Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Zdrowie i uroda
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i uroda Jak w chwilach wolnych od macierzyńskich obowiązków zadbać o siebie?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-05-2009, 21:48
akinomb's Avatar
akinomb akinomb jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
akinomb.polki.pl

Miasto: okolice Warszawy
Zdjęcia: 1
Domyślnie

dziewczyny
jak chodzicie do ginekologa to czy on sam z własnej inicjatywy bada wam piersi?
bo ja powiem wam szczerze nie miałam nawet takiej propozycji od lekarza

NATALIA JULIA 30.11.2007

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-05-2009, 21:53
froch froch jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
froch.polki.pl

Miasto: Kraków
Zdjęcia: 8
Domyślnie

to powiedz mu przy następnej wizycie: "Doktorku?!? coś mnie niepokoi w lewej/prawej piersi,czy może Pan to sprawdzić?"
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-05-2009, 21:55
izabelka22 izabelka22 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
izabelka22.polki.pl

Miasto: warszawa
Zdjęcia: 1
Domyślnie

ja właśnie wczoraj byłam u ginekologa-kobiety
sama wyszła z inicjatywą badania,
super babka, drugi raz to piszę już dzisiaj, ale dlatego, że byłam mile zaskoczona tą wizytą, bardzo dokładnie i chyba z 5 minut badała mi piersi, u mnie wszystko ok,
i nawet poleciła wykonanie USG piersi kontrolnie.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-05-2009, 06:41
zuzia82's Avatar
zuzia82 zuzia82 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
zuzia82.polki.pl

Zdjęcia: 6
Talking :)

kobietki! BADAJCIE PIERS!!! ja w wieku 20 lat miałam usuniętego gruczoło-włukniaka. wyczułam go niechcąco i od razu pobiegłam do ginekologa.od razu skierowanie na onkologię-same starsze Panie z amputowanymi piersiami, większość po prostu za późno się zgłosiły i straciły pierś.cieszę się,że mnie to ominęło. miałam prosty zabieg usunięcia tylko guza i teraz bez problemu karmię.
Nieprzeczytane 21-11-2015, 15:03
testolandia testolandia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
testolandia.polki.pl

Zdjęcia: 10
Domyślnie Odp: badanie piersi

Może, jak się martwisz, to pójdź najpierw na usg piersi. Ginekolog przy okazji poinstruuje Cię , jak samodzielnie badać piersi i na co ewentualnie zwrócić uwagę. Nie każdy guzek jest złośliwy , ale lepiej dmuchać na zimne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-12-2015, 14:45
gaga11 gaga11 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
gaga11.polki.pl

Badajcie się dziewczyny , ja to robie raz na tydzień a raz na pół roku u lekarza. Moja mama miała raka piersi , musieli jej usunąć pierś . Pamiętam , że bardzo schudła karmiłam ją nutramilem by tylko witamin było dość do lepszego funkcjonowania . Teraz jet lepiej ale jakby się badała , możliwe , że by do tego nie doszło
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-12-2015, 17:36
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16

Cytat:
Napisał gaga11 Zobacz post
Badajcie się dziewczyny , ja to robie raz na tydzień a raz na pół roku u lekarza. Moja mama miała raka piersi , musieli jej usunąć pierś . Pamiętam , że bardzo schudła karmiłam ją nutramilem by tylko witamin było dość do lepszego funkcjonowania . Teraz jet lepiej ale jakby się badała , możliwe , że by do tego nie doszło
Najważniejsze, że Twoja mama jest zdrowa Ja też staram się badać, choć różnie z tym bywa. Raz na rok wykonuję USG piersi. Profilaktyka jest bardzo ważna
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-12-2015, 19:48
tosia93 tosia93 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
tosia93.polki.pl

To prawda. Według mnie głupotą jest się nie badać. Zmiana szybko wykryta może być bez problemu usunięta. Jeśli natomiast jej nie wykryjemy, to czeka nas http://www.forumginekologiczne.pl/po...utka/2785.html. Można temu prosto zapobiec - po prostu się badając!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-01-2017, 15:05
yacha yacha jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
yacha.polki.pl

Dokładnie, nie ma co lekceważyć objawów, unikać badania. Nie rozumiem osób, które wolą nic nie wiedzieć. Ja chcę o wszystkim wiedzieć jak najszybciej, żeby w porę działać! A jako, że jestem w grupie ryzyka, moja babcia miała raka piersi, to na święta sprawiłyśmy sobie z mamą i siostrą braster. Kojarzycie to urządzenie do badania piersi?

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-02-2017, 12:42
Lalunka Lalunka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Lalunka.polki.pl

Była też swego czasu taka rękawica do badania piersi, która pomagała wyczuć zmiany.

Ja uważam, że nie ważne jak, ważne by co miesiąc robić cokolwiek w kierunku badania się. Braster to nowość, koszt jest wysoki. Nie wiem ile kobiet sobie na to pozwoli. Co sprytniejsze pewnie przeliczą na wizyty i USG prywatne. Trudno stwierdzić ile z nich odmówi sobie wizyty u fryzjera czy innej przyjemności na rzecz urządzenia. Nasza mentalność jest jeszcze tak trudna do zmiany a świadomość niska... Wielka szkoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania