Wróć   Forum Mamotoja.pl > Co w trawie piszczy?
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Co w trawie piszczy? Nowe kryteria w przyznawaniu 500+? A może news o szczepionkach i nieporządanych odczynach poszczepiennych? Co was porusza, bulwersuje, zachwyca? Zapraszamy do wymiany opinii!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-07-2016, 19:10
kyasarin kyasarin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kyasarin.polki.pl

Domyślnie Odp: Pomaganie organizacjom charytatywnym/społecznym

Cytat:
Napisał qlopek999 Zobacz post
Staram sie zawsze pomagac potrzebujacym. Nie tylko przez organizacje, ale normalnie tez kupic cos do jedzenia bezdomnym, czy dzieciom biednych sasiadów. Tak trzeba - tak uważam
Tylko często bywa, że ci bezdomni to wcale jedzenia nie chcą. Nie raz miałam sytuację, kiedy podchodził do mnie jakiś bezdomny i prosił o sypnięcie groszem, bo jest głodny, a dziwnym trafem zawsze rezygnował, kiedy oferowałam kupno jakiegoś produktu spożywczego. Tylko jeden raz trafił się dość młody chłopak, który przyjął taką propozycję i zaraz po otrzymaniu prowiantu zabrał się do jedzenia...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-08-2016, 10:17
asiulqa_88 asiulqa_88 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
asiulqa_88.polki.pl

Wszystko zależy od sytuacji.
Organizacje - jak najbardziej tak. Dzieci osób, które znam/kojarzę/wiem, że jedzenie nie przepadnie - tak.
Ludziom bezdomnym - różnie. Niestety zdecydowana większość ma rejony, po którymi urzędują. Tu po jedzenie, tam po pieniądze. Z tego co pamiętam był kiedyś eksperyment robiony przez studenta, w którym potwierdziło się to, o czym piszę.
Oczywiście nie można generalizować. Kiedyś podszedł do mnie młody chłopak, na oko 13/14 lat proszący o bułkę. Kupiłam. Zjadł, podziękował. Nigdy więcej go tam nie spotkałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-08-2016, 20:45
kyasarin kyasarin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kyasarin.polki.pl

W moich okolicach notorycznie w niedziele pod kościołem urzęduje pewna kobietka o ciemnej karnacji z córeczką i wiecznie prosi o datki na jedzenie dla dzieciaka. Ludzie rzucają - szczególnie starsi, bo dziecko nie wygląda na zbyt zadbane.

Problem w tym, że zanim mamuśka rozłoży się z kocykiem przed kościelną bramą, siedzi razem z mężem i dzieckiem na kocyku ulicę dalej i, popalając papierosy, bawi się najnowszym iPhonem. Taki widok sprawia, że odechciewa się pomagania komukolwiek - tak dla zasady... I tylko tych ludzi, którzy jednak rzucają coś tej kobiecie żal
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-2016, 17:00
testolandia testolandia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
testolandia.polki.pl

Zdjęcia: 10

My przekazujemy 1% podatku do jakiejś fundacji ( co roku wybieramy inną). Kiedyś wrzucałam ubrania do kontenerów caritas, ale okazuje się, że wcale nie są one przekazywane dla biednych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-11-2016, 23:09
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Ja również przekazuje 1% zazwyczaj na dziecko z naszej okolicy., Dodatkowo od czasu do czasu wspieramy sprawdzoną fundację małą kwotą pieniężną jakieś 30zł na 3 miesiące dla nas nie jest to duża kwota a komuś naprawdę pomoże.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-12-2016, 08:13
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

Cytat:
Napisał kyasarin Zobacz post
Tylko często bywa, że ci bezdomni to wcale jedzenia nie chcą. Nie raz miałam sytuację, kiedy podchodził do mnie jakiś bezdomny i prosił o sypnięcie groszem, bo jest głodny, a dziwnym trafem zawsze rezygnował, kiedy oferowałam kupno jakiegoś produktu spożywczego. Tylko jeden raz trafił się dość młody chłopak, który przyjął taką propozycję i zaraz po otrzymaniu prowiantu zabrał się do jedzenia...
Właśnie mnie wczoraj pod biedronką zaczepił jeden pan i prosił o jedzenie Nie chciał pieniędzy I właśnie tak pomyślałam że pieniędzy nie dam bo nie wiem na co wyda Ale miałam kupione pieczywo i inne rzeczy które myślałam że zje ale wychodząc tego Pana już nie było :/ Być może ktoś wychodząc już mu podarował coś do jedzenia
Siostra kiedyś opowiadała coś o akcjach że na ciucholandach ludzie kupują bezdomnym koce kołdry czy inne tego typu rzeczy dla biednych bo ile się teraz słyszy że ludzie umierają na mrozie :/ Ale to chyba w większych miastach takie akcje
U nas w szkole teraz jest szlachetna paczka
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-12-2016, 09:08
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Teraz w okresie przedświątecznym często przed sklepami stoją ludzie którzy zbierają pieniądze na fundacje, ale czy na pewno je przekazują?
Ja takim ludziom nie daję pieniędzy wolę przekazać kwotę bezpośrednio do fundacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-12-2016, 10:28
kakaowa kakaowa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kakaowa.polki.pl

Ja w ogóle nie przekazuję pieniędzy. Wrzucam tylko dla WOŚPu do puszki i robię na Mikołaja paczki dla dzieci z hospicjum. Unikam finansowych pomocy, bo nigdy nie wiadomo, jaki tak naprawdę procent trafia do osób, do których ma trafić.
Nieprzeczytane 05-12-2016, 13:12
pilarek pilarek jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
pilarek.polki.pl

Ja nie przekazuję pieniędzy jeżeli ktoś stoi pod jakimś sklepem czy w innym miejscu i zbiera pieniążki, ale jeżeli są akcje, że zbierają żywność to czasem kupuję np jakiś makaron i przekazuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-12-2016, 15:54
ata-waw_001 ata-waw_001 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ata-waw_001.polki.pl

Zdjęcia: 2

Ja najczesciej włączam się w akcje kościelne, szczegolnie u zakonników, bo tam mają najbardziej sprawdzone źródła i docierają z pomocą do najbardziej potrzebujących. Na ulicy nigdy nie daję pieniedzy, moge kupic cos, ale nie dam kasy. Moge np kupic kwiatki od starszej pani
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania