Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Zdrowie i uroda
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i uroda Jak w chwilach wolnych od macierzyńskich obowiązków zadbać o siebie?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-02-2017, 08:18
kaikai kaikai jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kaikai.polki.pl

Domyślnie Odp: badanie piersi

Ja tam próbowałam to sama robić, ale zawsze znajdę coś niepokojącego. Raz jeden ginekolog przebadał mi piersi, każdy inny mówi, że powinnam to sama robić. I weź tu człowieku nie zwariuj.
Nieprzeczytane 18-08-2017, 17:54
cycusdzemka cycusdzemka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
cycusdzemka.polki.pl

Jasne, że kojarzę. Mam już i używam. Cieszę się niezmiernie z tego faktu. Ja badaniu palpacyjnemu nie wierzę za grosz, mam piersi gruczołowate i co miesiąc myślę, że mam guza, dlatego braster jest świetną opcją w takim przypadku. Guz złośliwy wytwarza dużo więcej ciepła i nawet gdy jest maleńki braster go wychwycie, natomiast łagodny jest chłodniejszy od temperatury piersi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-09-2017, 08:47
yacha yacha jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
yacha.polki.pl

Braster podobno jest w stanie wykryć nawet 3mm zmiany, byłam w szoku. Palcami nie ma na to szans. A im mniejszy guz, wcześniej wykryty, tym większe szanse na uratowanie piersi, a nawet życia.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-11-2017, 18:14
cycusdzemka cycusdzemka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
cycusdzemka.polki.pl

Dokładnie tak, fakt że warto wesprzeć go mammografią i, lub usg bo tak na prawdę te trzy metody współpracując dają największe szansę na wykrycie zmian nowotworowych na czas.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-11-2017, 12:32
monika55 monika55 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
monika55.polki.pl

Też myślę, że warto zainwestować w jakieś urządzenie (np. Braster ) do sprawdzania piersi, w końcu po coś ta techniki sunie do przodu Co prawda jak ktoś nie chce wydawać pieniędzy to warto i tak robić to samemu - to też naprawdę dużo daje! Ale i tak polecam od czasu do czasu i oczywiście wtedy kiedy nie jesteśmy pewne zrobić sobie USG piersi.
Jeśli jesteście z Warszawy to polecam dr. Ciszewskiego z Wilmedu. Wykonuje on wspominane przeze mnie USG piersi i jeśli okazało by się że macie łagodnego guza jest on w stanie usunąć go bezoperacyjne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-12-2017, 20:54
jowita99 jowita99 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jowita99.polki.pl

moje drogie, warto też pamiętać ,że są takie objawy nowotworu które niełatwo odrazu dostrzeć. Dla przykładu powiększone węzły chłonne- występujązazwyczaj podczas występowania infekcji wirusowych jednak nie tylko, ponieważ mogą być oznaką powazniejszych chorób jak wspomniany już nowotwór a nawet AIDS. Warto więc zgłębiać wiedzę na ten temat https://portaldlazdrowia.pl/powiekszone-wezly-chlonne/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-01-2018, 10:33
yacha yacha jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
yacha.polki.pl

Takich symptomów może być wiele i mogą oznaczać wiele chorób, ale to nie o to chodzi, żeby panikować przy każdej infekcji i lecieć na usg i mammografię. Jeśli ktoś zna swoje ciało i bada się regularnie, to żadnych objawów nie przeoczy, zwłaszcza, że wspomniany braster jest w stanie wykryć nawet 3mm zmiany, które tak wcześnie mogą jeszcze nie dawać innych objawów.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-2018, 17:54
aneczka00 aneczka00 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aneczka00.polki.pl

Ja sama co jakiś czas badam swoje piersi i od jakiegoś czasu niepokoi mnie mały guzek w jednym miejscu. Zastanawiam się, czy może to oznaczać coś złego. W mojej rodzinie były zachorowania na raka, także w sumie jestem w grupie ryzyka. Chyba będę musiała wykonać sobie badania genetyczne w MediStore na obecność mutacji genów i kilka jeszcze innych badań. Mam nadzieję tylko, że nie jest to o czym myślę, że wszystko będzie ok.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-08-2018, 17:41
Agataka27 Agataka27 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Agataka27.polki.pl

Badanie piersi trzeba wykonywać w miarę regularne, tak po prostu profilaktycznie. Tutaj http://www.arciszewski.pl/uslugi/ginekologia/usg-piersi poczytajcie o badaniach piersi. Ogólnie USG nie boli, jak raz na dwa lata się je zrobi to naprawdę bedzie super. Szczególnie w przypadku osób starszych czy obciążonych genetycznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-11-2018, 22:14
mamka4 mamka4 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamka4.polki.pl

Wizyty u ginekologa sa bardzo wazne. Trzeba tego pilnowac, by byc regularnie na takich kontrolach. Mozna sobie tutaj w Bialymstoku http://www.arciszewski.pl/rejestracja znalezc swietnych lekarzy. Taka nowoczesna klinika ma dobrych lekarzy. Warto korzystac z pomocy takich specjalistow.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania