Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak wspierać rozwój 6 miesięcznego dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jak wspierać rozwój 6 miesięcznego dziecka

    OdpowiedzZgłoś nadużycie
    Dzień dobry,
    Chciałabym dowiedzieć się jak bezpiecznie wspomagać rozwój 6-cio miesięcznego dziecka? Napewno są jakieś odpowiednie ćwiczenia i zabawy stymulujace dziecko. Wiem, że z dzieckiem nie należy nic robić na siłę ale nie wiem także na ile można sobie pozwolić, stąd moje pytanie.

    #2
    Odp: Jak wspierać rozwój 6 miesięcznego dziecka

    No na pewno nic na siłę. Każde dziecko rozwija sie inaczej.Jedno rozwija się wolniej, drugie szybciej. Rzadko kiedy wszystko idzie podręcznikowo. Powinnaś zaufac dziecku oraz patrzeć się na jego indywidualny rozwój.

    xxx

    Opisane są tutaj niektóre sposoby na wspieranie rozwoju dziecka w pierwszym roku życia. Polecam kupienie dziecku zabawek sensorycznych, które wspierają zmysły malucha. Jak również i zaczynanie pierwszych prób czytania ( im szybciej zaczynamy czytać dziecku tym lepiej).
    Last edited by gagatka; 08-07-2020, 10:50. Powód: reklama
    http://forum.mamotoja.pl/

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jak wspierać rozwój 6 miesięcznego dziecka

      Myślę, że należy wyznaczyć sobie czas, jaki chcemy przeznaczyć na naukę nowych umiejętności w ciągu dnia. Grunt to nie przemęczać dziecka, ale jego umysł trzeba trenować jak najwcześniej, aby łatwiej mu było w przyszłości, gdy podrośnie. A jakich rzeczy można uczyć? Junior Angin ma fajne porady w tym zakresie:xxx. Zaczęłabym od 30 minut dziennie na nauce, a potem stopniowo wydłużała aż do godziny dziennie. Dziecko nie straci dużo czasu, które może mieć na zabawie, a jeszcze przyswoi szybciej nową wiedzę.
      Last edited by gagatka; 08-07-2020, 10:51. Powód: link

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jak wspierać rozwój 6 miesięcznego dziecka

        Dużo zabaw na macie edukacyjnej, zabawki sensoryczne, zachęcanie do obrotów na brzuszek, na plecki. Absolutnie nie sadzać dziecka, nie włączać bajek itp... Dużo czułości Mój synek miał jeszcze ćwiczenia zalecone od fizjoterapeutki - np. dotykanie stopami i rączkami szorstkiego ręcznika, piórek, waty, folii aluminiowej itp. Różnych faktur Oraz Leżenie na brzuszku z poduszką do karmienia (my akurat od urodzenia mieliśmy Boppy z Chicco i taką też miała nasza fizjo w gabinecie, także polecam) - ma to wspierać naukę wysokiego podporu, by później maluszek uczył się raczkować i trzymać wysoko główkę

        Skomentuj

               
        Working...
        X