Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Bliźniaki
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Bliźniaki Wszystko na temat bliźniąt - zaczynając od ciąży aż po wychowanie. Wasze porady, wątpliwości i pytania.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-04-2015, 17:27
hundai2 hundai2 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
hundai2.polki.pl

Domyślnie Odp: bitwa o zabawki...

moje już wyrosły z zabawek, ale zawsze kupowałem im takie same żeby nie było kłótni ;p
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-2015, 19:46
perpetua88 perpetua88 jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

Zdjęcia: 11

Cytat:
Napisał Lara5 Zobacz post
A z tym tłumaczeniem to czasem tak jest że my się nagadamy natłumaczymy dziecku i nic a przyjdzie ktoś obcy czy z rodziny po prostu ktoś nowy i dziecko wtedy już wszystko rozumie Tak było jak coś Kubie tłumaczyłam chyba o snach chyba to było I jak ja tłumaczyłam to nic a przyszła wtedy koleżanka i opowiada że wróżka jak dzieci śpią to przychodzi i magicznym proszkiem posypuje dzieciom główkę że mają zawsze piękne sny i wtedy się już nie bał a miewał koszmary tAK Samo można coś wymyśleć jakąś bajeczkę co do dzielenia się ale jaką ???
bajeczka terapeutyczna? na pewno coś znajdziesz w bajkach poczytajkach...teraz pełno tego na rynku, modne stały się książeczki terapeutyczne...chociażby tu http://www.dbc.wroc.pl/Content/3913/..._z_bajkami.pdf
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-2015, 07:42
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

perpetua dzięki z link Poczytam moim szkrabom Teraz rzeczywiście te bajeczki bardzo na czasie są
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-04-2015, 08:38
perpetua88 perpetua88 jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
perpetua88.polki.pl

Zdjęcia: 11

A bardzo proszę tak, teraz jest szeroki wybór takich bajek poczytajek (terapeutycznych). z tym, że lepiej przeczytać sameu najpierw i zobacyć czy pasuje do dziecka. najlepiej, by dziecko w bajce odnalazło jakieś cechy wspólne z bohaterem, uosobiło się z nim, wtedy bardziej wczuje się w bohatera. Np. Bohater może mieć tak samo na imię, mieć tak jak nasze dziecko podobną zabawke, którą nie che się dzielić, można wymysleć podobna sytuację, w której dziecko nie chciało się dzielić, tylko z takim cągiem, że np. inne dzieci potem też sie nie chciały dzielić zabawkami jak np, Jaś zapomniał swojej itd.... Wniosek: nie dzielisz sie inni też się nie dzielą.... w każdym razie bajke możesz modyfikowac i przerabiac jak chcesz I to fajnego jest w bajkach
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-09-2015, 07:30
markiza99 markiza99 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
markiza99.polki.pl

Same sie oduczą- to naturalne że zabawka w rękach brata jest bardziej atrakcyjna od zabawki ktora lezy na podłodze
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-11-2015, 22:42
monika26sz's Avatar
monika26sz monika26sz jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
monika26sz.polki.pl

Zdjęcia: 24

u nas mają wiekszosc zabawek podwójnych ale sporo tez pojedynczych i czasem jeden chce obydwie identyczne

Natalka ur 3wrzesnia 2009 o 16,25 waga 3,190 57długa

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-04-2016, 14:17
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

bitwy o zabawki sa i beda dzici przez to ucza sie relacji społecznych, tego nie zlikwiduje się one same musza zrozumieć że wystarczy sie podzielic
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-04-2016, 15:55
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

Chyba wszystkie dzieci z szczególnie rodzeństwo w podobnym wieku przechodzi bitwy o zabawki, myślę że dzieci muszą to przejść i wyrosnąć z tego
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-07-2016, 13:00
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16

Bliźniaki mojej siostry muszę mieć identyczne zabawki bo inaczej jeden drugiemu zabiera i jest jeden wielki krzyk i płacz.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-01-2017, 12:31
kepasia kepasia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
kepasia.polki.pl

U nas na szczęście nie ma takiego problemu, ale jakieś małe spory zawsze się będą pojawiały. U mojej znajomej też jest tak, że wszystkie zabawki kupują podwójnie co uważam za bezsens. Dwie konsole do grania, a praktycznie ciągle są wyłączone.

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania