Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wrzesień 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Wrzesień 2013

    Cześć dziewczyny, witaj bazylianna i beti

    U nas ciepełko, aż miło (mam nadzieję, że równie dobrze będę znosić upały jak zawsze) Coraz ciężej mi wykonywać przeróżne czynności z tym moim, jak wszyscy twierdzą, wielgachnym brzuchem Nawet wstawanie z łóżka stanowi już dla mnie problem, a niestety w nocy muszę wstawać bardzo często, na siku

    W czwartek mam wizytę u ginekologa, już nie mogę się doczekać. Ciekawa jestem jakie moje maleństwo już jest duże.

    Mam pytanie, czy wiecie może ile szt. koszul potrzebujemy do szpitala? Koleżanka mi mówiła, że to właśnie zależy od tego w jakim szpitalu się rodzi i tak w sumie nie wiem...

    Pozdrawiam :*

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Wrzesień 2013

      agusia11-88,

      w szkole rodzenia doradzano nam, żeby wziąć ze dwie koszule, najlepiej głęboko rozpinane, co by po porodzie łatwo "bar mleczny" obsługiwać A na sam poród najlepiej poprosić o szpitalną, żeby potem nie przejmować się powstałymi zabrudzeniami. Wprawdzie te szpitalne nie są specjalnie urokliwe czy wygodne, ale podczas porodu kto to będzie zwracał na to uwagę

      Wyjątkowo w tym roku nie życzę sobie i Wam gorącego lata, jakby nie patrzeć najtrudniejsze miesiące przypadają właśnie na gorączki czerwcowo-lipcowo-sierpniowych nocy. Ale złotą polską jesień i owszem!


      agusia11-88, w czwartek również wybieram się na wizytę Już się nie mogę doczekać usłyszenia bicia serducha dzidziola! No i ciekawa jestem, jaką pozycję przyjęła tym razem, bo lubi nas zaskakiwać



      Last edited by bazylianna; 17-06-2013, 21:06.

      Skomentuj


        Odp: Wrzesień 2013

        Hej mamusie Nam w szkole rodzenia położna też mówiła aby zabrać min. 2 koszule a co do szpitalnych to trzeba dopytać w szpitalu który się wybierze do porodu czy w ogóle mają i dają takowe szpitalne koszule.
        Dziś mega ciepło ale przynajmniej u nas troszę wiatr wieje to powietrze nie stoi w miejscu ale wczoraj to myślałam że zemdleję z tej duchoty. Ja jutro się wybieram do lekarza ale na szczęście czuję się dobrze także nie spodziewam się żadnych trudności hehe.
        Pozdrawiam


        Skomentuj


          Odp: Wrzesień 2013

          Hey,
          ja szczerze mówiąc nie zastanawiałam się jeszcze nad ilością koszul,
          ale myśle, że 3-4 bo nie wiadomo ile będzie się leżeć i tak poprostu, żeby zmienić te przepocone.
          Ja jestem po zajęciach w szkole rodzenia (w poniedziałki mam).
          No i oczywiście zawsze później jestem nastawiona pozytywnie
          Poznałyśmy swoją położna, która tłumaczy wszystko spokojnie i po kilka razy jak trzeba.
          Podała nam przepis z liści malin wzmacniające mięsnie krocza, który zaleca sie pic po 37.tyg jakbyście chciały to podam, ponoć ma super właściwości.
          U nas jeszcze imię nie wybrane i już sama nie wiem jakie ma być...
          A Wy już nazwałyście swoje maluchy?
          pzdr

          Skomentuj


            Odp: Wrzesień 2013

            Cześć

            Dziękuję za informacje dotyczące ilości koszul do szpitala. Trzeba będzie się wyposażyć.

            Z imieniem również mamy problem, hmmm... naprawdę ciężko. Tak myślę, że ostatecznie nazwiemy naszego małego jak już będzie na świecie. Może na porodówce mnie olśni ;D

            Kasia, prosimy o przepis na wzmocnienie mięśni krocza

            Nie wiem, jak u Was - u nas od rana grzeje...masakra!

            Skomentuj


              Odp: Wrzesień 2013

              Córeczka Lidia Imię wybrane już dawno, nie mogliśmy się powstrzymać

              Skomentuj


                Odp: Wrzesień 2013

                u nas rośnie Filipek właśnie ponownie ulokował się pod prawym żebrem ojjjj coś lubi to miejsce (niestety) a fajne to dla mnie nie jest no ale cóż... Robią się wam już rozstępy? Mi się przedłużają te co miałam na bokach i do tego pojawiły się nowe w dolnej części lewego podbrzusza a tam nigdy nie miałam. Wiem że ciało się zmienia itd ale od samego początku się smaruję tymi specyfikami i co? i są rozstępy... to chyba przez rodzaj skóry jaki mam i ciekawe czy to w ogóle warto się czymś smarować jak to i tak guzik daje


                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Wrzesień 2013

                  Hey ciężaróweczki
                  U nas jeszcze trwają narady co do imieniaawid, Filip czy już nie wiem jak...
                  Dzisiaj robiłam porządek w moim niewielkim ogródku i opaliłam sobie troszke plecy, blada jestem strasznie...
                  Co do rozstępów, to kiedyś byłam grubsza i teraz napinają się te stare(na bokach) a na wewnętrznej ud jakby się nieco powiększyły.
                  Podaje mixture (jednak po 32.tygodniu)
                  - powinno sie wypijac ok.3 szkl dziennie,6 łyżeczek suszonych liści malin (można kupić w sklepie zielarskim, albo samemu ususzyć) zalać 1 litrem zimnej wody i zagotować, przykryć na ok.10-12 minut i wlać do termosu bo właściwości ma tylko jak piję się ciepłe.

                  Skomentuj


                    Odp: Wrzesień 2013

                    powiedz mi co ma picie naparu z liści malin do mięśni krocza bo jak dla mnie to jest bardzo dziwne serio. Jak to położna uzasadniła? Mnie to nie przekonuje


                    Skomentuj


                      Odp: Wrzesień 2013

                      Hey,
                      ta położna mówiła jeszcze o piciu lnu i oleju z wiesiołka, który po 37.tyg dobrze łykać albo aplikować...wiecie gdzie.
                      Co do tych liści malin Ewelko to mówiła, że w "małej"ciąży ma działajnie rozkurczające, jak nospa, a w 3.trymetrze uelastycznia szyjkę, przez co poród ma być łatwiejszy, tak mówiła czy wierzyć w to czy nie....
                      Znalazłam w necie artykuł o ziołach i to niby zgadzałoby się..
                      http://www.benc.pl/czytelnia/431/zio...i-po-porodzie/

                      Ale czy stosować czy nie oczywiście nie namawiam, podaje po prostu dalej to co sama wiem

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Wrzesień 2013

                        dziewczyny a co wiecie na temat sexu w ciąży? można czy nie? jak można to w którym trymestrze? dużo rozbieżnych opinii ostatnio o tym słyszę a bez sexu to... lipa straszna


                        Skomentuj


                          Odp: Wrzesień 2013

                          Hej mamuśki

                          Jestem świeżo po wizycie, mały waży 1,4kg (29 tydzień), ułożony jest już główką w dół, ale może się to jeszcze zmienić, bo jak już wspominałam jest bardzoooo ruchliwy

                          Pytałam się położnej o te koszule do szpitala. U nas jest tak, że nie dają niestety żadnych koszul szpitalnych do porodu i trzeba mieć swoją, najlepiej jakąś starą, bo wiadomo jak to przy porodzie. No i najlepiej jakieś dwie nowe, bo po porodzie leży się w szpitalu dwie doby.

                          Ewelka, ja na szczęście rozstępów jeszcze nie zauważyłam. Smaruję się codziennie, od 4 miesiąca, kremem przeciw rozstępom z Ziaji. Wszystko zależy od rozciągliwości skóry, ale myślę, że takie smarowanie na pewno coś daje, bo nigdy nie wiadomo jakie rozstępy miałabyś gdybyś w ogóle się nie smarowała. Zawsze mogłoby być gorzej.
                          A jeśli chodzi o seks w ciąży, to słyszałam, że nie ma żadnych przeciwskazań. Oczywiście trzeba uważać i wybrać odpowiednie pozycje. No i w ostatnich tygodniach ciąży trzeba sobie celibat zrobić. Dużo pisze o tym w Internecie, można sobie poczytać.

                          Jak znosicie upały? Ja to normalnie pocę się jak świnka hihihi

                          Skomentuj


                            Odp: Wrzesień 2013

                            Też jestem po wizycie, nasza Mała już nie jest taka mała, 1440 g w 30tyg. Jeszcze raz tyle i będzie już z nami

                            Niedawno była już główką na dole, wczoraj się okazało, że postanowiła jednak zawrócić i wystawić się pupą... Doktor mówi, że ma jeszcze ze 4 tygodnie, żeby jednak ustawić się główką, bo potem to już ciężko... No a jak pośladkowe, to do cięcia Tak więc będę ją dopingować do zmiany pozycji


                            Rozstępów świeżych nie mam, tylko stare z okresu dojrzewania. Zresztą nie rosnę gwaltownie, brzuszek powiększa się w swoim tempie. Co do kremów, olejków i innych, to im nie wierzę, nie znam nikogo, komu by pomogły. Predyspozycje skóry no i gwałtowny przyrost wagi, i żadno kremidło nie pomoże.



                            Skomentuj


                              Odp: Wrzesień 2013

                              Witam
                              ja mam wizyte dopiero 11 lipa juz nie mogę się doczekać. Jakie macie pomysły na imiona? Moj mały strasznie dokazuje a mnie żebra Bola
                              a o do sexu w ciąży to jeśli dobrze sie czujesz i ciąża przebiega prawidłowo to nie ma żadnych przeciwwskazań.
                              Last edited by mirela777; 23-06-2013, 12:10.

                              Skomentuj


                                Odp: Wrzesień 2013

                                Hej dziewczyny. Ostatnio na nic nie mam czasu. Te upały mnie wykończyły, dzisiaj za to leje jak z cebra. U mnie już końcówka 30 tygodnia ciąży, jestem po wizycie wtorkowej i wszystko jest w porządku, mała rośnie ale nie ma zamiaru obrócić się główką w dół. Zobaczymy jak to będzie.
                                Na opuchliznę niestety nic nie mogę brać w ciąży, bo już i tak mam sporo tabletek do łykania. Kurcze wydatków mamy mnóstwo, a tu wyskakują jakieś dodatkowe rzeczy jak przeciekający dach

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X