Wróć   Forum Mamotoja.pl > Konkursy > Konkursy zakończone
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Konkursy zakończone Tutaj przenosimy konkursy, które są już zakończone.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 31-08-2018, 09:16
Redakcja_MamoToJa.pl's Avatar
Redakcja_MamoToJa.pl Redakcja_MamoToJa.pl jest offline
Administratorzy

Zobacz mój nowy profil
Redakcja_MamoToJa.pl.polki.pl

Miasto: Warszawa
Zdjęcia: 3168
Domyślnie Konkurs „Eko-rodzina”. Wygraj 1 z 5 nagród od National Geographic Kids!

Ekologia to temat pierwszego polskiego wydania specjalnego National Geographic Kids, który w kioskach znajdziecie od 31 sierpnia 2018. Już teraz możecie zdobyć roczną prenumeratę tego miesięcznika!
Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?
Aby wziąć udział w konkursie "Eko-rodzina", należy:
  • mieć konto w systemie mamotoja.pl i adres na terenie Polski*, pod który wyślemy nagrodę. Jeśli ktoś zostanie laureatem, zostanie mailowo poproszony o adres, pod który można będzie wysłać nagrodę.
  • napisz jak rodzinnie dbacie o środowisko w specjalnie założonym przez redakcję wątku konkursowym na forum.
Konkurs będzie trwał od 31 sierpnia do 16 września 2018 r. Wyniki konkursu ogłosimy do 28 września 2018 r.
Laureatami konkursu zostanie 5 osób, których zgłoszenia zostaną wybrane przez jury.

Nagrodami w konkursie są:
2x zestaw: roczna prenumerata National Geographic Kids oraz gra Wyspa Smoków,
1x zestaw: roczna prenumerata National Geographic Kids oraz gra Rekin,
1x zestaw: roczna prenumerata National Geographic Kids oraz gra Batyskaf,
1x zestaw: roczna prenumerata National Geographic Kids oraz gra Tempo Junior.
Nieprzeczytane 31-08-2018, 16:36
gwolska gwolska jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
gwolska.polki.pl

Zdjęcia: 2
Domyślnie Odp: Konkurs „Eko-rodzina”. Wygraj 1 z 5 nagród od National Geographic Kids!

Dbanie o środowisko, to jedna z najważniejszych spraw, jakie powinny dotyczyć każdego człowieka. Gdyby każdy -choć przez moment- zastanowił się, w jaki sposób może dbać o środowisko i dołożył niewielkich starań w tym względzie- byłoby wspaniale. Ja przede wszystkim dbam o środowisko w miarę swoich możliwości. Na zakupy chodzę z torbą ekologiczną / nie używam żadnych reklamówek/, kupuję napoje jedynie w kartonach, segreguję śmieci, rzadko używam samochodu, jeżdżę rowerem, zbędne przedmioty oddaję komuś potrzebującemu, oszczędzam energię elektryczną poprzez zakup sprzętu energooszczędnego, oszczędzam zużycie wody, w mieszkaniu posiadam żarówki energooszczędne, kupuję jedynie produkty lokalne przez co ograniczam emisję gazów cieplarnianych związanych z transportem produktów z odległych miejscowości.
Jak do tej pory staram się stosować te zasady w życiu codziennym i edukuję swoje dzieci, aby w swoim samodzielnym życiu również je stosowały.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-08-2018, 22:29
Dagmaraanna Dagmaraanna jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Dagmaraanna.polki.pl

Domyślnie Odp: Konkurs „Eko-rodzina”. Wygraj 1 z 5 nagród od National Geographic Kids!

Nie od dziś wiadomo, że dbanie o środowisko jest ważnym elementem naszego obecnego jak i przyszłego życia następnych pokoleń. Nie od dziś także wiadomo, że czynienie wielkich rzeczy należy zacząć od robienia tych mniejszych na "własnym podwórku".

Jestem mamą i staram się tłumaczyć dzieciom jak mają dbać o środowisko. Kiedy córka skończyła dwa latka potrafiła segregować śmieci, papierki wyrzucałyśmy do niebieskiego worka, a plastiki do żółtego itd. Uczę ją oszczędzać wodę, mówię, że woda jest dla nas czymś naturalnym, ale nie wszyscy mają wody pod dostatkiem, dlatego trzeba ją szanować. Oczywiście unikamy rzeczy jednorazowego użytku, jeździmy na rowerach, oszczędzamy energię, nie podążamy za modą w świecie smartfonów, przez co nie wyrzucamy co roku działających telefonów

Wolę kupować nowe albo odkupować używane, bardzo dobrej jakości ubrania czy zabawki, które nie psują się po paru dniach zabawy. Najbardziej denerwujące jest to, że jesteśmy zalewani słabo wykonanymi produktami, bluzeczkami za 9,99, które dziurawią się po kilku praniach i nie nadają się do noszenia. Mam kilka ubranek dziecięcych, w których jeszcze ja chodziłam, moje kuzynostwo, ich dzieci, moja córka, a teraz mój syn. To niesamowite, że ta odzież się nie zmienia, jest w lepszym stanie, niż nowe ubrania. To samo dotyczy współczesnych, plastikowych zabawek, które szybko lądują w śmietniku. Edukuję dzieci, że lepsza jest jedna porządna drewniana zabawka niż dziesięć plastikowych. Na razie tego nie rozumieją, ale z czasem sami się przekonają i będą bardziej wymagającymi konsumentami, a przez co mniej ucierpi nasza planeta. Dbamy o środowisko segregując odpady, ale też staramy się ich jak najmniej produkować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-08-2018, 22:49
alex_woroch alex_woroch jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
alex_woroch.polki.pl

My uczymy dzieci dbałości o środowisko nie tylko poprzez selekcję odpadów, ograniczanie zużycia wody czy energii lub poprzez wykorzystywanie rzeczy wielokrotnie. Poszliśmy o krok dalej i próbujemy zachęcać ich do eko - pasji poprzez zabawę.
Syn codziennie zbiera magnesem metalowe kapselki żeby ulice naszego miasteczka były czyste (oczywiście nie ma kontaktu z brudem z kapsli czy rdzą - sama zdejmuję kapselki przez rękawicę). Ta eko - pasja trwa już od czerwca, a zbiory są imponujące! Nazwaliśmy go współczesnym Indiana Jones'em.
Załączam zdjęcie
Załączone Grafiki
File Type: jpg WSPÓŁCZESNY INDIANA JONES 2.jpg (78.5 KB, 4 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-09-2018, 09:07
fruda fruda jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
fruda.polki.pl

Zdjęcia: 10
Wink Odp: Konkurs „Eko-rodzina”. Wygraj 1 z 5 nagród od National Geographic Kids!

Podczas Dnia Ziemi rozmawiałam z synem, co każdy z nas może zrobić dla środowiska. Bardzo lubi, gdy opowiadam i rysuję. Edukacja przez zabawę to u nas podstawa, zwłaszcza gdy chodzi o promowanie pozytywnych zachowanWypracowaliśmy wtedy plakat z kluczowymi wskazówkami. Cały czas dokładamy starań, żeby nasz dom miał Eco-duszę (m. In. Segregujemy śmieci, oszczędzamy wodę i prąd, mamy lampy solarne na balkonie, uprawiamy zioła, dajemy drugie życie różnym rzeczom, zbieramy nakrętki, chodzimy z torbami na zakupy, unikamy foliowek, sprawdzamy etykiety, staramy się kupować eko produkty i wspierać lokalny biznes), a nasz styl życia nie obciążał matki ziemi (m. In. Jeździmy dużo na rowerze, tata szkoli mamę w zakresie ecodrivingu, aktywnie uczestniczymy w akcji "wietrzenie szafy"). Wciąż się uczymy i podglądamy dobre praktyki, więc z radością już w ten weekend zajrzymy do naszego parku na piknik ekologiczny! Znowu podniesiemy sobie poprzeczkę
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-09-2018, 12:18
siunka86 siunka86 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
siunka86.polki.pl

Wpajanie dzieciom zasad związanych z dbaniem o naszą planetę jest dla mnie tak oczywiste jak mycie zębów po posiłku. W czasie zwykłych domowych czynności czy podczas wycieczki zwracam moim dzieciom uwagę na różne zagadnienia związane z ekologią. Staram się, aby ich kontakt z tą wiedzą był nie tylko nauką, ale też zabawą. Kiedy myjemy ręce czy kąpiemy się zwracam uwagę, aby zużywać tylko tyle wody, ile potrzeba i oczywiście tłumacze dlaczego. Uczę moje dzieci gasić światło, gdy wychodzą z pokoju, a w domu mamy tylko energooszczędne żarówki. Gdy idziemy na zakupy zawsze mamy ze sobą torbę materiałową, a jeśli zdarzy nam się kupić torebkę foliową zostawiamy ją do ponownego wykorzystania i tak do czasu aż się podrze. Dzieci mają kilka zabawek na baterie. Do ich zasilania wykorzystujemy akumulatorki, które można ładować wielokrotnie. Moje dzieci sporo chorują, dlatego co jakiś czas trzeba zrobić porządek w lekach, a te niepotrzebne oddajemy z powrotem do apteki. Moje dzieci mają już 4 lata, więc tłumacze im, dlaczego tak robimy i dlaczego nie wolno wyrzucać leków do kosza w domu. Niektóre ekologiczne nawyki zawdzięcza wprost moim dzieciom, ponieważ odkąd zostałam mamą zaczęłam zwracać większą uwagę np. na skład chemii domowej, której używamy. Teraz kupuję tylko ekologiczne płyny i inne produkty do sprzątania. Dla siebie i dzieci wybieram kosmetyki nie testowane na zwierzętach i z możliwie naturalnym składem z upraw z odpowiednim certyfikatem. W naszym domu segregujemy też odpady. Dzieci same pytają,co do którego kosza mają wrzucić, a potem z moja małą pomocą wrzucają worek do kontenera. Razem zgniatamy butelki i kartony i mamy przy tym niezłą zabawę. Moje dzieci bardzo dobrze wiedzą, że nie wolno rzucać śmieci na podwórku i powinny trafić do kosza. Jeśli się na rodzinną wycieczkę w granicach miasta wybieramy komunikację zbiorową zamiast samochodu. Dzieci mają ogromną frajdę z jazdy tramwajem, autobusem czy metrem, więc jest to dla nich dodatkowa atrakcja. Zdaje sobie sprawę z tego, że to co robimy to kropla w morzu potrzeb, ale jednocześnie wiem, że w dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o ekologii, a im więcej takich rodzin jak my, które robią coś dla naszej planety, tym większa jest nasza wspólna siła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-09-2018, 15:49
Lineczka192 Lineczka192 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Lineczka192.polki.pl

Zdjęcia: 386

„O ku*wa!”-wykrzyknęła Matka Ziemia,widząc jak ten świat się zmienia
Czuła się dziś wyjątkowo słabo,jakby na kacu albo objedzona plastkową czekoladą
Taka struta szła gdzieś z buta, rozglądając się za lekiem-jakimś człowiekiem!
Wtem spotkała na swej drodze,mówiem Wam to ku przestrodze
Śmieci kupę, dym z fabryki i śmierdzące odpady –ścieki.
Myśli krąża jak po głowie,jak ocalić świat nie wie.
Krąży,dziury drąży ,wtem stanęła patrzy,oczom nie wierzy
W maleńkim raju,na lasu skraju stoi domek mały,ostoja ekologicznej chwały
Mama,tata,Julka piesek kotek i płotek-Matka Ziemia wbija, wie że dobrze trafiła!
Rozgośc się Matuleńko,wiesz że zadbamy o Ciebie jak mało kto.
Napaliłam w komineczku,pelet,drewno to jest, węgiel kopie się z jej serca,robiąc dziury,raniąc tnąc
A potem jak na złość, daje się jej mocno w kość,wypuszczając trujące opary prosto do jej płuc starych.
Wiec piec zmieniłam, w ekologii przyszłość i siła.
My śmieci nie palimy,wiesz że to zabójstwo dla Matki Ziemi.
Dbamy o to żeby ciepło z domu nie uciekało,to ważne,a pamięta o tym mało kto.
Oszczędzamy energię ,bo jej produkcja kosztuje i zdrowie Matki Ziemi rujnuje.
Wodę grzeje słońce,energii dostarcza wiatrak na dachu, czyż to nie dobry sposób na ekologiczne światło?

