Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Po macierzyńskim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Po macierzyńskim

    Na podstawie art. 163 §3 Kodeksu Pracy pracownica, korzystająca z urlopu macierzyńskiego ma prawo do złożenia wniosku o udzielenie jej urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po urlopie macierzyńskim. A co najważniejsze, pracodawca w takim wypadku nie ma żadnych możliwości odmowy. Zwyczajnie musi przychylić się podania młodej mamy, podpisując urlop.
    Czy ktoś orientuje się jak ma się ten przepis do sytuacji gdy:
    1. pod koniec macierzyńskiego zachoruje dziecko i matka weźmie na nie L4?
    2. zaraz po urlopie macierzyńskim pracownica weźmie przysługujące jej 2 dni opieki na dziecko i dopiero później urlop wypoczynkowy?
  •    
       

    #2
    Ja brałam po macierzyńskim wypoczynkowy i 2 dni opieki bez problemu, tylko trzeba papiery w zakładzie wypełnić.
    co z tym L4 to nie wiem.
    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

    Skomentuj


      #3
      Urlop wypoczynkowy po macierzyńskim

      Witam, mam nadzieję, że się nie powtarzam, ale nie zauważyłam takiego wątku. Proszę o pomoc. Pracowałam na cały etat już ponad 4 lata w jednym zakładzie. W 2008 roku wykorzystałam tylko 14 dni urlopu wypoczynkowego.Od października 2008 poszłam na L4 z powodu ciąży, a od 05.01.09 jestem na macierzyńskim.
      W maju właśnie się kończy, a słyszałam, że mogę sobie jeszcze przedłużyć go wykorzystując urlop za 2008 rok, ten zaległy i cały za 2009 roku.
      Czy to prawda? Czy mogę napisać wniosek urlopowy i pracodawca mnie nie wyśmieje?
      Czekam na odpowiedzi, za które z góry bardzo dziękuję.

      Skomentuj


        #4


        ja kończę macierzyński w połowie czerwca i kadrowa wręcz kazała mi od razu wykorzystać zaległy urlop,co do bierzącego to mam się zastanowić.20 dni z zeszłego roku +26 z bierzącego to pobad 2 miesiące gratis ze swoim maluszkiem

        Skomentuj


          #5
          Ja również po urlopie macierzyńskim wykorzystałam urlop wypoczynkowy


          Skomentuj


            #6
            Dziękuję,czyli tak jak myślałam. Niestety nasz księgowy... szkoda słów. Właśnie napisałam wniosek urlopowy na zaległy i za ten rok. W sumie 38 dni :-). Oj co to będzie później, bez kasy :-(

            Skomentuj


              #7
              zapytanie o chorobowe po macierzyńskim

              Mam zapytanie. Otóż jestem już po urlopie macierzyńskim i obecnie przebywam na urlopie wypoczynkowym za zaległy i obecny rok. W między czasie dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Czy zamiast pójść na urlop wychowawczy, mogę iść na chorobowe, aby dostawać kasę z ZUS? Za szybką odpowiedź z góry dziękuję.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Oj, widzę, że podałam trudny temat.
                Otóż jestem już na L4 i przez miesiąc płacił mi pracodawca, teram mam otrzymać z ZUS, czekam właśnie. Jak dostanę kasę to napiszę.

                Skomentuj


                  #9
                  Jak obiecałam, tak piszę. Właśnie otrzymałam pieniądze z ZUSu.

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X