Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Zdrowie i uroda
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i uroda Jak w chwilach wolnych od macierzyńskich obowiązków zadbać o siebie?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 18-04-2009, 21:32
Daariaa87J Daariaa87J jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Daariaa87J.polki.pl

Domyślnie

kiedy zaszłam pierwszy raz w ciąże ważyłam 55 kilogramów. przez ciąże przytyłam do 75 kg. po porodzie spadłam do70 kg. 4 miesiące puźniej zaszłam w ciąże w której z 70 kg przytyłam do 85. 11 miesięcy temu urodziłam drugiego syna i ważyłam 80kg. i tak mi zostało. do dzisiaj tyle waże i żadne diety niepomagają w straceniu tej wagi. a oprucz tego został mi brzuch i wyglądam jak w 4 mies. ciąży. do tego cellulit i rozstępy. KOSZMAR. a chciałam dodać ze pół roku karmiłam piersią(a to ponoś przyspiesza chudnięcie po ciąży). Zostały tylko marzenia o powrocie do dawnej figury.

A MOŻE WIECIE JAK SZYBKO I ŁATWO STRACIĆ WAGĘ???
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-04-2009, 21:40
dotka238's Avatar
dotka238 dotka238 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka238.polki.pl

Miasto: Francja
Domyślnie

daria ja mysle ze w twoim przypadku to przede wszystkim chwilowo hormony ksztaltuja sylwetke.Z tego co piszesz to przed pierwsza ciaza wazylas prawie tyle co ja (w ciazy przytylam 20kilo) 4 m-ce pozniej zaszlas znowu w ciaze to normalne ze organizm magazynowal tluszczyk na nastepna dzidzie Mysle ze jak bedziesz rozsadnie jesc i troche sie poruszasz to wrocisz do siebie ale sposobu na szybkie schudniecie nie znam niestety wiec chyba za duzo nie pomoge
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-04-2009, 21:52
sikornik sikornik jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
sikornik.polki.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Daariaa87J Zobacz post
Łatwo niestety nigdy nie idzie w parze z szybko
Ja sobie już całą diete opracowałam z pomocą specjalisty, czekam tylko aż Mały sie wykluje i do dzieła!!!

mam do zrzucenia ok. 20 kg żeby móc wcisnąć się w ukochany rozmiar 38 do końca roku

trzeba być upartym i konsekwentnym, ale ja chce się dobrze czuć sama ze sobą no i dla mojego mężczyzny chcę być taka jak w zeszłe wakacje
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-04-2009, 09:40
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Domyślnie

Ja z doświadczenia wiem że w drugiej ciąży tyje się o wiele więcej i o wiele ciężej jest to zgubić.Ja przed pierwszą ciążą ważyłam 54 a po 49 w drugiej tuż przed porodem ważyłam 80 kg pół roku po porodzie spadłam do 61 myślę że to zasługa karmienia piersią bo jak przestałam karmić to znowu przytyłam 8 i jeszcze miesiąc temu ważyłam 69 a teraz 65 i waga powoli spada. Poprostu wziełam się za siebie, wyeliminowałam słodycze i dużo się ruszam no i jest wiosna pora roku na odchudzanie.I odradzam szybkie spadanie z wagi bo to grozi efektem jojo, lepiej powoli, systematycznie i ruch jest najważniejszy.Powodzenia w odchudzaniu
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-04-2009, 08:32
Kamilka22 Kamilka22 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Kamilka22.polki.pl

Miasto: Kluczbork
Cytat:
Napisał bialutka19 Zobacz post
Kobetki!
Nasze rozstepy, boczki i te różne to nie powód do zamartwiania sie.
to pamiątka po chwilach kiedy w Naszych brzuszkach rozwijały sie Maluszki!
Zamiast martwić sie i tracić energie na kolejne diety cud- szlejcie z Dzieciakami, biegnijcie do sklepu po jakąś fajna bielizne i... traccie kalorie z Meżem ONI NAPRAWDE SA ZACHWYCENI NASZYMI CIAŁAMI
bilalutka19 ma racje! mój mąż nie powiedział mi żebym troche schudła. Dopiero teraz zobaczyłam jaka wcześniej CHUDA byłam. Poza tym kochanego ciała nigdy za wiele. Nie stosuje żadnej diety, chociaż bardzo chciałam, ale mówiąc szczerze, nie czyje sie źle z tymi małymi boczkami, ciut szerszymi biodrami, okrągłą pupą! Więc głowy do góry! Koniec zamartwiania się!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-04-2009, 08:36
Kamilka22 Kamilka22 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Kamilka22.polki.pl