Ale to nie wszystko Matuleńko, bo 2 hektary drzew posadziłam-o tą mała ręką!
Każdy dąb ,każda brzoza da ci powietrza a mej córce zapewni przyszłość lepsza!
A warzywa i inne rośliny, nie pryskamy ,my plewimy i nawozu nie używamy,naturalne mamy!
Fosfofor potas,skąd w rzece ,zatruwa ryby szlachetne wielce
A z twojej praleczki płyną prosto do jeziora i truja go,ryby,rośliny,to samo zło.
Więc zrób tak jak ja,nie naużywaj proszku do prania,orzechami zastąp go!
Kąp się razem z mężem,nie dla przyjemności, to czysta wody oszczędnośc!
Dokręć kran, rzadziej zmywaj ,bo woda to wspólne dobro,czy dla Twoich wnuków starczy go?
A woreczki foliowe zalegają w naszej Matki Ziemi głowie,
Ona cierpi,a przecież możesz zyć bez folii, to ją rani-więc płucianą torbę weż do sklepu na ramię
A wiesz dlaczego Matka jak gruźlik dycha,bo od spalinowych aut jej atmosfera znika.
Dlatego do przedszkola chodzimy piechotą,dwa kilometry,dla młodych dam,a co to!
I do wspólnego spaceru namówiłam sąsiadów,to dobry powód do wspólnych plotek i wykładów.
A kiedy pada jedziemy razem,busem, przecież razem jest raźniej i dla ekologii przyjaźniej.
A w sklepie robię przemyślane zakupy,żeby nie napędzać przemysłu ekologię trującego
to ważne żeby wybierać zamiast puszek szkło, da się później wykorzystać go!
Matka Ziemia przyklasnęła, mówi :”Rób tak dalej ,moja mała!”
No iposzła dalej w świat,patrząc z nadzieją w przyszłość.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-09-2018, 16:00
agasam9 agasam9 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
agasam9.polki.pl

śmieci w domu segregujemy
trawników nie depczemy,
po naszym psiaku sprzątamy
śmieci tylko do miejsc wyznaczonych wyrzucamy!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-09-2018, 08:28
we_kasia we_kasia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
we_kasia.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 52

My po prostu wrzucamy na luz!

Każdy Maluszek uwielbia przyrodę, zwierzęta i jest nimi zafascynowany od pierwszych miesięcy życia. Trzeba tylko ten potencjał rozwijać i nie wprowadzać bezsensownych zakazów.
Niech dziecko siedzi na trawie.
Niech brudzi się błotem.
Niech skacze po kałużach.
Niech dotyka drzew i wącha rośliny.
Niech przytula zwierzaki.

Wprowadzając w życie te proste "zasady" umożliwiliśmy córeczką nawiązanie kontaktu z przyrodą. Nie potrzeba kazań i moralizowania. Starsza uwielbia robaki i buduje im domki na każdym spacerze, a młodsza namiętnie przegląda Botanicum i atlasy grzybów. One same z siebie są wrażliwe, dbają o otaczający świat. A w kwestiach organizacyjnych (typu segregacja śmieci) po prostu naśladują rodziców.

