Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zajęcia dodatkowe dla dzieci

    Czy wasze dzieci uczęszczają na jakieś zajęcia dodatkowe? A jeśli są za małe, to czy już myślicie o takowych?

    Jeśli o mnie chodzi, to czekam aż się zrobi cieplej i zapisuję się z córeczką na basen. A kiedy skończy 3 lata mam zamiar zapisać ją na balet, bo Vikusia ma kompletnego fijoła na punkcie tańca i to już od 5 miesiąca życia. Jeszcze nie umiała chodzić, a już każdy fragment melodii, czy choćby dzwięk telefonu sprawiał że uderzała w tany. I tak jest do dzisiaj.

    Znam rodziców którzy po prostu przesadzają z zajeciami dodatkowymi swoich pociech. Nie wiem co to za ambicja się ostatnio dorosłym ludziom załączyła, ale nagminnie spotykam się z przypadkami, gdzie rodzina nawet robi miesięczne zbiórki pieniężne, żeby latorośl mogła uczęszczać jednocześnie na basen, języki obce, jazde konną, gimnastykę korekcyjną itp itd... I biedny dzieciaczek tym ma szczelnie wypełniony cały tydzień. A Wy co o tym myślicie?


  •    
       

    #2
    dobrze jest takie małe Bejbe zapisać na jakieś ćwiczenia,ale bez przesady...nie na wszystkie...najgorsze są ambicje rodziców...ktorzy chcą miec dziecko idealne i uzdolnione...Nie zapominajmy że dziecko musi mieć rownież czas na zabawę,a nie latanie codziennie na inny kurs...
    ja chciałabym zapisac kiedys moja królewne na taniec.. a jak bedzie starsza to dam jej prawo wybrać to,co bedzie sprawiało jej radość.

    Skomentuj


      #3
      To czemu na balet a nie na lekcje tanca "zwyklego" ?
      Ja jestem za wypelnieniem dziecku tygodnia takimi zajeciami pod warunkiem ze zostaje mu czas na nauke i przyjemnosci no i ze samo chce a nie sa to zachcianki rodzica.
      Moj brat chodzil na rozne zajecia , po pewnym czasie wybral te najbardziej gointeresujace.
      Mysle z eteraz nie ma co planowac, moj synek tez bardzo lubi muzyke ale nie planuje go zapisac na taniec - do czasu kiedy bedzie to realne jego moze to juz nie interesowac. To ze lubi potrzesc tylkiem nie oznacza ze chcialby sie tego uczyc.

      Skomentuj


        #4
        balet mnie nigdy nie interesował,lepiej taniec towarzyski,przynajmniej na weselach można poszaleć

        Skomentuj


          #5
          No wlasnie dziecko tanczy przy teledysku a zostaje zapisane na balet - jakby z nieba na ziemie :P
          Ja od zawsze lubialam tanczyc ale zeby chodzic na lekcje tanca to juz nie.

          Skomentuj


            #6
            Ja osobiście też wole taniec towarzyski, tylko podobno balet jest świetną zaprawą do tego drugiego, a poza tym świetną gimnastyką, która wspomaga zdrowy rozwój ruchowy i fizyczny dziecka, a także pozwala mu się wyciszyć psychicznie. I pewnie że nie będę zmuszać Vikuśki na siłę, jeśli jej przejdzie do tego czasu (choć znam ją na tyle że nie sądzę) pozwolę wybrać coś innego Ważne żeby takie zajęcia sprawiały dziecku radość, bo inaczej dla mnie nie ma to sensu.


            Skomentuj


              #7
              Ustaliliśmy wczoraj że Viktoria będzie chodzić na basen z tatuśkiem. W ten sposób będą mieli jakies wspólne zajęcie poza domem i więcej czasu spędzą razem


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                My chodzimy na basen (teraz niestety mamy przerwę bo dzieć choruje)
                i raz w tygodniu zaczęliśmy chodzić do bawialni tzn do sal gdzie
                są "suche" baseny, tunele, zabawki. Ma towarzystwo przynajmniej.
                A jak będzie większy..... tutaj istnieje rozbieżność zdań moich i męża
                Zakładamy, że syncio będzie wysokim facetkiem i ja to bym chciała
                siatkówkę mężuś - koszykówkę a wyjdzie na to, że Julcio na flecie
                będzie grał

                Skomentuj


                  #9
                  Rany! Zazdroszczę tej bawialnii!!! Szukałam czegoś takiego w swoim mieście i na razie nie moge znależć. A w Łodzi mieszkamy. Są tylko takie różne przysklepowe, albo w galeriach handlowych, a tam jak wiadomo hałas i pełno ludzi się kręci
                  Kiedyś był taki pomysł, żeby taką bawialnię w świetlicy osiedlowej zrobić, ale na razie cicho na ten temat. Chyba muszę znów mamusie skrzyknąć


                  Skomentuj


                    #10
                    Lullaby no teraz w zimie to jest u nas jedyna forma aktywności
                    dla Malucha. Jedziemy teraz w piatek znowu, mamy nie daleko (jakieś
                    10km) My jeździmy tutaj
                    hopsiup.pl

                    nie wiem gdzie mieszkasz dokładnie, ale widzę, że w łodzi sporo jest takich
                    miejsc
                    teczowyraj.com.pl
                    sala-zabaw.pl

                    wygoogluj sobie "sala zabaw Łódź"
                    Last edited by gagatka; 16-07-2020, 11:20. Powód: link

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Dzięki, dzięki Colleen Tez właśnie patrzyłam w necie, ha ha
                      Ja szukałam czegoś w miarę koło domu, bo męża z samochodem, to my tylko w niedziele mamy do dyspozycji, a chętnie bym sobie sama z małą w tygodniu poszła. I najbliżej w Galerii Łódzkiej znalazłam. Te co podałaś niestety daleko ode mnie, choć nad tym "rajem" nr 1 się zastanawiam, bo w sumie łatwy dojazd, jednym tranwajem


                      Skomentuj


                        #12
                        Moj maluch troche jest jeszcze za mlody na zajecia dodatkowe(9 m-cy)ale mysle ze jak podrosne to gdzies go zapisze.zobaczymy do tego czasu czym sie bedzie interesowal
                        Mieszkamy z dala od miasta i nasi sasiedzi nie maja malych dzieci wiec takie zajecia to bedzie okazja zeby pobyltroche wsrod rowiesnikow

                        Skomentuj


                          #13
                          ja bym chciala na taniec(widac malo oryginalne)a tatus na tenisa no ale nie bedziemy jej zmuszac.
                          shannon

                          Skomentuj


                            #14
                            no i jesteśmy po zajęciach w bawialni. Julek rozerwał się na całego





                            A tutaj jak sobie spaceruje
                            http://www.youtube.com/watch?v=RsXZ0_yQUMI
                            http://www.youtube.com/watch?v=tCCEhwqfThA

                            Skomentuj


                              #15
                              super są te bawialnie
                              u nas niestety ich nie ma zrestą basenu też

                              na zajęcia dodatkowe chodzi Julka
                              codziennie angielski pól godzinki (już 3 rok chodzi i mówi lepiej ode mnie - wstyd się przyznać)
                              taniec towarzyski 2 raz w tygodniu ale rezygnujemy
                              i w przedszkolu rytmika raz w tygodniu


                              JULA

                              MAJA

                              OLGA

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X