Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Badanie na grupę krwi dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Badanie na grupę krwi dziecka

    Dziewczyny nie znam jeszcze grupy krwi mojej 20-miesięcznej córy,przy porodzie nie zrobili mi tego badania
    Dziś miałam jechać z córą,ale znajoma mi powiedziała,że też nie zna grupy krwi swoich dzieci(dawno odchowane)i miała kiedyś wypadek z jednym i w szpitalu odrazu pobierają i robią...
    Boję się tego badania,bo wiem co się dzieje,kiedy chodziłam z moją do szczepienia(darcie darcie,zanim Pani ukuła)a tu do żyły trza się dostać...
    Czy Wy znacie grupę krwi waszych dzieci???Czy któraś z Was była już na takim badaniu??
    Moja inna znajoma,przy porodzie zarządała,by pobrali krew jej synkowi,stąd zna,ale może dlatego,że ona sama ma grupę krwi (0rh-)a jej mąż (+)
    Last edited by Miss; 28-09-2009, 10:39.
    FROCH
  •    
       

    #2
    Moim dzieciom grupę krwi zrobiono zaraz po porodzie ponieważ ja miałam grupę krwi 0 rh+ i wystąpila jakaś niezgodność na szczęście dzieci odziedziczyły grupę krwi po ojcu.Teraz dowiedzialam się że badanie muszę powtórzyć bo grupa może się zmienić dziwne nie?
    Aha pobierania krwi niepowinnaś się bać moja miała pobieraną krew już kilka razy i nawet nie zauwazyla jak to się stało.Oczywiście jak pielęgniarki umiejętnie to zrobią.


    Skomentuj


      #3
      Miss ja byłam kilka miesięcy temu zapytać w laboratorium o badanie na oznaczenie grupy krwi. To babka mi powiedziała, że takich badań nie robią dopóki dziecko nie skończy 3 lat. Bo jakieś tam "składniki" krwi do tego czasu się zmieniają. I w razie czego może być z tego więcej szkoda niż pożytku.
      W szpitalu jak potrzeba to pobierają i oznaczają.
      Chcesz to idź może u Wam pobiorą krew, u nas tego nie robia.

      Co do pobierania krwi, to Julek jeszcze nie płakał przy tym, często nawet pobieramy mu krew z paluszka by zmierzyć poziom cukru na glukometrze, sam przychodzi i się prosi by mu zmierzyc. Mój to jest twardziel
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #4
        Miss mój synek miał po porodzie badaną grupę krwi, bo ja mam czynnik rh(-) a mąż ma rh(+) i przy wypisie poprosiłam lekarkę o wpisanie tego w jego książeczkę to mi babka powiedziała że takim maluszkom się od razu nie wpisuje bo wyniki po pewnym czasie mogą ulec zmianie

        Skomentuj


          #5
          Tree ostatnio byłam się pytać...(tam gdzie ja robiłam cytologię)to facetka mi powiedziała,że takim małym dzieciom nie robią w tej placówce i dała adres,bym pojechała całkiem gdzie indziej...
          A ja się zastanawiam czy robić wogóle Milence to badanie....
          czemu jednym dziecim robią przy porodzie,a innym nie??
          Mój mąż nie znał wogóle swojej grupi krwi,do momentu jak zaszłam w ciążę A ja i moje rodzieństwo przy porodzie mieliśmy wpisane..
          FROCH

          Skomentuj


            #6
            I pisałam tak długo że dziewczyny mnie wyprzedziły

            Skomentuj


              #7
              Mi się o uszy obiło,że do pół roku dziecku może się zmienić krew...ale nie wiem czy to prawda
              FROCH

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Napisane przez Miss Pokaż wiadomość
                Mi się o uszy obiło,że do pół roku dziecku może się zmienić krew...ale nie wiem czy to prawda
                Mi lekarka w szpitalu też tak mówiła, tylko że nie pamiętam do jakiego wieku

                Skomentuj


                  #9
                  Napisane przez Miss Pokaż wiadomość
                  Mi się o uszy obiło,że do pół roku dziecku może się zmienić krew...ale nie wiem czy to prawda
                  Nie prawda do trzech lat. Spróbuj poszukać na necie jakiejś informacji.
                  Poza tym po co by mnie babka miała cyganić Przecież to ja bym za to badanie zapłaciła
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    #10
                    tree myslę,że lakarka lepiej wie,niz my.....więc raczej nie cyganiła ..może jednak oszczędzę sobie i córce stresu i poczekam z tym badaniem..
                    FROCH

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Ja się przymierzam do powtórzenia badania u mojego 11-letniego syna i zobaczymy czy zmieniła się mu grupa krwi.


                      Skomentuj


                        #12
                        Napisane przez Miss Pokaż wiadomość
                        tree myslę,że lakarka lepiej wie,niz my.....więc raczej nie cyganiła ..może jednak oszczędzę sobie i córce stresu i poczekam z tym badaniem..
                        myślę,że dobra decyzja. A może Ty też porozmawiaj z pediatrą co ona na to.

                        Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
                        Ja się przymierzam do powtórzenia badania u mojego 11-letniego syna i zobaczymy czy zmieniła się mu grupa krwi.
                        Z tą zmianą to pewnie też nie ma reguły. Ale myślę, że warto powtórzyć.
                        Moja znajoma miała w książeczce czynnik Rh(+) a rok temu urodziła syna i okazało się, że ma Rh(-)
                        Julek: 10/3/2008

                        Skomentuj


                          #13
                          Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
                          Moja znajoma miała w książeczce czynnik Rh(+) a rok temu urodziła syna i okazało się, że ma Rh(-)
                          oo a ja myślałam,że krwe się może zmienić tylko jeśli chodzi o te A,B,AB itd...a tu proszę...nawet rh
                          FROCH

                          Skomentuj


                            #14
                            Misska może to być zmiana krwi, ale mogła to być również pomyłka.
                            Wiadomo jak to było kiedyś
                            Julek: 10/3/2008

                            Skomentuj


                              #15
                              Chyba raczej grupa krwi się nie zmienia tylko sam czynnik Rh


                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X