Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 28-11-2008, 15:49
izabelka22 izabelka22 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
izabelka22.polki.pl

Miasto: warszawa
Zdjęcia: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał moniaB Zobacz post
wsadzacie wasze maleństwa do chodzików? mi ortopeda zabronił. i dobrze bo maz chciał kupic a ja nie.i maz nie ma wyjscia słyszałam ze sa bardzo szkodliwe dla dziecka

nie wsadzałam dziecka do chodzika, bo uważam że nie jest to ani przyjemność dla dziecka ani wygoda raczej szkodzi prawidłowemu rozwojowi dziecka, dziecko rozwija się w swoim tempie, jeśli będzie gotowe chodzić to będzie chodzić - nie trzeba na siłę stawiać dziecka na nogi....
chodzikom mówię NIE

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2008, 19:51
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

Domyślnie

polowe rzeczy w domu da sie zrobic z dzieckiem na reku, ja mam to szczescie w nieszczesciu ze mam przechodni pokoj do malej kuchni i mlody mnie widzi jak siedzi w kojcu ale tez protestuje ,ale wiem ze mu sie krzywda nie dzieje tylko chce byc przy mnie. no jak byl chory czy teraz jak zabkuje tez nie mam za duzo czasu, czasem nic nie zrobie ale mam nosideko i zadko ale go czasem wsadze chodz teraz to woli mi podnogami siedziec .
Nieprzeczytane 28-11-2008, 20:02
tosienka tosienka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
tosienka.polki.pl

Zdjęcia: 6
Domyślnie

Chodzika nie stosowalam bo nie chcialam, nei widze potrzeby. Chodzik nie ma byc ulatwieniem dla mamy, nie sluzy tez do nauki chodzenia. Dziecko chodzic uczy sie samo i robi to wtedy gdy jest na to gotowe.

Jesli juz kupi sie chodzik to trzeba pamietac by siedzisko bylo opuszczone na tyle nisko by malec mial stopki na podlodze. No i max 20-30 minut dziennie i to najlepiej na raty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2008, 20:06
jahmajka jahmajka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jahmajka.polki.pl

Miasto: dublin city;)
Domyślnie

kojec to chyba dobre rozwiazanie(jesli sie ma miejsce)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2008, 20:37
pieczulka's Avatar
pieczulka pieczulka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieczulka.polki.pl

Domyślnie

my mamy mieszkanko 34.8 m2 pokoj 3/4 i tak sie zorganizowalismy zeby puki co podporzdkowac sie dziecku, jak przychodza goscie to mozna zawsze zlozyc kojec. niektorzy uzywaja lozeczka jako kojec (chociaz te drewniane szczebelki czasem bola)ja czasem zdejmuje przewijak i tam sobie Gabrys hasa bo zawsze to cos innego
Nieprzeczytane 28-11-2008, 20:56
gzdylu's Avatar
gzdylu gzdylu jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
gzdylu.polki.pl

Domyślnie

Starszy synek korzystał z chodzika ale tylko kilka dni przez góra 30 min dziennie. Po pierwsze mimo, że chodzik był na tyle nisko by mały stąpał całą stopą to okazało się, że stópki koślawił Po drugie omal się nie zabił bo zawadził tym gó...nem o taki tyciuteńki próg w mieszkaniu i poleciał do przodu na główkę. Po 5 minutach chodzik był w koszu. Młodszy synek chodzika nawet na oczy nie zobaczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2008, 21:02
ania839 ania839 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ania839.polki.pl

Zdjęcia: 3
Domyślnie

A ja uważam, że najlepsze miejsce do zabawy jest..... podłoga.
Moje dziecię odkąd skonczyło 3 miesiące 3/4 dnia na niej spędza.
Zaczęło raczkować mając 6 miesięcy,a teraz ma niespełna 9 i drepcze
przy meblach.
Ale ja w zasadzie na wszystko mu pozwalam (oprócz kabli i wspinania
się do wszelkich sprzętów RTV)
Wszelkie wynalazki typu: chodziki, kojce uniemożliwiają rozwój malucha.
My jakoś funkcjonujemy bez tych rzeczy.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2008, 21:06
gzdylu's Avatar
gzdylu gzdylu jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
gzdylu.polki.pl

Domyślnie

Zgadzam się w 100% Ze starszym synkiem spędzałam dużo czasu na podłodze i bardzo szybko rozwijał motorykę. Wcześnie się obracał, raczkował i chodził. Młodszy syn ma mniej możliwości poleżenia na podłodze bo starszy brat czasem na niego omal nie nadepnie kiedy szaleje bez opamiętania. Synek rozwija się wolniej niż to było w przypadku jego brata.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2008, 21:23
mammasylwia mammasylwia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mammasylwia.polki.pl

Domyślnie

jak to mowi pan Pawel Zawitkowski,wybitny specjalista,chodzikom mowimy stanowcze NIE.ja tez tak uwazam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-11-2008, 12:36
MMMDSZ MMMDSZ jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
MMMDSZ.polki.pl

Domyślnie

Starszego synka nie oprowadzałam za ręce, bo mu się to nie podobało, a zaczął chodzić jak miał rok i miesiąc. Młodszy miał 10 miesięcy to już chodził, a pomogły mu w tym duże samochody starszego synka(taki duże ciężarówy). Chodzik to zły pomysł, ale są takie co dziecko sie podtrzymuje i prowadzi jak wózek. Może takie są lepsze?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania