomóc. Refundacja polega na tym, że wszystkie koszty pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Wszystkie związane z tym formalności szpital załatwia sam z NFZ więc nie ma się tutaj czym przejmować. Nie polega to na tym, że najpierw się płaci, a potem pieniądze zostają zwrócone. Od pacjenta nie są brane żadne pieniądze Z resztą wiele osób nawet na coś takiego nie mogłoby sobie pozwolić, bo zabieg implantacji wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego tak bardzo się cieszę, że w Polsce (nie wiem jak w innych krajach) implanty słuchowe niezależnie, czy to firmy Cochlear, czy innej są jednak w całości refundowane i dodatkowo mamy prawo wyboru marki.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Implanty ślimakowe u małego dziecka

              Super, to jest naprawdę bardzo dobra informacja. Myślałam szczerze mówiąc ze sami będziemy musieli zebrać pieniądze na operacje i będą one nam dopiero potem zwracane. My się właśnie dowiedzieliśmy ze operacja się niestety przesunie i nie będzie podjęta teraz. Trochę się tym martwię, bo właściwie nie poinformowano nas jak długo jeszcze będziemy musieli czekać...Mam nadzieje ze dosyć szybko zostanie nam wytyczony nowy termin. A jak to u was było, długo musieliście czekać?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Implanty ślimakowe u małego dziecka

                Kilka miesięcy, ale u nas termin zabiegu musiał być nagle przełożony, bo synek musiał się rozchorować akurat 2 dni przed wyznaczonym terminem :/ Ale nie martw się. Jeśli chodzi o dzieci to terminy nie są jakoś szczególnie długie. A te 3 czy 4 miesiące na pewno szybko Wam zleci. U nas tak właśnie było. A mogę zapytać jaki implant będzie ostatecznie w Waszym przypadku wszczepiony?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Implanty ślimakowe u małego dziecka

                  Napisane przez sweetapple Pokaż wiadomość
                  Kilka miesięcy, ale u nas termin zabiegu musiał być nagle przełożony, bo synek musiał się rozchorować akurat 2 dni przed wyznaczonym terminem :/ Ale nie martw się. Jeśli chodzi o dzieci to terminy nie są jakoś szczególnie długie. A te 3 czy 4 miesiące na pewno szybko Wam zleci. U nas tak właśnie było. A mogę zapytać jaki implant będzie ostatecznie w Waszym przypadku wszczepiony?
                  Super, to mnie trochę pocieszyłaś. W sumie masz racje, czytałam na różnych innych forach ze pacjenci nie raz czekają latami aby dostać termin na operacje, nie wiem od jakich kryteriów to zależy ale na pewno w niektórych klinikach po prostu jest duża lista oczekiwania i przez to się wszystko tak przesuwa. Co do implanta zdecydowaliśmy się po ostatniej konsultacji z lekarzem na implant ślimakowy od firmy Cochlear. Dużo dobrego na jego temat czytaliśmy no i lekarz również potwierdził ze będzie to dobry wybór szczególnie dla dziecka ponieważ część wewnętrzna jest szczególnie mała i dlatego bardzo dobrze dostosowana dla małych uszek u dzieci. Ostatecznie jesteśmy zadowoleni z wyboru, teraz należy czekać i przygotowywać się mentalnie na zabieg. Chciałabym jeszcze podziękować za pomoc i podzielenie się doświadczeniami, bardzo mi to pomogło. Pozdrawiam

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X