Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady doradcy laktacyjnego
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady doradcy laktacyjnego Kłopoty z karmieniem piersią, nawał pokarmu, za mało mleka, nocne pobudki? Sprawdź porady doradcy laktacyjnego.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 22-05-2016, 20:10
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46
Domyślnie Odp: Karmienie

Ja jakość przy córce czułam tą utratę bliskości jak nie chciała juz ssać i musiałam odciągać mleko laktatorem i powiem szczerze, że trochę czasu mineło aż zrozumiałam, że ja i tak karmię swoje dziecko. Nie podawałam przecież mm
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-2016, 20:14
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Cytat:
Napisał Iwonka886 Zobacz post
Ja jakość przy córce czułam tą utratę bliskości jak nie chciała juz ssać i musiałam odciągać mleko laktatorem i powiem szczerze, że trochę czasu mineło aż zrozumiałam, że ja i tak karmię swoje dziecko. Nie podawałam przecież mm
Bo to zawsze w jakim sensie strata dla mamy, ale też nie można się załamywać, grunt, że dalej karmiłaś, a to dla dziecka najważniejsze i najzdrowsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-2016, 22:09
Iwonka886 Iwonka886 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Iwonka886.polki.pl

Miasto: Marianowo 1/9 18-421 Piątnica
Zdjęcia: 46

najzdrowsze i najlepsze co moze ode mnie otrzymać. Karmienie dziecka to zawsze dla matki ważna sprawa, dlatego pewnie często te mamy co karmią mm to usprawiedliwiają się tym, że pokarmu nie mają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-05-2016, 22:20
wyakin wyakin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
wyakin.polki.pl

Cytat:
Napisał Iwonka886 Zobacz post
najzdrowsze i najlepsze co moze ode mnie otrzymać. Karmienie dziecka to zawsze dla matki ważna sprawa, dlatego pewnie często te mamy co karmią mm to usprawiedliwiają się tym, że pokarmu nie mają.
Karmienie piersią jest najzdrowsze i najlepsze dla malca, ale nie możemy też z góry traktować mamy karmiące mm. Bo niektóre bardzo chcą karmić, a mimo wszystko nie jest to możliwe. Nie można generalizować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-05-2016, 13:55
wiewiora24 wiewiora24 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
wiewiora24.polki.pl

Nie czuję się gorsza od matek karmiących, po prostu karmię dziecko mm i tyle. Za nie długo zacznie jeść normalnie i nie będzie podziału na dzieci karmione piersią i sztucznym mlekiem. Ja do jednego z karmień dodawałam probiotyk ffbaby aby wzbogacić mleko w dobre bakterie niezbędne dla prawidłowego rozwoju układu pokarmowego i immunologicznego. Moje dziecko jest zdrowe, uśmiechnięte, prawidłowo się rozwija.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-10-2016, 20:32
mama_dzidzi mama_dzidzi jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mama_dzidzi.polki.pl

Miasto: Toruń

No właśnie pięknie jest się przyglądać jak Maluszek uśmiecha się do cycusia Uwielbiam te momenty ale niestety jest tego niewiele, bo mój synek denerwuje się często z powodu tryskającego pokarmu. czasem na sam widok jak odpinam stanik zaczyna płakać, tak jak by wiedział że zaraz będzie bolało. Bo on się krztusi. Maluszek ma już za 2 tygodnie 3 miesiące. Chcę go karmić dłuuugo. Co mam zrobić mam pokarm ale boje się ze ze stresu mi zaraz zniknie najgorzej jest wieczorami i czasem popołudnia. Dziś była masakra od godziny 15 do teraz 20;30 JADŁ TYLKO 5 MINUT. zAZWYCZAJ JE OKOŁO 10 TO I TAK NIEWIELE
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-10-2016, 20:37
mama_dzidzi mama_dzidzi jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mama_dzidzi.polki.pl

Miasto: Toruń

Ja się stresuję i jego pewnie też. Dziś się rozpłakałam on płakał razem ze mną bo wydaje mi się ze był głodny. Teraz słodko śpi. Do poradni laktacyjnej ide za tydzień. Bylismy już raz i było przez dłuższy czas względnie ale wczoraj i dziś to masakra. Może ma skok rozwojowy? Przybiera prawidłowo. tzn 2 tyg temu jak był ważony to wszystko było dobrze jest między 50 a 70 centylem. Ogólnie jest pogodny. Jest też dosyć silny. Byłam u fizjoterapeuty i u neurologa i wszyscy mówią że jest super. Przejmować się jak nie chce jeść czy nie?
Matka wariatka jestem?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-10-2016, 20:39
we_kasia we_kasia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
we_kasia.polki.pl

Miasto: Poznań
Zdjęcia: 52

Ja się bardzo cieszę i jestem dumna, bo całe pół roku karmiłam córeczkę wyłącznie piersią i była powyżej ostatniego centyla Karmienie piersią jest piękne, choć wymaga sporo uporu i wyrzeczeń. U nas początek z nakładkami, krwawieniem, opiniami, że nie mam szans, całe dnie przy piersi itd. Jest to wspaniały prezent dla dzieciątka, więc Drogie Mamy nie poddawajcie się! Powodzenia!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-2016, 21:59
kyasarin kyasarin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kyasarin.polki.pl

Cytat:
Napisał mama_dzidzi Zobacz post
Ja się stresuję i jego pewnie też. Dziś się rozpłakałam on płakał razem ze mną bo wydaje mi się ze był głodny. Teraz słodko śpi. Do poradni laktacyjnej ide za tydzień. Bylismy już raz i było przez dłuższy czas względnie ale wczoraj i dziś to masakra. Może ma skok rozwojowy? Przybiera prawidłowo. tzn 2 tyg temu jak był ważony to wszystko było dobrze jest między 50 a 70 centylem. Ogólnie jest pogodny. Jest też dosyć silny. Byłam u fizjoterapeuty i u neurologa i wszyscy mówią że jest super. Przejmować się jak nie chce jeść czy nie?
Matka wariatka jestem?
mój maluch też się krztusił, bo mu tak mleko tryskało, ale sam to sobie po prostu wyregulował. nauczył się jak ciągnąć tego cyca i jadł potem bez problemu, aczkolwiek zdarzało mu się jeszcze się zapomnieć i zbyt mocno pociągnąć. teraz je doskonale
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-12-2016, 16:31
ata-waw_001 ata-waw_001 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ata-waw_001.polki.pl

Zdjęcia: 2

Kurcze, tak czytam i wychodzi z tego, że 100% kobiet ma jakies problemy z karmieniem, chocby takie, że nie jest pewna czy wszsytko jest ok.
U mnie bylo podobnie. Nie wiedzialam czy maly dobrze je. A jak poszlismy na pierwsze wazenie to bylo +1kg w ciazgu tygodnia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania