Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Młodziutka Mama.. Gorsza? NIE!;)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    nie osiągniemy żadnego porozumienia...;( trudno.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Froch "myslę,że u większości mlodych mam(pisze ogólnie)to poprostu wpadka..bo nie chce mi się wierzyć,że w tym wieku dziewczyna odczuwa taki instynkt do dziecka,że musi je mieć(mam na myśle 16,17,18 tki)"

      Ja mając 16lat już chciałam mieć dziecko!wtedy jednak szukałam swojej drugiej połówki i póki jej nie znalazłam poprostu wstrzymywałam się od zbliżeń. Wkońcu jednak zjawił się mój teraz mąż. Po 3latach poznawania siebie byłam pewna że to ten jedyny i że będzie wspaniałym tatą. Wówczas zaczeliśmy się starać o maleństwo, miałam wtedy prawie 19lat. Moja chęć posiadania dziecka była przeogromna, jak napisałam, mając lat 16 już byłam pewna że chcę jak najszybciej dać życie lecz równie pewna byłam że tylko z odpowiednią osobą. Wg mnie instynkt pojwił się u mnie bardzo szybko. Więc jak widzisz Froch nawet mając lat16 można odczuwać chęć posiadania dzidziusia. Może dla jednych to śmieszne i niezrozumiałe ale tak jest i ja jestem żywym przykładem. Dodam jednak, że posiadałam już wtedy swój dom, pieniądze otrzymywałam z renty po tacie więc mogłam zapewnić jako tako dziecku byt i na pewno te warunki miały wpływ na to że chciałam mieć dziecko. Także z głową na karku planowałam dzidziusia. I wcale imprezy mi nie w głowie były jak moim równieśniczkom a właśnie dziecko.

      Goplana "Nie mozecie mowic ze zalowac nigdy nie bedziecie. Jak to mowia "nigdy nie mow nigdy".
      A ja powiem że na pewno żałować nie będę! Pozdrawiam

      Skomentuj


        #63
        bialutka nie wierzę w to,że w wieku 17 lat chciałas zostać matką...takich jak Ty- nastoletnich mam jest w********u w Pl,stereotypu nie zmienisz,zawsze tak będzie " młode-głupie" otrzywiscie są wyjątki..
        ja też znam dziewczynę ktora w wieku 15lat urodziła,to był szok na osiedlu,szkołę skończyła,ale bez pomocy mamy swojej to by sobie mogla tylko pierdnąć,bo ojciec miał 16l...to jest odpowiedzialność??bez pracy,pieniędzy..itd

        koło mnie jest dom dziecka od 0-3lat,i aż jest przepełniony od nastoletnich matek,siedza tam ze swoimi dziećmi do momentu pełnoletności.

        także widzisz,stereotypów nie zmienisz....

        Skomentuj


          #64
          uważam, że kazda kobieta, młoda czy starsza jest dobrą matką, jśli tylko kocha swoje dziecko. Ja zaszłam w ciążę w wieku 20 lat i to było jak grom z jasnego nieba Dzisiaj mam 11-miesiecznego synka i nie wyobrazam sobie zycia bez niego i bez mojego meza Nie zaluje tego ze ciaza nie byla planowana, bałam sie ze sobie nie poradze, ale z pomoca bliskich dałam sobie rade. Obecnie jestem na stazu i zobaczymy co bedzie dalej. Jedynym minusem jest to ze mieszkamy z tesciami. nie mowie ze jest źle, ale denerwuje mnie to wtracanie sie tesciowej do naszych spraw! ale narazie musimy sie meczyc, moze uda nam sie wkrotce wynajac jakies mieszkanie

          Skomentuj


            #65
            pewnie ze nie zmienie... z motyka na słonce sie porywac nie bede... i tak juz zostanie w naszym kraju... Geja stłuc zgnebic.. bo jak tak mozna, obtatuowana z kolczykami-na bank satanistka jakas, młoda matka-puszczalska.. i do wora ''odmienców''.. eh...

            Skomentuj


              #66
              emilka jak widzisz jesteś tym nielicznym procentem,w który ja nie wierzę i tyle...bo mając 16 lat to jest się dzieckiem...ja nadal przystaje przy swoim,że na dziecko przyjdzie odpowiednia pora..

              Skomentuj


                #67
                no tak,tak... ale co zrobic jak juz jest..???? hm..?

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Po pierwsze... 20 lat - to nie jest już mama mlodziutka czy nastoletnia.
                  Po drugie .....bialutka19 sama założyłaś ten wątek, więc powinnaś się była
                  spodziewać opinii różnych więc nie ma co się oburzać jak ktoś napisze
                  coś nie po Twojej myśli.

                  Nie uważam, żeby młode mamy były gorsze ale nasuwa mi się słowo - nieodpowiedzialność.
                  Leżałam na sali z dziewczyną która urodziła 3 dziecko a miała 26 lat. Dwoje
                  starszych już w wieku szkolnym, więc urodziła je bedąc młodziutką dziewczyną.
                  Kobieta niewykształcona (bo w tym czasie rodziła i wychowywała dzieci) bez pracy, i potem 3 brzdąc. Jasne nie można generalizowąc, ale myśli się tak
                  jakie zna i widzi się przypadki.
                  Proszę napiszcie mi jaki ona byt zapewni tym dzieciaczkom ? Owszem pewnie
                  je kocha, ale samą miłością ich nie nakarmi, ani nie wykształci.
                  Teraz są takie czasy a nie inne, że dzieciom trzeba pomóc na starcie w doroslość, a co da taka mama dziecku jak sama niczego nie ma ??

                  Dziewczyny miłość nie jest miarą tego czy ktoś jest dobry. Na to składa się
                  wiele rzeczy.
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    #69
                    Jeszcze pozwolę się odnieść do tego co napisała Froch

                    Froch oczywiście masz racje, ale nie zgodzę się, że to stereotyp Więcej jest przypadków opuszczeń, czy zaniedbań dzieci właśnie przez mamy młode, więc dlaczego tak nie myśleć ?? Oczywiście nie każdy taki jest, ale skąd pewność, że po urodzeniu tak bardzo chcianego dziecka takiej mamie się nie
                    odwidzi ?? Nie można ryzykować by się przekonać.
                    Julek: 10/3/2008

                    Skomentuj


                      #70
                      Napisane przez Goplana Pokaż wiadomość
                      P.S. Nie sadze by Twoja milosc byla dla nich priorytetem w doroslym zyciu.
                      Goplana a co Twoim zdaniem ma byc priorytetem jak nie milosc matki? Pieniadze czy co?
                      W moim domu nigdy pieniedzy nie bylo, ojciec pijak i czesto nie bylo co do garka wlozyc ani w co sie ubrac! Mnie np.nie bylo stac na to zeby po maturze pojsc na studia i doksztalcac sie dalej bo nie mial kto za to zaplacic... ale patrzac na moje zycie mimo tych wszystkich tragicznych chwil w moim zyciu to wiem ze jestem wieeelka szczesciara bo moja mama dala mi bardzo duzo milosci i czulosci i to jest dla mnie wazniejsze niz dobra materialne. a przez to ze mialam ciezkie zycie wiem jak dzis postepowac w zyciu jakich bledow nie popelniac a dzieki mojej mamie wiem jak kochac
                      a jesli chodzi o szalenstwa itd o ktorych pisalyscie to i tak bym ich nie spelniala nawet o czyms takim nie marzylam...
                      i ja tez juz mialam instynkt macierzynski rozwiniety ale wiedzialam ze nie moge miec dziecka w wieku 16 czy 17 lat. a teraz...przeciez jestem najszczesliwsza na swiecie



                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        pytanie nie z tej beczki: chce załozyć nowy watek tylko nie wiem gdzie wejsc? powiedzcie gdzie

                        Skomentuj


                          #72
                          Froch możesz nie wierzyć, tak naprawdę nie znasz mnie i nie wiesz jaka jestem ale zaręczam Ci że gdybyś mnie znała to byś uwierzyła
                          Mając 16lat wiedziałam że chcę mieć dziecko lecz czekałam na odpowiedniego faceta, nie poszłam z pierwszym lepszym do wyra tylko dlatego że chciałam zajść w ciążę!
                          Czy więc mając 16 lat postępowałam jak dziecko?nie każda 16-latka ma rozum wielkości orzeszka..

                          Skomentuj


                            #73
                            ja wchodzisz na forum cafe to masz tam takie tematy jak: starania o dziecko, ciaza i porod,dziecko itd. wybierasz w ktorym chcesz zalozyc i wchodzisz w niego i na gorze masz taki napis bialy na zoltym "nowy watek"



                            Skomentuj


                              #74
                              Kamilka22 wchodzisz w odpowiedni dział (dziecko, rodzice itp) i u góry po lewej stronie pisze "nowy wątek"

                              Ale... zanim stworzysz nowy to sprawdź czy już podobny nie istnieje, najlepiej zrobić to przez opcję "szukaj" na niebieskim pasku u góry strony
                              Julek: 10/3/2008

                              Skomentuj


                                #75
                                Napisane przez emilka620 Pokaż wiadomość
                                Froch możesz nie wierzyć, tak naprawdę nie znasz mnie i nie wiesz jaka jestem ale zaręczam Ci że gdybyś mnie znała to byś uwierzyła
                                Mając 16lat wiedziałam że chcę mieć dziecko lecz czekałam na odpowiedniego faceta, nie poszłam z pierwszym lepszym do wyra tylko dlatego że chciałam zajść w ciążę!
                                Czy więc mając 16 lat postępowałam jak dziecko?nie każda 16-latka ma rozum wielkości orzeszka..
                                owszem, ale bardzo często jest tak, że dla młodej dziewczyny dziecko to chwilowy kaprys, bo się jej wydaje że już dorosła jest.
                                Pewnie! nie wolno wrzucać wszystkich do jednego wora, ale takich jak Ty
                                jest kilka procent. Jak już napisałam nie można sprawdzać kto jak się zachowa.
                                Po drugie nie ma co ukrywać .... 16 sama jest jeszcze dzieckiem i po raz drugi napiszę, chęć posiadania dziecka czy miłość to nie wszystko
                                Julek: 10/3/2008

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X