Wróć   Forum Mamotoja.pl > MamoToJa.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Porady ginekologa
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady ginekologa Zadaj pytanie dotyczące ginekologicznych spraw - być może któraś użytkowniczka miała podobny problem. Zapraszamy do dyskusji!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 28-11-2016, 14:51
goszu-17 goszu-17 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
goszu-17.polki.pl

Domyślnie Bieganie w ciąży

Witam serdecznie!

Mam nadzieję, że są tu panie które lubią sport i nie zaległy na kanapie na czas ciąży i chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami

Potrzebna porada albo i kilka.

Otóż tak... jestem w stanie błogosławionym i chcę biegać (nadal, nie zacząć)!
Lekarz powiedział, że nie widzi na tą chwilę żadnych przeciwwskazań, wiadomo że słuchać "brzucha" i się jakoś super nie przeciążać . Natomiast ja mam stresa i to mega. Póki co (od wizyty porozumiewawczej u lekarza) "biegałam" aż 2 razy (bo bieganiem chyba nie moge nazwać przemieszczania się 7:00-7:30 min/km) co jest wolniej niż moje standardowe ok 5:40-6:30 min/km. Generalnie kompletnie mi nie przeszkadza że tak wolno, nawet lepiej Martwi mnie moje tętno. To że przy normalnym biegu-bez ciąży mam wysokie od praktycznie pierwszej minuty, to spoko już się przyzwyczaiłam (średnie moje np na trasie 10-20 km, przy tempie 6min/km to ok 180-190 uderzeń- ze średnim zmęczeniem) ale na stan mój obecny to średnie moje przy tempie 7-7:30 to jest 150-160 (nie czuje się kompletnie zmęczona)... W kilku miejscach wyczytałam że w ciąży to 140 to maks...Ale tyle to ja pewnie mam jak wejdę na 4piętro.

Bardzo proszę o rady w tym temacie. Nie mam zamiaru trzaskać maratonów teraz i kręcić życiówek, ale chociaż 2-3 razy po kilka km na spokojnie sobie potruchtać, bez jakiejś spiny. Czy jest faktycznie jakieś "bezpieczne tętno"? Czy tętno nie ma za bradzo wpływu na brzuuch?
Nieprzeczytane 07-12-2016, 23:34
kyasarin kyasarin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kyasarin.polki.pl

Domyślnie Odp: Bieganie w ciąży

a nie lepiej zapytać o to lekarza? on doradzi najlepiej
Nieprzeczytane 15-12-2016, 17:18
ata-waw_001 ata-waw_001 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ata-waw_001.polki.pl

Jeśli uprawialas sport przed ciązą to nawet niewskazane jest przestawać w ciąży. Ale z bieganiem to bym uważała. Są takie sporty, które lepiej ograniczyc w ciazy (wiekszosc z elementami podskoków, co w bieganiu jest standardem). Może lepiej zamienic to na jakis pilates, joge itd?
Nieprzeczytane 28-03-2017, 16:25
mikeonex mikeonex jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mikeonex.polki.pl

Ja biegam
Nieprzeczytane 31-03-2017, 10:23
kaka12 kaka12 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kaka12.polki.pl

Wydaje mi się że jeśli ciąża jest zdrowa i nic się nie dzieję to sport jest nawet wskazany, ale lepiej się podpytać lekarza.
Nieprzeczytane 19-04-2017, 14:54
Sadra Sadra jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Sadra.polki.pl

Mi się wydaje, że bieganie to akurat taki bardzo wstrząsowy dla dziecka sport. Może lepiej rower?
Nieprzeczytane 21-05-2017, 09:33
werka69 werka69 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
werka69.polki.pl

czy ja wiem czy wstrzasowy... mi lekarz nie odradzal biegania, wrecz przeciwnie powiedzial, ze jesli sprawia mi to przyjemnosc - mam sie tego trzymac. no ale niestety przestalo sprawiac. Nogi i kregoslup daly mi znac o sobie ;/ naprawde fatalnie sie czulam, wiec odpuscilam. szukalam innych form aktywnosc dla kobiet w ciazy i zapisalam sie na jogę. chodze juz 2 msce i sprawia mi wiele radosci i czuje sie fantastycznie zrelaksowana podrzucam inne propozycje, ktore wyszperalam w sieci dla przyszlych mam http://obk.pl/aktywna-przyszla-mama-...nywac-w-ciazy/
Nieprzeczytane 19-10-2017, 16:47
syd11 syd11 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
syd11.polki.pl

zapytaj lepiej lekarza

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania