Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród > Poród i połóg
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Poród i połóg Tu dowiesz się wszystkiego co trzeba wiedzieć o porodzie. Włącz się do dyskusji!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 22-05-2009, 20:59
Karmelia Karmelia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Karmelia.polki.pl

Miasto: Jelenia Góra
Zdjęcia: 10
Domyślnie Legitymacja ubezpieczeniowa

Doszły mnie słuchy, że legitymacja ubezpieczeniowa nie jest niezbędna do okazania przed porodem, bo opieka nad kobietami ciężarnymi i tak jest finansowana przez NFZ. Czy to prawda? Czy któraś z was rodziła za darmo nie mając ubezpieczenia???
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-2009, 21:09
FamilyTree's Avatar
FamilyTree FamilyTree jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
FamilyTree.polki.pl

Domyślnie

Karmelia ciężarne mają opiekę zdrowotną za darmo mimo, że nie mają ubezpieczenia. To samo jest z porodem, ale oczywiście tyczy się to tylko placówek państwowych
Ja nie okazywałam ani w trakcie ciąży ani pobytu w szpitalu żadnego dokumentu, który by świadczył o moim ubezpieczeniu. Takie prawo kobiet
ciężarnych. W połogu też mnie nikt o nic nie pytał. Ale jak przyszłam
na "normalną" wizytę już mnie poproszono o legitymację ubezpieczeniową
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-2009, 21:31
adulka adulka jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
adulka.polki.pl

Domyślnie

Ja też rodziłam bez ubezpieczenia , musiałam tylko okazać dowód osobisty i karte ciążową. Połóg też jest ,,darmowy". A jeżeli chodzi o dziecko to wszystkie szczepienia są darmowe i wizyty lekarskie bez względu czy dziecko chore czy zdrowe do 18 roku życia. Chociaż nieraz panie w rejestracji trzeba postawić do pionu bo udają że nie wiedzą kto ma darmową opieke zdrowotną
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-05-2009, 09:43
Carin's Avatar
Carin Carin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Carin.polki.pl

Zdjęcia: 29
Domyślnie

Też czytałam, że kobietom ciężarnym przysługuje prawo do bezpłatnego leczenia z samego faktu ciąży.

Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili twoje serce
będzie przebywało poza twoim ciałem.

Jakub Mateusz: ur.29.08.2009r. 51cm 3000g

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-05-2009, 11:24
froch froch jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
froch.polki.pl

Miasto: Kraków
Zdjęcia: 8
Domyślnie

a ja tak do końca to nie wiem jak to jest,bo i państwowych placówkach jak i w prywatnych jest cennik ile kosztuje poród:/ ok.2-3 tys.więc jak jakaś Cindy przyjedzie na poród do Polski to zapłaci....ja rodziłam w prywatnej klinice i nic nie płaciłam,ale prosili o okazanie legitymacji ubezpieczeniowej.pewnie dlatego bo prywatna,a oni dostają kasę za każdą babkę która u nich urodzi..

moja koleżanka była kiedyś w szpitalu- będąc w ciąży i gdyby nie to,że w urzędzie pracy zgłosiła,że jest na bezrobociu to płaciła by za każdą dobę przebytą w szpitalu państwowym ok.120zł(za 10dni to się uzbiera ponad tysiąc zł)bo była nie ubezpieczona...
myślę,że z ulicy kobita,która nie jest ubezpieczona to poród będzie ją kosztował..

a inna znowu koleżanka mieszkała i pracowała w uk i przyjechała do Pl rodzić i zapłaciła ok 2500zł na poród....

Ostatnio edytowane przez froch : 23-05-2009 o 11:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-05-2009, 11:28
froch froch jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
froch.polki.pl

Miasto: Kraków
Zdjęcia: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał Carin Zobacz post
Też czytałam, że kobietom ciężarnym przysługuje prawo do bezpłatnego leczenia z samego faktu ciąży.
we Francji owszem tak jest,ale w Pl.....wątpię
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-05-2009, 11:43
majajula's Avatar
majajula majajula jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
majajula.polki.pl

Miasto: Piaseczno
Zdjęcia: 26
Domyślnie

A ja rodząc 7 lat temu w prywatnej klinice nie miałam legitymacji i dopiero po wyjściu ze szpitala i powrocie do domu wysłałam im ksero.
Rodząc w państwowym szpitalu musiałm okazać legitymacje bo inaczej nie chcieli mnie przyjąc, okazało sie żę pieczątka z zakładu pracy ważna jest 30 dni i mąż musiał jechać do pracy żeby podbili i dopiero mnie przyjęli także prawo prawem a rzeczywistość jak widać jest inna.

JULA

MAJA

OLGA
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-05-2009, 11:54
gochaa_p gochaa_p jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
gochaa_p.polki.pl

Zdjęcia: 14
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karmelia Zobacz post
Doszły mnie słuchy, że legitymacja ubezpieczeniowa nie jest niezbędna do okazania przed porodem, bo opieka nad kobietami ciężarnymi i tak jest finansowana przez NFZ. Czy to prawda? Czy któraś z was rodziła za darmo nie mając ubezpieczenia???
leczenie kobiet w ciąży nawet bez ubezpieczenia gwarantuje Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej, tak samo jak i leczenie nieletnich nawet jeśli rodzice nie są ubezpieczeni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-05-2009, 19:01
FamilyTree's Avatar
FamilyTree FamilyTree jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
FamilyTree.polki.pl

Domyślnie

Otóż to, bezpłatną opiekę gwarantuje Konstytucja. W takich przypadkach jak Froch czy Majajula należy się na nią powołać i bez gadania powinni rodzącą przyjąć. A lekarze, pielęgniarki po prostu wykorzystują niewiedzę prawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-05-2009, 11:15
Karmelia Karmelia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Karmelia.polki.pl

Miasto: Jelenia Góra
Zdjęcia: 10
Domyślnie

Już sama nie wiem, co o tym myślec. Wygląda na to, że prawo do porodu bez okazania dokumentu ubezpieczenia jest możliwe w teorii, ale w praktyce sprawy chyba mają się inaczej... Czy ktoś może podać, jaki dokładnie zapis w konstytucji to gwarantuje?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania