Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kiedy rozpocząć naukę samodzielnego jedzenia?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kiedy rozpocząć naukę samodzielnego jedzenia?

    Jak Wam się wydaje - jaki wiek jest najlepszy na rozpoczęcie nauki samodzielnego jedzenia? Kiedy Wasze maluszki zaczęły jeść samodzielnie?
  •    
       

    #2
    Odp: Kiedy rozpocząć naukę samodzielnego jedzenia?

    Witaj
    Moja córka zaczeła sama jeść jak miała 18 miesięcy, nieporadnie ale jednak
    Wszędzie wokoło pełno jedzenia, ona sama cała upaćkana ale warto na to pozwolić, im wcześniej tym lepiej.
    Pozdrawiam





    Victoria ur. 18.05.2011 2700g 51cm Nasze Szczęście

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kiedy rozpocząć naukę samodzielnego jedzenia?

      Ja chyba zacznę jak synek będzie miał póltora roczku. Ale to zależy jakie będzie miał umiejętności manipulacyjne rąk i chęci. Czy będzie mu to sprawiało przyjemność. Upaćkać to się na pewno upaćka, ale to nie szkodzi. Najważniejsze by było zadowolone i uczyło się samodzielności. Ale też nic na siłę.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kiedy rozpocząć naukę samodzielnego jedzenia?

        Moja córeczka ma 13 miesięcy. Potrafi już trzymać sztućce w dłoniach, ale nie potrafi się nimi sprawnie posługiwać. Mimo to zawsze pozwalam jej jeść posiłki,,samodzielnie", tzn, ja ją karmie a ona próbuje jeść sama. Co sądzicie o mojej metodzie?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kiedy rozpocząć naukę samodzielnego jedzenia?

          Dobrze robisz, że jej pozwalasz a jednocześnie jesteś przy niej i jej pomagasz. Tak szybciej się nauczy. Jak już potrafi dobrze trzymać sztućce to już został mały kroczek by sama jadła.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kiedy rozpocząć naukę samodzielnego jedzenia?

            robisz bardzo dobrze, ja dałam chłopcom łyżeczkę do rączki jak mieli 8 miesięcy. Oczywiście po takim karmieniu wszystko było upaćkane łącznie ze mną, ale nakarmienie jednocześnie dwóch żarłoków to nie łatwa sprawa, więc próba trafienia łyżeczką do buzi ułatwiała mi jednoczesne karmienie. Efekt: jak mieli półtora roku siedzieli przy stole z widelcem i jedli sami.


            Skomentuj


              #7
              Odp: Kiedy rozpocząć naukę samodzielnego jedzenia?

              ja na pocztku pozwalam dzieciom na swoich krzeselkach z talerzyka jesc paluszkami potem lyzeczka i widelce mdla dzieci oczywiscie ciagle mialam je na oku szybko zalapaly

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kiedy rozpocząć naukę samodzielnego jedzenia?

                Moja ma 14 m-cy i je sama,ale rączkami sztućce ją "gryzą" i je wyrzuca bałagan przy tym jedzeniu straszny,ale córka szczęśliwa i uczy się samodzielności

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kiedy rozpocząć naukę samodzielnego jedzenia?

                  Macie rację - widok szczęśliwej, brudnej dziecięcej buzi jest naprawdę słodki. I nieważne, że trzeba potem długo sprzątać. Najważniejsza jest radość malucha

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kiedy rozpocząć naukę samodzielnego jedzenia?

                    U nas tak od roczku próbuje sam jeść, i coraz lepiej mu idzie, razem z nami przy stole.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Kiedy rozpocząć naukę samodzielnego jedzenia?

                      U nas także podczas obiadu przy stole zasiada cała nasza czwórka.Najmłodsza córeczka oczywiście jest w krzesełku, ale najważniejsze że jesteśmy razem. Uważam bowiem, że wspólne posiłki są niezwykle ważne.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Kiedy rozpocząć naukę samodzielnego jedzenia?

                        ja polecam od pół roczku naukę jedzenia. szykujemy dziecku posiłek w miseczce najlepiej gęsty jak na początek dajemy zestaw sztućców i czekamy co dziecko wykombinuje i nie poganiajmy go, dajmy mu troche swobody, niech się ubrudzi

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Kiedy rozpocząć naukę samodzielnego jedzenia?

                          U mnie synek ma niespełna 10mc i już chce łapać się za łyżeczkę jak go karmię. Ale może jeszcze troche poczekamy. Orientacyjne dzięki Waszym wcześniejszy, wpisom kiedy mniej więcej się szykować na demolkę w domu przy jedzeniu synka.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X