No to do działa! Zamiast tłumaczyć lepiej wyskoczyć poszukać żabek i zachwycać się otaczającym pięknem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-09-2018, 16:12
dziadova dziadova jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dziadova.polki.pl

Próżno rozmawiać z dziećmi o wyborze ekologicznego pieca, ale w końcu dla przyrody można zrobić wiele innych rzeczy, prawda?
W rodzinie staramy się żyć w zgodzie z przyrodą, ucząc się od siebie i wzajemnie inspirując. Każdy z nas jest inny, wiec mamy różne zadania i podejścia, ale można powiedzieć, że wzajemnie się inspirujemy.

Córcia - lat 7, myślicielka, bardzo zainteresowana tym, co, z czego, jak i dlaczego
Synek - lat 3, wiercipięta kochający ruch i pojazdy, szczególnie te emitujące hałas
Ja - domowe centrum napraw i ograniczania produkcji śmieci
Mąż - urodzony organizator, a przy okazji obrońca słabszych i upominacz tych, którzy rzucają śmieci gdzie popadnie

Córcia lubi dopytywać, jak robi się otaczające ją przedmioty i co dzieje się z nimi po zepsuciu. Jest bardzo ostrożną i wrażliwą dziewczynką i z wielu rzeczy zdaje sobie sprawę. Dba o zabawki i często cierpliwie wyjaśnia młodszemu bratu, że rzucanie może je zepsuć (i dodaje, że wówczas nie tylko dłużej nie cieszą, ale też stają się śmieciami). To od niej dowiedzieliśmy się o istnieniu wielorazowych, metalowych słomek. Bardzo dokładnie sortuje śmieci i dba o domowy ogródek.

Synek jest naszym domowym policjantem. Ta dumna funkcja obejmuje sprawdzenie, czy nie kapie kran, czy nikt nie zostawił włączonego światła w pustej łazience lub ładującego się telefonu w gniazdku na noc. Syn włącza alarm (cóż, lubi krzyczeć, a wtedy może robić to całkiem legalnie ) także, kiedy pojemniki na śmieci są pełne i trzeba je wynieść.

Ja skupiam się na tym, żebyśmy jak najmniej wyrzucali. Z mojej inicjatywy dzieciaki używały wielorazowych pieluch, a dziś stosujemy w domu wielorazowe płatki kosmetyczne. Dbam o to, żeby zamiast plastikowych sorterów czy pudeł wybierać plecione, drewniane lub kartonowe, zamiast nietrwałych ubrań i zabawek - te porządne, zamiast plastikowych butelek - bidony, a w wystroju wnętrza postawić na drewno. Lubię też szyć, dzięki czemu częściowo zniszczone ubranie ma szansę przeżyć drugie życie jako ściereczka, torba, strój dla lalki albo maskotka.

Mój mąż dba o to, żeby każdy rodzaj odpadu znalazł się we właściwym miejscu. Jadąc do punktu odbioru elektrośmieci zawsze pyta sąsiadów (szczególnie starszych), czy może pomóc. Pyta, czy ktoś czegoś nie potrzebuje albo nie chciałby się wymienić, zamiast wyrzucać. Jako jedna z niewielu osób ma też odwagę upomnieć kogoś, kto najwyraźniej ,,zapomniał" gdzie powinna wylądować plastikowa torebka lub butelka.

Mamy też zadanie, w które zaangażowanii są wszyscy. To robienie zakupów spożywczych. Podobno co piąty Polak wyrzuca jedzenie Całe szczęście, dla dzieci zastanawianie się z czego właściwie składają się obiady, rozpisywanie i rozrysowywanie listy zakupów i przeglądanie szafek jest po prostu ciekawą grą, dzięki której oszczędza się czas na nudnych zakupach Mam taką nadzieję, że dzieciaki zawsze zapamiętają, że dbając o przyrodę się wygrywa i tego będą uczyć swoje własne dzieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania