Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bajkowy konkurs

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Bajkowy konkurs

    Weź udział w naszym konkursie i wygraj bajkę dla swojego maleństwa!

    Zadanie konkursowe:
    Jeśli Twoje dziecko mogłoby być dowolną postacią z książki lub bajki kogo by wybrało i dlaczego?


    Autorki najciekawszych wpisów otrzymają bajkę z przygodami Toma i Jerrego!

    Nagradzamy 5 osób!

    Nagrody zdobywają użytkowniczki o nickach:


    1. asia1606
    2. tinigrifi
    3. tomatoss
    4. koliberek71
    5. Kira13x


    Gratulujemy! Laureatki proszone są o sprawdzenie skrzynki profilowej na www.ja.w.polki.pl


    Konkurs trwa od 27.09 do 11.10.2011 roku!

    Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi najpóźniej 17.10.2011 roku.

    Życzymy przyjemniej zabawy.



    ZASADY KONKURSU:

    1. Konkurs "
    Bajkowy konkurs" zostanie przeprowadzony na forum mamacafe.pl

    2. Zostanie wybranych 5 najciekawszych opowiadań, których autorzy otrzymają bajkę na DVD.

    3. Wypowiedzi będą oceniane przez konkursowe jury, złożone z Redakcji babyonline.pl. oraz polki.pl

    4. Propozycje nie związane tematycznie z konkursem nie będą brane pod uwagę lub mogą być usunięte przez moderatora forum.

    5. Konkurs zostanie przeprowadzony w terminie od 27.09 do 11.10.2011 roku.

    6. Jury podejmie decyzję do 17.10.2011 roku i prześle informacje do osób nagrodzonych na prywatną skrzynkę na www.ja.w.polki.pl, z prośbą o podanie adresu wysyłki nagród. Nagrody wyślemy pocztą po uzyskaniu danych adresowych zwycięzców najpóźniej 90 dni po rozwiązaniu konkursu.

    7. Osoby, które w ciągu 2 tygodni od otrzymania informacji o wygranej, nie prześlą swoich danych do Redakcji, tracą prawo do nagrody.

    8. Zgłoszenia muszą być unikalnymi treściami, stworzonymi specjalnie na potrzeby danego konkursu. Teksty, które dostępne są już w Internecie, na innych serwisach będą dyskwalifikowane.

    9. Prawa autorskie majątkowe do odpowiedzi nadesłanych przez uczestników konkursu powinny należeć do uczestników konkursu. Uczestnicy konkursu ponoszą pełną odpowiedzialność wobec Organizatora w przypadku zgłoszenia przez osoby trzecie roszczeń z tytułu naruszenia ich praw wskutek wykorzystania przez Organizatora odpowiedzi zgodnie z niniejszym Regulaminem.

    10. Dane osobowe uczestników konkursu w zakresie: imię i nazwisko i adres zamieszkania, adres e-maliowy będą przetwarzane przez organizatora konkursu tj. „Edipresse Polska” S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wiejskiej 19 w celu realizacji umowy przystąpienia do konkursu i jego prawidłowego przeprowadzenia lub marketingu własnych produktów lub usług organizatora konkursu. Gwarantujemy prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również żądania zaprzestania przetwarzania danych. Podanie danych jest dobrowolne. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom. Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej organizatora konkursu.

  •    
       

    #2
    Odp: Bajkowy konkurs

    Jeśli Twoje dziecko mogłoby być dowolną postacią z książki lub bajki kogo by wybrało i dlaczego?

    odpowiedz mojej córeczki:
    ,,mamusiu ja to bym chciała byc Scooby-doo''
    - a dlaczego kochanie?
    ,, bo On ma wspaniałe przygody, razem z Fred, Daphne, Velma, Kudłatym goniłabym potwory, duchy i inne stwory. chciałabym byc Nim bo kocham pieski , a Scooby jest wspaniały i uwielbia swoje chrupki, a ja przeciez tez lubię chrupki . On tak smiesznie gada i mnie tym rozwesela. z nim nigdy się nie nudzę . a gdy jest mi smutno to włączasz mi płytę ze scoobym i jest od razu lepiej.
    - a masz jakiś ulubiony odcinek?
    ,, tak, lubię odcinek jak Scooby goni potwora z głębin jeziora, to mamusia ta duża zaba,a Scooby jest tam taki śmieszny kocham go i tyle i zbieram wszystkie płyty z nim. a właśnie kupisz mi gazetkę Scooby-doo? ))
    Attached Files

    Skomentuj


      #3
      Odp: Bajkowy konkurs

      mój maluszek stałby się chudym z toy story potrafi go oglądać codziennie!)

      Skomentuj


        #4
        Odp: Bajkowy konkurs

        Mój maluszek móglby byc Kubusiem Puchatkiem
        Nie ze względu na wygląd lecz na apetyt i miłośc do slodyczy
        Jest potulny i uwielbia tą bajeczkę Przymrukuje i jest troszke niezdarny własnie jak bahater jego ulubionej bajeczki Jak tu nie kochac takiego misiaczka???
        Attached Files
        Doriaś ur.17.03.2008




        Tristaś ur. 11.03.2010

        Skomentuj


          #5
          Odp: Bajkowy konkurs

          Mój trzyletni synek to urodzony Agent Specjalny Oso. Jest to jego ulubiona postać bajkowa i bardzo często się w nią wciela. A to Bartuś jako agent Oso pomaga mi zrobić kanapkę z masłem orzechowym innym razem Agent Bartuś otrzymuje licencję na sprzątanie i pomaga domownikom w nim, ale najważniejszym zadaniem do rozwiązania dla Agenta Bartusia jest mycie ząbków, bo Agent Specjalny Oso zawsze mu w tym pomaga
          A propos dobrze że istnieją jeszcze mądre bajki i mądrzy bohaterowie z których nasze dzieci mogą brać przykład - warunkiem tylko jest to żeby rodzice czuwali nad tym co nasze maluszki oglądają.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Bajkowy konkurs

            Moja córka mogłaby być Tygryskiem z Kubusia Puchatka. uwielbia brykac, skakać i szaleć jak Tygrysem. Wszędzie jej pęlno, robi dużo hałasu. Jest też wesoła i szalona jak Tygrysek.
            Alicja urodziła się 08.09.2009 r. godz. 6.40 waga 2,5 kg wzrost 49cm.





            Aniołek[*]-10 tc- 31.07.2012r.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Bajkowy konkurs

              Mój Macius jest na etapie Boba Budowniczego... i to właśnie jego udaje codzinnie podczas zabawy. Maćko ma pas z narzędziami i pełno zabawek z tej bajki.
              Ma swój ulubiony tekst Boba, który codzinnie używa podczas prac domowych. Ja mówie :
              -"Maciusiu posprzataj zabawki"
              - a maciek "DAMY RADE? TAK DAMY!!! "
              i sprząta

              Ostatnio tata kupił mu żółty kask, przez dwa dni chciał go nosić zamiast czapki
              i dlatego na pytanie, kim chciałby zostatać, jaką wybrał by postać odpowiada od razu
              "Mamusia przecież wiesz... BOBEM!!!! "

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Bajkowy konkurs

                Moja córeczka każe mówić na siebie Angelina, chociaż tak naprawdę ma na imię Ola. Angelina - bo tak ma na imię mała myszka baletnica. Obowiązkowo Ola musi mieć włosy związane w koczek, różowy strój do baletu i baletki - koniecznie "krzyżowane i wiązane nad kostką". Tak się złożyło, ze najlepsza koleżanka Oli ma na imię Alicja - dokładnie tak, jak przyjaciółka myszki Angeliny, z czego córka jest niesamowicie dumna.
                Cieszę się, ze moja córka ma swojego bajkowego idola - oczywiście idola pozytywnego. Sama również chętnie uczęszcza na lekcje baletu, które doskonale kształtują jej postawę i uczą dobrej organizacji. Kiedy jednak balet jej się znudzi nie będę jej zmuszać do ćwiczeń - bo najlepiej wychodzi jej coś co robi z pasją, a nie na siłę.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Bajkowy konkurs

                  Mój synek uwielbia Murzynka Bambo- psoci i figluje jak Bambo, potrafi nadymać buzie jak jego najlepszy przyjaciel ksiazkowy. No i najważniejsze jak zaczą mówic to najpierw była mama, a potem powiedział Bambo. Codziennie idzie po kąpieli do regału z ksiażkami bierze ta w której jest wiersz o Bambo i razem czytamy. Bambo zaczyna rytuał czytania i Bambo go kończy, nawet jak jedziemy autem i małemu sie nudzi to woła Bambo i trzeba mówic wiersz(znany wszystkim najbliższym osobą na pamiec bo nawet pradzadek musi mu czytać Bambo). Mysle że jak bedzie starszy to chętnie będzie przebierał sie za Murzynka Bambo.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Bajkowy konkurs

                    Gdy rano wstaję z łóżka,
                    nie wiem gdzie jest ma poduszka.
                    Nie mam czasu na śniadanie,
                    a tym bardziej na bajek czytanie!
                    Lecz niespodziewanie spotykam nowego przyjaciela
                    Myszkę Miki! czuję się, jakby była niedziela.
                    Do domu mojego zapukał, mnie zamurowało,
                    lecz zaraz zaczęliśmy rozmawiać, jak na znajomych przystało.
                    Mikiego zaprosiliśmy do księgarni,
                    gdzie kupiliśmy ,,Opowieści z Narnii''.
                    Później wspólne czytanie,
                    dziwiłam się, że Miki miał ochotę na nie!
                    Wraz z Mikim zjedlismy skromny obiadek,
                    z niego to jest mały niejadek.
                    Potem mi o przyjaciołach opowiadał,
                    zdążyliśmy jeszcze film obejrzeć,
                    nim się obejrzałam, ciemno było na dworze,
                    gdyż do wieczora gadaliśmy o szkole.
                    Miki już musiał uciekać, znajomi nie mogli na niego tak długo czekać.
                    Podziękowałam mu za wizytę,
                    on zaprosił nas do siebie, byśmy byli kwita.
                    Przytuliłam go na pożegnanie.
                    Z wrażenia długo spać nie mogłam,
                    lecz bezsilność w końcu mnie zmogła.
                    Zasnęłam z nadzieją, że w następny poranek zdążę z dzieckiem na przystanek...

                    Taki oto wierszyk wymyśliłam z moim maluchem :-), który uwielbia Myszkę Miki za jego zwariowane przygody i niewielkie rozmiary

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Bajkowy konkurs

                      Bajka to nie tylko animowana kreskówka w telewizji, mój Oskarek mimo tego, że lubi praktycznie wszystkie bajki w tym bardzo wyróżnia się bajka o żółwiku Franklinie, synek zdecydowanie najwięcej czasu poświęca na książki. Jego ulubionymi bajkami są wiersze Brzechwy, gdzie występuje Szanowny Kogut Antoni... Oskar teraz na każdą ujrzaną kurę w gospodarstwie woła Antonia bądź Tątonia, a każdy kogut to Antoni bądź jak czasem mu się wyrwie Tątoni. Gdyż ma dopiero 21 miesięcy i tak bardzo ładnie wymawia te imiona. jestem pewna że gdyby wiedział o co chodzi w tym konkursie zapewne powiedziałby: Mamo proszę napisz w liście, że chciałbym być Szanownym Kogutem Antonim!!!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Bajkowy konkurs

                        Wrrr, wrrr jestem szybki, jestem bardzo szybki. Ej, Lola musisz mnie zatankować do pełna. Roman śmignij jakieś kolory na mnie...
                        Znawcy tematu na pewno już wiedzą o co biega...a właściwie jedzie...Dla niewtajemniczonych: Lola prowadzi stację benzynową- więc w umyśle mojego dziecka daje "jeść samochodom" czyli jestem obsadzona w tej roli, Roman lakieruje samochody- nadaje im nowego szyku, dla Mieszka po prostu ubiera auta.Mój syn kocha, wielbi, podziwia Zig Zaka Mc Queena, jego pokój to świątynia bohatera aut: są firanki, zasłonki, pościel, ubrania, zabawki. Cała rodzina ma swoje role, przypisani jesteśmy określonym postaciom. W przedszkolu najbliższy kumpel Szymon jest Złomkiem, a przedszkolna miłość to Sally.Zig Zak jest wyścigówką przeżywającą niesłychaną ilość przygód,ma wielu przyjaciół i prowadzi bardzo kolorowe życie- jak to w animacjach Disneya bywa...

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Bajkowy konkurs

                          Mój Synek Maciuś mógłby zostać Królem Maciusiem z bajek. Uwielbia być rozpieszczany, noszony na rączkach. Potrafi pokazywać swoje humorki, choć ma dopiero 7 miesięcy. Zachowuje się właśnie tak jakby był Królem Maciusiem Wszyscy muszą koło niego skakać, a jak nie to płacz i lament

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Bajkowy konkurs

                            Moja prawie 5 letnia pociecha chciałaby być, gdyby mogła Roszpunką, wtedy by się wspinała na drzewa, ciągle by czesała swoje długaśne włosy i oczywiście ciągle by je nosiła rozpuszczone.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Bajkowy konkurs

                              Kiedy księżyc wita wszystkie dzieci,
                              i na ciemnym niebie, wśród gwiazd świeci,
                              mały Maksio do łóżeczka swego się kładzie cichutko,
                              i swe misiaczki pluszowe przytula mocniutko.
                              Wtedy noc,snu pięknego otwiera podwoje, oraz marzenia spełnia,
                              i we śnie każdej nocy, myśli upragnione, dzieciecych główek wypełnia.
                              Czary mary i wtem Maksio, bohaterem ukochanej bajki się staje,
                              i w Miasteczku Zabawek,uśmiech i pomoc jako Noddy rozdaje.
                              Niebieska czapeczka dzwoneczkiem wesoło dzwoni,
                              a obok pan Plod-policjant złośliwe gobliny już goni.
                              Maksio jako Noddy do swej taksówki więc wsiada,
                              i Krainę Zabawek z entuzjazmem bada.
                              z Panem Sparksem mechanikiem,może pobyć chwilkę,
                              z kręgielkami wesołymi potem pograć w piłkę.
                              Poznać Wielkouchego też pragnie ogromnie i wielce,
                              i dać buziaka Tessi,Noddiego najlepszej kumpelce.
                              Maksio z Noddym wspaniałe przygody przeżywa nocami,
                              a potem, o nim opowiada mamie całymi dniami.
                              Noddy to przyjaciel największy,najmilszy,ukochany,
                              uczy dobrych manier,niesienia pomocy i tego ,że o innych dbamy.
                              Sprawia,że nawet najbardziej smutny dzionek, jest wesoły i radosny,
                              niesie uśmiech i zabawę, niczym powiew wiosny.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X