Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Agresja w stosunku do noworodka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Agresja w stosunku do noworodka

    jak pojawi sie maluszek u Was Anis bedziesz miala Mala pomocnice - fajnie, u nas jest zazdrosc jak narazie zobaczymy co przyniesie przyszłosc

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Agresja w stosunku do noworodka

      Wszystko może się zmienić do tego czasu, dzieci mają różne wyobrażenie ba różne tematy, zabawki również chcą a potem chwila zabawy i leżą z rodzeństwem może być różnie, dzieci nie raz myślą że będą mogły się zaraz z nimi bawić a przecież na to trzeba czasu

      Skomentuj


        #18
        Odp: Agresja w stosunku do noworodka

        Jak na mój gust to mała jest po prostu zazdrosna. Pewnie sobie wszystko inaczej wyobrażała, a teraz ma dysonans poznawczy. Pomoc psychologa bardzo by się wam przydała. Moja siostra miała podobny problem z dziećmi, też miała taką różnicę wieku i ze starsza córka chodziła do psychologa dziecięcego, do pani z Pracowni Psychorozwoju Izabeli Kielczyk w Warszawie. Na wizytach się okazało, że siostra jednak źle przygotowała małą na nowego członka rodziny, bo dziewczynka była pewna, ze będzie miała koleżankę, z którą będzie się bawić, a noworodek niestety, ale do zabawy się nie nadaje. No i jeszcze widziała, jak siostra okazuje czułość młodszej córce i starszej to nie pasowało. Na szczęście po radach od pani psycholog wszystko się pomału uspokoiło.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Agresja w stosunku do noworodka

          Jak będziesz w stanie to może pójdź z nia gdzieś sama, jak kiedyś.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Agresja w stosunku do noworodka

            Aż przypomniała mi się książka "Oto jest Kasia", która po 8 czy 9 latach bycia jedynaczką została obdarowana bratem, którego znienawidziła za to, że nie tylko odciągnął od niej uwagę wszystkich, ale swoim pojawieniem się na świecie zmienił organizację jej życia. Ta nagła zmiana sytuacji rodzinnej bywa nie do zaakceptowania dla starszych dzieci.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Agresja w stosunku do noworodka

              Dokładnie, najważniejsze jest to aby nie zapominać o starszym dziecku i poprosić najbliższych aby też poświęcali mu uwagę. Żeby czuło się docenione, a nie odepchnięte przez zachwyty nad noworodkiem. Z czasem wszystko się unormuje
              https://www.new-nails.com/

              Skomentuj


                #22
                Odp: Agresja w stosunku do noworodka

                Słyszałam, że dla dziecka pojawienie się młodszego rodzeństwa to szok porównywalny do tego jakby wasz mąż przyprowadził drugą kobietę do domu i powiedział, że teraz ma 2 żony i o co Ci w ogóle chodzi, bo przecież kocha Was tak samo mocno
                Ja podobno byłam strasznie zazdrosna o siostrę. Nawet ją dość mocno ugryzłam. Do teraz rodzice nie wiedzą jak to zrobiłam, ale włożyłam siostrę do barku (takiego w starego typu meblościance). Ja sama nie miałam nawet 3 lat. Podobno panika była straszna jak nie mogli dziecka znaleźć,a siostra cicho sobie tam siedziała.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Agresja w stosunku do noworodka

                  Bardzo ciekawy temat, tym bardziej że niedługo u nas pojawi się nowy członek rodziny i jestem ciekawa, jak zareaguje nasz starszy synek (4 latka). Teraz niby rozumie, ale nigdy nie wiadomo, co będzie później.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Agresja w stosunku do noworodka

                    Ja podobno znalazłam na podwórku kij i przyszłam z nim do domu i podeszłam do łóżeczka mojego brata... I kazałam rodzicom "wyrzucić go na śmietnik". Miałam niecałe trzy latka...

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Agresja w stosunku do noworodka

                      Mój straszy synuś też był długo zazdrosny o młodszego braciszka. A to Go kopnął niby przypadkiem, a to Go popchnął. Na szczęście już jest coraz lepiej i powoli odnajdują wspólny język. Jednakże wzajemne zabieranie zabawek jest u Nich nadal normą, ale starszy synek coraz częściej potrafi odpuścić


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Agresja w stosunku do noworodka

                        uważam że to bardzo istotne by mimo natłoku zajęć przy maleństwie nie zapominać o starszym rodzeństwie gdy moja siostra urodziła drugiego synka zawsze gdy szłam do niej w odwiedziny kupowałam jakiś drobny upominek dla starszego by nie czuł się pominięty

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Agresja w stosunku do noworodka

                          mój synek tez bywa złośliwy dla siostry ale to przejaw zazdrości, po woli zaczyna rozumiec żę siostra jest mała i wymaga opieki i sama nie poradzi sobie z niczym

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Agresja w stosunku do noworodka

                            U mnie miedzy dziećmi również jest odstęp 5 lat prawie ale takiej sytuacji u nas nie było uf...braciszek ma już 5 miesięcy i chętnie się nim zajmuje, podaje zabawki, śpiewa mu czy podaje różne rzeczy do opieki nad nim Jestem zadowolona Mam nadzieję, że jej się nie odmieni
                            Jak do tego doszłam tylko albo aż uczestniczyła w przygotowaniach na przyjście brata na świat, u nas wystarczyło teraz również pozwalam jej na wiele rzeczy przy nim bo wiem, że nic złego mu nie zrobi.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Agresja w stosunku do noworodka

                              Tak, my jak jedziemy do rodziny i kupujemy prezent chrześniakowi męża to i jemu bratu też zawsze dajemy, bo wiadomo, że takiemu dziecku to robi się przykro jak brat dostaje a on nie. Warto o tym pamiętać.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Agresja w stosunku do noworodka

                                Napisane przez agrafka13 Pokaż wiadomość
                                Tak, my jak jedziemy do rodziny i kupujemy prezent chrześniakowi męża to i jemu bratu też zawsze dajemy, bo wiadomo, że takiemu dziecku to robi się przykro jak brat dostaje a on nie. Warto o tym pamiętać.
                                No własnie my dorośli powinnismy o tym pamiętać. Robię dokładnie tak samo, bo jak wytłumaczyć 5 latkowi, że Ty nie dostaniesz, bo nie jestem chrzestną.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X