Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poranna kawa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Poranna kawa

    Rozumiem Cię Justynko doskonale i życzę żeby po tych ciężkich chwilach los się do Was uśmiechnął i żebyście były z Zosieńką szczęśliwe.
    u nas opony dzisiaj wymienione, bo łukasz miał przymusowe wolne .W czwartek zjechał autem na lawecie i nie wiadomo co się stało, mechanik dopiero w poniedziałek zobaczy bo to coś z silnikiem.
    Pogoda w miarę, śnieg nie pada, mrozu nie ma więc nie narzekamy

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Poranna kawa

      u nas ciut posypało i już miejscami było ślisko niestety, choć ja mam nadzieje, że jeszcze słonko będzie
      Teresa dziękuje, choć mi ciężko uwierzyć, że kiedyś będziemy szczęśliwe a myśleć o tym nie potrafię
      na życzenie panny piekłyśmy na kolecję pizzerinki malutkie, teraz ogląda strażaka sama i lulu - a ja będę kombinować z kalendarzem powoli

      Skomentuj


        Odp: Poranna kawa

        O to życzę weny. A z czego robisz ten kalendarz?
        U nas dziś była walka ze spaniem. Zuzia zasnęła bez problemu a Fabian po przeczytaniu 5 bajek stwierdził, ze chce babcie, bo się stęsknił bo babci dziś w domu nie ma. Wróci jutro na wieczór więc w poniedziałek mam wolne bo Fabian babci na chwilę nie zostawi.Mama ostatnio jest ta zła bo daje zakazy a babcia na więcej pozwala

        Skomentuj


          Odp: Poranna kawa

          ja już pospałam na dziś,usnęłam z Zofią i hmm już mam po nocy, u nas Zofia usnęła szybciutko na szczęście, Teresa skąd ja to znam babcia lepsza bo na wszystko pozwala - choć u nas też są spiny bo ja jestem ta zła w oczach teściowej bo zakazuje i daje małe kary - ale nie chce by Zośka wyrosła na rozpieszczoną pannę, a co do kalendarza to myślę na adwentowym - i chyba wykorzystam do pakowania torebeczki śniadaniowe, ozdobie je filcowymi gwiazdkami, jakiś sznurek posłuży do powieszenia - niech chociaż Zofia pocieszy się zbliżającymi świętami

          Skomentuj


            Odp: Poranna kawa

            Fajny pomysł z tym kalendarzem adwentowym z torebeczek śniadaniowych, już to widze torebeczki zawieszone w oknie i Zosia codziennie jedną otwiera, super.
            A co do karania dzieci to u nas teściowa rozumie, że czasem muszą mieć karę,ale na więcej pozwala bo teraz dzieci mają ją jedną i musi je rozpieszczać za dwie babcie

            Skomentuj


              Odp: Poranna kawa

              Widzę, że problem ze spaniem nie tylko u nas. Mam wrażenie, że to się powtarza zawsze jak jest pełnia, babcia zawsze mi tak powtarzała, a ja się chyba doszukuję...

              Robiła któraś z Was może kiedyś zupę z ciecierzycy? Jestem ciekawa, ostatnio zakochałam się w soczewicy a nigdy nie próbowałam ciecierzycy...

              Taki kalendarz świetny pomysł, ale chyba brakuje mi czasu niestety...

              Skomentuj


                Odp: Poranna kawa

                Zupy nie ale szwagierka robi humus i jest bardzo smaczny, myślę że zupa też będzie dobra i na pewno bardzo odżywcza. A co robiłaś z soczewicy, bo ja też ją uwielbiam

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Poranna kawa

                  Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
                  Zupy nie ale szwagierka robi humus i jest bardzo smaczny, myślę że zupa też będzie dobra i na pewno bardzo odżywcza. A co robiłaś z soczewicy, bo ja też ją uwielbiam
                  Z humusem nigdy nic nie robiłam, ale spróbuję.
                  Ostatnio robiłam właśnie zupę krem z czerwonej soczewicy. Pierogi z soczewicą są też pyszne. Podobno zapiekanki z soczewicy są też pyszne, ale nie próbowałam jeszcze, bo soczewica to trochę dla mnie nowość

                  Skomentuj


                    Odp: Poranna kawa

                    Witam
                    Widzę że wszystkie śpimy tak "szybko" Szkoda tylko że jak spać nie mogę to coś porobiłabym ale dzieci zawsze wyczują że mnie nie ma więc zostaje mi leżenie i rozmyślanie albo modlitwa
                    z soczewicy miałam ochotę zrobić pastę ale jakoś zawsze o tym zapominałam
                    a ja bardzo lubię taką zupę
                    3 łyżki oleju
                    cebula
                    marchew
                    ząbek czosnku
                    łyżeczka curry
                    15 dag soczewicy czerwonej
                    puszka pomidorów w zalewie
                    4 szkl bulionu
                    zielenina sólpieprz
                    W garnku rozgrzewamy olej Dodajemy pokrojoną cebulę i marchew i posiekany czosnek Wsypuje curry Potem opłukaną soczewicę ,pomidory z zalewą i bulion Jak się podgotuję to dodaję jeszcze połamany makaron spaghetti i obficie dodaję pietruszki
                    A to moje jeszcze wypieki Ciasto Teresy , z jabłkami i tort (choć słabej jakości bo chyba zatłuszczoną już komórkę miałam Później poprawiłam boki w cieście Teresy a zdjęcie chiałam szybko zrobić bo potem albo nie zdążyłabym albo zapomniała ...
                    Attached Files

                    Skomentuj


                      Odp: Poranna kawa

                      Beata ciasta wyglądają pysznie, a na ten z jabłkami to od jakiegoś czasu mam ochotę.
                      Do tej zupy z soczewicy dodaję jeszcze malutkie kotleciki mielone usmażone na patelni bez bułki tartej

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Poranna kawa

                        Ojej jak tu u Was smacznie aż się głodna zrobiłam

                        Muszę się wygadać troszkę bo ostatnio wylądowałam na prawie tydzień na patologii ciąży... dzidziuś miał tachykardię- za szybko biło serduszko plus okazuje się że jest na prawdę duuuży. Poobserwowali mnie, porobili badania i wypisali, ale co się natęskniłam i napłakałam za Szymkiem to już moje )) Także jestem ponownie Ten szpital zmobilizował mnie do spakowania ostatecznego toreb i to ogarnięcia wszystkiego co związane z przyjściem maluszka

                        P.S. przy okazji znowu na bobasie gram i znowu proszę o głosiki najlepiej z zalogowanego http://ebobas.pl/konkursy/zobacz_zdjecie/50577

                        Skomentuj


                          Odp: Poranna kawa

                          Hej Dominika. Ciesze się, ze już wszystko w porządku z maluszkiem i że jesteś w domu, bo wiadomo w domu najlepiej.
                          Ty już masz tak blisko do porodu, ze torba musi być naszykowana.
                          Pozdrawiam cieplutko.

                          U nas Fabian dzisiaj cały czas z babcią więc mam chwilę żeby nadrobić rózne zaległości w porządkach. Układam w szafach ciuchy bo dzieciaki trochę urosły i mnuszę jeszcze zrobić porządek w papierach bo trochę się nazbierało

                          Skomentuj


                            Odp: Poranna kawa

                            ehhh ja też mam stertę papierów do poukładania ale coś nie mogę się zebrać w sobie Co do ubrań to mam wrażenie że w kółko tylko mam pranie i prasowanie a jest nas 3.... jak będzie nas 4 w domu to nie wiem jak to ogarnę ;p nienawidzę prasować ;p

                            Skomentuj


                              Odp: Poranna kawa

                              Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                              ehhh ja też mam stertę papierów do poukładania ale coś nie mogę się zebrać w sobie Co do ubrań to mam wrażenie że w kółko tylko mam pranie i prasowanie a jest nas 3.... jak będzie nas 4 w domu to nie wiem jak to ogarnę ;p nienawidzę prasować ;p
                              Ja kiedyś też nie lubiłam prasować, ale od momentu jak mam porządne żelazko prasowanie nie jest już dla mnie takie złe. Przy dwójece dzieci jest trochę prania, zwłaszcza gdy to drugie jest malutkie i często je trzeba przebierać. Ale Dominika na pewno dasz radę

                              Skomentuj


                                Odp: Poranna kawa

                                A jakie żelazko polecasz? Powinnam chyba też wymienić bo ostatnio mi spadło z deski i kawałek plastiku się odłamał teraz się boję że pocieknie gdzieś woda do środka i będzie zwarcie czy coś ;/

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X