Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady doradcy laktacyjnego
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady doradcy laktacyjnego Kłopoty z karmieniem piersią, nawał pokarmu, za mało mleka, nocne pobudki? Sprawdź porady doradcy laktacyjnego.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 05-02-2015, 15:33
weronikawu weronikawu jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
weronikawu.polki.pl

Domyślnie Jak odzwyczaić od nocnych karmień

Niedawno wróciłam do pracy, więc w dzień karmię jedynie rano i po południu. Jednak w nocy nic się nie zmieniło - synek domaga się piersi kilka razy co noc. Co moge zrobi, żeby go od tego odzwyczaić, w inny sposób zapewnić mu poczucie bliskości? Czy to możliwe, żeby on rzeczywiście był w nocy tak głodny?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-02-2015, 16:18
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81
Domyślnie Odp: Jak odzwyczaić od nocnych karmień

synek w porze nocnej rekompensuje sobie dzienną rozłąkę z Tobą, domaga się piesi bo to daje mu poczucie bezpieczeństwa i bliskości, próbowałaś zamiast piersi podawać synkowi wodę, przytulać, głaskać - po prostu być blisko ale nie dawać jedzonka w postaci piersi, synek śpi w osobnym łóżeczku czy z Tobą/z Wami?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-02-2015, 10:06
Member

Zobacz mój nowy profil
weronikawu.polki.pl

Po powrocie z pracy oczywiście jestem cała dla niego, jestem zmęczona, ale staram się rekompensować mu rozłąkę. Wieczorem kładę go do łóżeczka, ale potem jak się budzi a ja też już jestem w łóżku, to biorę go do siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-02-2015, 15:37
27otsifem's Avatar
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

a próbowałaś podać synkowi wode zamiast piersi? czy synek kategorycznie domaga się piersi?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-2015, 12:50
Member

Zobacz mój nowy profil
weronikawu.polki.pl

Z wodą jeszcze nie próbowałam, zwlekam z tym trochę, bo wiem jaka będzie reakcja - złość, płacz i rzucanie butelką
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-2015, 12:05
pradip pradip jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Zdjęcia: 36

U mnie również zamiast coraz mnij pobudek w nocy to coraz więcej czasem da radę uśpić małego bez piersi ale po 20 minutach znów się budzi... Synek Jest bezsmoczkowy i raczej bezbutelkowy i podanie jednego czy drugiego niezależnie od tego czy w butli jest woda czy mm wywołuje złość :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-03-2015, 00:18
teresa211186 teresa211186 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
teresa211186.polki.pl

Zdjęcia: 88

Oj to masz ciężko. Moja Zuzia była od początku na butli i jak ją oduczałam od nocnych karmień to zamiast mleka podawałam jej wodę, mała wypijała trochę i zasypiała.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-03-2015, 07:27
27otsifem's Avatar
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

a moja Zosia sama od siebie rezygnowala z karmien - czas spania wydluzaj sie z czasem o kolejne godzinki, choc mojej kuzynki corka ktora je piers i MM z butli rowniez - w nocy nic innego poza piersia nie akceptuje ;/ i kuzynka nie ma pojecia jak ja tych nocnych uczt przy piersi oduczyc
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-03-2015, 08:25
pradip pradip jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pradip.polki.pl

Zdjęcia: 36

Aktualnie nocki to moja zmora.... Do pół roczku Kuba pięknie spał i budził se tylko na jedno karmienie a potem było już tylko gorzej i gorzej. Teraz właśnie walczę z nim w nocy i pomału widzę efekty ale ile mnie to kosztuje to tylko ja wiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-03-2015, 09:04
27otsifem's Avatar
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Cytat:
Napisał pradip Zobacz post
Aktualnie nocki to moja zmora.... Do pół roczku Kuba pięknie spał i budził se tylko na jedno karmienie a potem było już tylko gorzej i gorzej. Teraz właśnie walczę z nim w nocy i pomału widzę efekty ale ile mnie to kosztuje to tylko ja wiem
to zycze by wszystko szlo po Twojej mysli , akuratnie czesto dzieciaczki maja wlasnie problem z tymi nocnym jedzeniem z tego co widze wsrod dzieci znajomych i to odzwyczajanie duzo kosztuje mamuski - karmiace - niestety tata nie moze nas w tej kwestii zastapic
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania