Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piesek dla dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Piesek dla dziecka

    Posiadanie psa to olbrzymia odpowiedzialność, wiec wydaje mi się, że małe dziecko (4 latka) nie jest odpowiednim właścicielem. Co robić, gdy dziecko ma silną potrzebę opiekowania się jakimś zwierzątkiem. Nakazuje nam- rodzicom być psami. Karmi, prowadza na smyczy (oczywiście wszystko to dzieje się w domu ). Czy w tym wieku to posiadanie zwierzęcia to tylko fanaberia, czy dziecko jest emocjonalnie na tyle dojrzałe aby podołać podstawowym obowiązkom w opiece nad pieskiem??? Nadmieniam że żadne zwierzęta typu myszki, chomiki, świnki morskie itd. nie przejdą (ponieważ ja ,panicze się ich boję!!!). Czy ulec błaganiom? I jaki wpływ na rozwój dziecka ma obcowanie z pasami?
  •    
       

    #2
    Odp: Piesek dla dziecka

    Tak jak Pani pisze, posiadanie psa to ogromna odpowiedzialność, w przypadku dziecka 4-letniego, w całości spadająca na dorosłych. Pies to wspaniały przyjaciel rodziny, także dziecka. Opieka nad zwierzęciem bardzo dobrze wpływa na rozwój dziecka - uczy opieki, odpowiedzialności, planowania. Ale warto myśleć dwustronnie, czyli nie tylko co pies da rodzinie, ale także, co rodzina da zwierzęciu (czas, miłość, odpowiednie miejsce, codzienne spacery). Pies to wspaniałe zwierzę, ale jednocześnie ogromny obowiązek.
    To, że Państwa dziecko lubi się bawić w "psie zabawy" może przedłożyć się na opiekę nad rzeczywistym psem, kiedy pojawi się w waszym domu. Jednak niekoniecznie musi tak być. Dziecko ma bowiem swoje wyobrażenia, a rzeczywistość może okazać się dla dziecka inna. Może lubi się po prostu z wami bawić? A pies to tylko pretekst do tego? Warto to przeanalizować.
    Pies nie powinien być dla dziecka żywą maskotką. Musicie zatem Państwo zdecydować, czy wasz maluszek jest już wystarczająco duży, aby to zrozumieć.
    Jestem mamą trójki dzieci, mamy psa i wiem, jak dużo dobrego wnosi on w życie naszej rodziny i każdego z nas. Wiem także, że warto myśleć długoterminowo, także pod kątem wyjazdów weekendowych i wakacyjnych.
    Czyli pies jak najbardziej tak, pytanie tylko, czy wasza rodzina jest na to gotowa.
    Ekspert programu "Enfamil - Twój ekspert w rozwoju dziecka". Psycholog rozwoju dziecka i nastolatka, specjalistka w budowaniu relacji pomiędzy dzieckiem i rodzicami. Autorka programu „Mama, tata czyli ja", współautorka kampanii społecznej „Etat tata. Lubię to!”.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Piesek dla dziecka

      U nas się udało tzn. pies rozpoczął nowy etep - dzieciaki się podzieliły obowiązkami, muszą wyprowadzić, dać jeść, posprzątać i koniec. Było to jasno zaznaczone na początku. I w sumie na dobre wyszło, bo coraz lepiej radzą sobie z innymi obowiązkami - mus i koniec. Nie ma odkładania.., bo jak raz pies narobił w domu przez ich odkładanie i musieli posprzątać - to była lekcja

      Skomentuj


        #4
        Odp: Piesek dla dziecka

        Dziękuję. Faktycznie psie zabawy minęły, ale rozmowa o psach nie Zastanowimy się może za rok, może będzie nam łatwiej

        Skomentuj


          #5
          Odp: Piesek dla dziecka

          Może przy mniejszym dziecku lepiej zacząc od mniej wymagjącego zwierzka jakim wydaje i się kot? Co o tym sadzicie.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Piesek dla dziecka

            Też uważam ze to ogromna odpowiedzialność i widac to w okresie wakacyjnym. Pojawiają się ogłoszenia znaleziono psa kota, zadbanego i oswojonego tylko właściel się zagubił :/

            Skomentuj


              #7
              Odp: Piesek dla dziecka

              Pies jednak jest bardziej otwartym stworzeniem i ma więcej cierpliwości niż kot - tak sądzę. Polecam psa i to od szczeniaka. Pies też uczy dziecko wrażliwości.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Piesek dla dziecka

                Może to i kłopot ze zwierzakiem, ale ileż od daje radości dziecku

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Piesek dla dziecka

                  Kiedyś usłyszałam świetną radę i przekazuje ją dalej.
                  Jak się dziecku zachce psa to trzeba kupić smycz, powiesić w przedpokoju i wychodzić na spacer tyle razy ile wychodzi się z psem przez okres 2 tygodni. Oczywiście mowa o starszych dzieciach ale też to jest dobre dla dorosłych żeby sprawdzili czy o 5 rano w styczniu będzie im się chciało wychodzić.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Piesek dla dziecka

                    Napisane przez moniab83 Pokaż wiadomość
                    Kiedyś usłyszałam świetną radę i przekazuje ją dalej.
                    Jak się dziecku zachce psa to trzeba kupić smycz, powiesić w przedpokoju i wychodzić na spacer tyle razy ile wychodzi się z psem przez okres 2 tygodni. Oczywiście mowa o starszych dzieciach ale też to jest dobre dla dorosłych żeby sprawdzili czy o 5 rano w styczniu będzie im się chciało wychodzić.
                    rada dobra i cenna dla dzieci i dla dorosłych my mieszkamy na wsi wiec z wychodzeniem nie ma problemu - ale u nas jeszcze nie czas na pieska, moze kiedys - ale rade zapamietam

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Piesek dla dziecka

                      A ja mysle że w tym przypadku powinni się rodzice zastanowić dla kogo ten "piesek" ma być
                      przecież nie oszukujmy się często jest tak ze taki brzdąc chce to co zobaczy u kogoś lub w Tv.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Piesek dla dziecka

                        Ja jestem strasznie źle nastawiana na tego typu pomysły, gdyż jestem obrońcą zwierząt z zamiłowania i jak słyszę, że rodzić chce kupić pieska czy kotka swojemu 2,3,4 czy więcej letniemu dziecku to mnie coś strzela!

                        Bądźmy poważni, mamy problem z tym, że dziecko szybko nudzi się zabawkami, prosimy na forum o rady jak zabawić dziecko na dłużej a tu pomysł z żywym zwierzęciem? Jego do kosza też tak wyrzucimy, jak zabawkę, która się znudziła, a może pozostawimy w lesie?

                        Nie dajmy się oszukiwać, dziecko zabawi się tydzień, dwa i znudzi mu się sprzątanie po piesku, kotku, śwince morskiej czy rybce i te obowiązki tak czy siak staną się obowiązkiem zapracowanego rodzica! Jeśli to rodzina naprawdę odpowiedzialna, gdzie zwierzęciu nie stanie się krzywda, to jestem za, ale przeciw kupowaniu żywych zwierząt w prezencie dzieciom!

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Piesek dla dziecka

                          A ja uważam, że zwierzątko bardzo dobrze uczy dziecka odpowiedzialności i opieki . Oczywisćie jako rodzice musimy mieć nad tym kontrolę by dziecko nie robiło krzywdy, ale dzieci i zwierzęta w większości przypadków świetnie się dogadują i zostają przyjaciółmi
                          Dla bezpieczeństwa dziecka lepiej wybrać małego albo sredniego psa, rasa- kundelki sa tez bardzo kochane

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Piesek dla dziecka

                            Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
                            A ja uważam, że zwierzątko bardzo dobrze uczy dziecka odpowiedzialności i opieki . Oczywisćie jako rodzice musimy mieć nad tym kontrolę by dziecko nie robiło krzywdy, ale dzieci i zwierzęta w większości przypadków świetnie się dogadują i zostają przyjaciółmi
                            Dla bezpieczeństwa dziecka lepiej wybrać małego albo sredniego psa, rasa- kundelki sa tez bardzo kochane
                            Mówisz o starszym dziecku, tak? Bo jeśli tak, to może i bym się zgodziła z tą wypowiedzią, jednak byłam świadkiem tego, co się stało z psem 3 latki...no cóż, chciała pieska, dostała pieska, potem szybko pieska się pozbyli...bo nagle piesek siku robi i kupkę a im nie chciało się sprzątać a 3 latka też tego robić nie będzie. Zero odpowiedzialności, tylko dziecku się nie dziwię! Ale dorosłym? Dlatego napisałam - ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Piesek dla dziecka

                              Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
                              Mówisz o starszym dziecku, tak? Bo jeśli tak, to może i bym się zgodziła z tą wypowiedzią, jednak byłam świadkiem tego, co się stało z psem 3 latki...no cóż, chciała pieska, dostała pieska, potem szybko pieska się pozbyli...bo nagle piesek siku robi i kupkę a im nie chciało się sprzątać a 3 latka też tego robić nie będzie. Zero odpowiedzialności, tylko dziecku się nie dziwię! Ale dorosłym? Dlatego napisałam - ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
                              Pisałam ogólnie, bo jak można kupić kilkulatkowi zwierzątko i myśleć że dziecko wszystko samo ogarnie? Dla mnie to w takiej sytuacji rodzice coś muszą zle rozumować. W mojej rodzinie dziecko dwu i pól letnie miało swojego pieska i świetnie się razem dogadywali. Ale wiadomo , sprzątnie po piesku, karmienie- to już albo obowiązki rodziców, albo pod ich nadzorem.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X