Miasto: Kluczbork
Domyślnie

Cytat:
Napisał Daariaa87J Zobacz post
kiedy zaszłam pierwszy raz w ciąże ważyłam 55 kilogramów. przez ciąże przytyłam do 75 kg. po porodzie spadłam do70 kg. 4 miesiące puźniej zaszłam w ciąże w której z 70 kg przytyłam do 85. 11 miesięcy temu urodziłam drugiego syna i ważyłam 80kg. i tak mi zostało. do dzisiaj tyle waże i żadne diety niepomagają w straceniu tej wagi. a oprucz tego został mi brzuch i wyglądam jak w 4 mies. ciąży. do tego cellulit i rozstępy. KOSZMAR. a chciałam dodać ze pół roku karmiłam piersią(a to ponoś przyspiesza chudnięcie po ciąży). Zostały tylko marzenia o powrocie do dawnej figury.

Daria ja miałam dokladnie tak samo! przed ciążą ważyłam 53 kg i byłam chuda(teraz to widze). w trakcie ciązy przytyłam ponad 20 kg. Wazyłam 76kg. Myślałam że po porodzie zejde tak mniej wiecej do 60kg, ale niestety. W maju minie rok jak urodziłam a ja waże 69,5kg nie stosowałam żadnej diety cud, bo to chyba i tak nic nie da. ale to faktycznie moze byc sprawka hormonów, tym bardziej ze mam problemy z tarczyca
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-04-2009, 11:07
agatad agatad jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
agatad.polki.pl

Domyślnie

A u mnie dziwnie - po dwóch porodach wróciłam do wagi sprzed macierzyństwa, ale .... no, cóż brzuszek już nie ten, boczki są??? No nie wiem, czy kości mam lżejsze (osteoporaza), czy mięśni mam mniej (brak ćwiczeń). Słowem niby wlał, wylał, ale straty estetyczne są!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-04-2009, 11:53
ellaja1728's Avatar
ellaja1728 ellaja1728 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ellaja1728.polki.pl

Domyślnie

ja sie wczesniej chwialilam, ze wygladalam po porodzie lepiej niz przed ciaza... no ale ten czas minal. wszystko sie utrzymywalo ladnie do 7 miesiecy po porodzie. ostatnie 3 miesiace z tych 7 bralam tabletki na depresje ... po ich odstawieniu niestety wrocilam do stanu sprzed ciazy... to jedynie 3-4 kg wiecej a juz czuje sie duza
Nieprzeczytane 25-04-2009, 00:30
czarna1 czarna1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
czarna1.polki.pl

Domyślnie Figura po porodzie to zawsze ciekawość rodzących.

Kochane, wszystko zależy od metabolizmu, ale też od aktywności i ośmielę sie tu odważnie stwierdzić nastawienia.
Jestem mamą dwójki dzieci z odstępem lat 14 i muszę przyznać ,że to może dziwnie zabrzmi ale z moich obserwacji i doświadczenia uważam,że wszystko zależy od nastawienia.
Jeśli więc założyłaś,że pozostanie Ci nadwaga to zapewne odpusciłaś i nic nie robiłaś po porodzie tylko narzekałaś.
Jeśli natomiast postanowiłaś,że po porodzie chcesz nadal wyglądać dobrze, to pewnie od razu wzięłaś się do roboty i na efekty nie trzeba było długo czekać.
Ja należę do tej drugiej grupy
Ale oczywiscie pozdrwiam obie i życzę silnej woli.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-04-2009, 18:32
jagodka51 jagodka51 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
jagodka51.polki.pl

Domyślnie

moją figurą jestem mile zaskoczona bo wróciła całkowicie do stanu z przed ciąży... ten sam rozmiar i ta sama waga bez brzuszka i rozstępów....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania