Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak wychować geniusza

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: Jak wychować geniusza

    Jest nawet taka książka "Jak wychować zdolne dziecko?". Autor: David Levis. Dotałam ją jak synek miał około pół roku, czyli od ponad dwóch lat lerzy na mojej półce i się kurzy, bo jakoś mnie temat nie pociąga.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: Jak wychować geniusza

      Moim zdaniem przede wszystkim z próbami wychowywania dzieci na geniuszy nie powinniśmy przesadzać. Na pewno musimy wspierać nasze pociechy w rozwijaniu ich zainteresowań, ale pozwólmy się im też bawić, bo jeżeli mocno "zapchamy" im grafik zajęciami dodatkowymi, efekt może być taki, że dzieci będą przemęczone i odechce im się czegokolwiek. Według mnie fajną opcją będzie tutaj natomiast będą ciekawe programy multimedialne, oferowane przez Akademię Umysłu http://www.akademia-umyslu.pl/sklep/ . Dzięki nim dzieci już od najmłodszych lat mogą nabywać różne umiejętności, uczyć się szybkiego czytania i wielu innych rzeczy, które będą potem przydatne w późniejszym życiu, jednocześnie świetnie się bawiąc.

      Skomentuj


        #63
        Odp: Jak wychować geniusza

        Po co od razu geniusza? Nie można wychować normalnego, inteligentnego dziecka? Zastanowiłaś się w ogóle, czy Twoje dziecko chce być geniuszem, który będzie przez cały dzień siedział w książkach?

        Skomentuj


          #64
          Odp: Jak wychować geniusza

          Ważne żeby nie obciążać dzieciaka nadmiarem obowiązków, bo w późniejszym wieku może mieć problem z emocjami i nadmierną ambicją.

          Skomentuj


            #65
            Odp: Jak wychować geniusza

            Zapisać go do dobrego przedszkola i później szkoły podstawowej. Na samym początku dziecko najwięcej się uczy, poznaje świat więc nie można tego okresu przegapić. Ja swojego syna zapisałam do szkoły prywatnej Sokrates http://sokrates.gda.pl/ i jak na razie dobrze mu idzie. Oczywiście specjalnie geniusza z niego nie chcę robić, chce żeby sobie poradził w życiu a wydaje mi się, że ta szkoła go do tego przygotuje.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X