Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wychowanie i odpoczynek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wychowanie i odpoczynek

    Drogie mamy, zaczął się sezon tzw. grilowania. Często grilujemy we własnym ogrodzie lub na działce. A ja mam inną propozycję. Nie pozwólmy na to,aby nasze dzieci siedziały bezczynnie przy stole i zajadały się kiełbasą. Jest tyle miejsc godnych odwiedzenia, nawet do grilowania, wystarczy rozejrzeć się w okolicy. Namawiam gorąco, ponieważ takie miejsca to zawsze coś nowego dla nas i dzieci, wyjście z domu, poznanie nowych miejsc. Dzieci na z wielkim przeżyciem pewno wspominać będą takie chwile, niż kolejny grill na działce.
    Ja rozejrzałam się i wypatrzyłam położoną kilkanaście kilometrów od mojego miejsca zamieszkania tzw. sielską zagrodę. Położona obrzeżach miasta, ze stawem rybnym, rozległym terenem do biesiadowania, w tym i grilowania. Znalazły się tam i plac zabaw, i wiejskie chatki i zwierzątka gospodarskie (kury, kaczki, konie, kózki) i boiska do gier. Po prostu super miejsce. Naprawdę warto, córeczka nie chciała stamtąd wracać, a spędziliśmy tam cały dzień.
    Zdjęcia dołączam. Agnieszka
    Attached Files

    #2
    Odp: Wychowanie i odpoczynek

    Witam ponownie forumowiczki mamacafe. Chciałabym pociągnąć dalej tej wątek i napisać o przygotowywaniu jedzenia z naszymi pociechami. Wychowujemy przy tym i odpoczywamy (w przyszłości, ponieważ same będą potrafiły zrobić ).
    Dziś chcę podzielić się przepisem na naleśniki z serem, polane jogurtem, z galaretką i drażetkami. Moja córeczka przepada ze takim deserem. Pomaga w dekoracji.
    Składniki:
    klasyczne ciasto naleśnikowe:
    150 g mąki, 2 jajka, szklanka mleka, 3 łyżki oleju, szczypta soli. Składniki zmiksować, można smażyć od razu.
    Na nadzienie:
    mały serek waniliowy 150 g
    Na polewę:
    mały jogurt owocowy 150 g
    galaretka truskawkowa pokrojona w kostkę
    dekoracje owocowe - banany, mandarynki, dżem
    Attached Files

    Skomentuj

           
    Working...
    X