Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Prawo na co dzień
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Prawo na co dzień Poznajcie swoje prawa i możliwości

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-09-2017, 15:05
boonia004 boonia004 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
boonia004.polki.pl

Domyślnie Odp: bez podziału majątku jak to wygląda prawnie?...

Podział majątkowy jest naprawdę trudny. Moja mama próbowała się tym sama zająć, ale było tyle komplikacji, że w ostateczności musiała skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej w Białymstoku . Pani adwokat akurat w tym ma spore doświadczenie, więc jej to sprawnie poszło
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-10-2017, 19:12
holmeshek4's Avatar
holmeshek4 holmeshek4 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
holmeshek4.polki.pl

Hej wszystkim forumowiczom Generalnie kancelarii notarialnych jest całe mnóstwo. Wystarczy albo się dobrze rozejrzeć, albo przynajmniej popytać trochę o tę kwestię znajomych Zresztą moim zdaniem popytanie znajomych to najlepsze co można zrobić, ponieważ w ten sposób naprawdę całe mnóstwo ciekawych informacji można zdobyć. Jeśli chodzi na przykład o Katowice, to ja od siebie mogę podać choćby tego notariusza http://iwonapniok.pl/ Ale tak naprawdę wybór jest niemalże niesamowicie nieograniczony.

Co jest najlepsze w przypadku tego notariusza, którego podałem Wam jako przykład, istnieje tam możliwość dokonywania czynności notarialnych o dowolnej porze dnia (w uzasadznionych przypadkach). To świadczy naprawdę o bardzo dużej dogodności tego notariusza Wart jest więc zaufania.

Niemniej, tak jak już mówiłem wcześnej, i tak warto popytać w tej sprawie znajomych. Może będą znali kogoś sprawdzonego, kto również dobrze będzie w stanie ogarnąć ten temat Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Nieprzeczytane 15-12-2017, 12:17
emil931 emil931 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
emil931.polki.pl

Jak to są po rozwodzie i nie było podziału majątku? Myślałem, że takie sprawy załatwia się podczas sprawy rozwodowej... Tak czy inaczej, sytuacja jest kuriozalna, jak można mieszkać po rozwodzie pod jednym dachem i to do tego jeszcze z nową partnerką. To nie ma co się pytać na forum ile to będzie kosztować, tylko trzeba do kancelarii prawnej jechać i podjąć odpowiednie kroki. Ja przy rozwodzie załatwiłem wszystko u notariusza www.notariuszpp.pl/ i poszło gładko, ale wcześniej się dogadałem z moją partnerką i podpisywaliśmy dokumenty za obopólną zgodą. W twoim przypadku trzeba nastawić się na walkę i spore koszta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-01-2018, 20:33
gawrysia gawrysia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
gawrysia.polki.pl

dziwnie, że po rozwodzie nie ma podziału majątku. Jest to w ogóle możliwe? Generalnie na wszystkie pytania odpowie radca prawny, najlepiej pytać o takie rzeczy profesjonalistów którzy znają się na tym, stykają się z takimi sprawami codziennie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-03-2018, 08:24
jgrodzka jgrodzka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
jgrodzka.polki.pl

W takim przypadku to chyba najpierw musi być założona sprawa, a później trzeba będzie podpisać u notariusza ten podział majątku, żeby to prawnie było wszystko uporządkowane. No i zostaje sprawa dziedziczenia. Skoro twoja mama odziedziczyła szafę po babci to według tego przepisu: http://zarzycka-notariusz.pl/czynnosci-notarialne/, może u notariusza potwierdzić co należy do niej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-03-2018, 12:24
karolina1918 karolina1918 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
karolina1918.polki.pl

W takiej sytuacji macie z mamą dwa wyjścia. Pierwsze to zwrócić się o pomoc do prawnika, ale wszyscy wiemy, że jest to dość kosztowne. Drugie wyjście natomiast, to poszukać rozwiązań na własną rękę, napisać prośbę o polubowne załatwienie sprawy i przedstawić swoją propozycję, a później dać to w tym wypadku tacie. Wiem, że nie jest to proste, bo sama załatwiałam tak sprawę, ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że się da. Wystarczy tylko skorzystać z odpowiednich źródeł, wesprzeć się odpowiednimi paragrafami i może obejdzie się bez sądu i pomocy prawnika. Będzie ci potrzebna konkretna baza wiedzy, więc zostawiam Ci link, do bardzo fajnego podręcznika wydawnictwa Wolters Kluwer, z którego ja korzystałam i tobie również może się przydać: https://student.profinfo.pl/karta-pr...lna,59039.html Mam nadzieje, że wszystko przebiegnie po waszej myśli
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-2018, 20:11
magda906 magda906 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
magda906.polki.pl

Znajoma miała dość skomplikowana sprawę o podział majątku - była firma, kilka nieruchomości. Ona nie pracowała niby ale na jej głowie było wszystko, także firma ale weź to udowodnij.... Miała dobrego prawnika z Tczewa, może tam szukaj pomocy http://cejrowski.pl/ bo potrafi wiele i ma ogromna wiedzę i doświadczenie. Albo szukaj takich jak on.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-09-2018, 16:01
AniaOs AniaOs jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
AniaOs.polki.pl

Jak już mowa o dobrych adwokatach to ja doradzę kancelarie Latoch http://latoch.pl/ z Lublina. Sprawami majątkowymi oczywiście też sie zajmują, siostra korzystała właśnie w tej sprawie z ich kancelarii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-11-2018, 17:08
zuzka77 zuzka77 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
zuzka77.polki.pl

Z Koszalina z kolei solidna, sprawdzona kancelaria adwokacka to http://kancelarie-adwokackie.org/ Korzystaliśmy z ich usług kilka razy, w różnych przypadkach (prawo majątkowe, rodzinne czy gospodarcze) i zawsze dobrze się sprawdzili. Także jestem w stanie ich doradzić innym osobom.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-01-2019, 22:24
kiwi123 kiwi123 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kiwi123.polki.pl

Tutaj http://rozwod-i-podzial-majatku.pl/u...i-malzenskiej/ jest namiar na blog, który jest poświęcony rozwodowi i podziałowi majątku. Ten konkretny wpis dotyczy jednak ustania majątkowej wspólności małżeńskiej. Autorce pytania na pewno się przyda. Poza tym są tam też przydatne odnośniki do innych wpisów w tym temacie. Blog pisany jest przez prawnika, ale naprawdę przystępnym językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania