Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pasje naszych dzieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pasje naszych dzieci

    Przy okazji innej dyskusji okazało się, że wiele naszych pociech ma już swoje prawdziwe pasje. Pomyślałam więc, że warto założyć o nich nowy wątek. Proszę podzielcie się z nami pasjami Waszych maluszków. Może zarażą nimi innych i dadzą inspirację do działania?
  •    
       

    #2
    Odp: Pasje naszych dzieci

    Pasje moich dzieci-prosze bardzo-Monika jest obecnie w klasie kulturowej ,chciała dostac sie na pedagogiczny kierunek ale brakło punktów-nie marnuje sie działa w dziedzinie teatru i coraz czesciej namawia kolegow i kolezanki na wystepy dla dzieci.Pasja są własnie dzieci lecz nie ma nic wspolnego z rodzeństwem Kocha dzieciaczki ,zbiera dla nich pienązki na roznych kwestach ,działa w hospicjum i w domu dziecka-Jestem z niej dumna.Synuś moj Grześ -wszystko co zwiazane z piłka, jest juz zawodowcem gra w klubie sportowym w Stali Rzeszow i jest juniorem (w tabeli maja I miejsce)idzie teraz do gimnazjum sportowego a potem na AWF.Takie ma plany.
    A Olusia narazie jest mistrzynią "wszelkiej destrukcji" co dopadnie zaraz zepsuje -własnie mysle ze jest to jej pasją. Po za tym lubi grac w szachy.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Pasje naszych dzieci

      Napisane przez koliberek71 Pokaż wiadomość
      Pasje moich dzieci-prosze bardzo-Monika jest obecnie w klasie kulturowej ,chciała dostac sie na pedagogiczny kierunek ale brakło punktów-nie marnuje sie działa w dziedzinie teatru i coraz czesciej namawia kolegow i kolezanki na wystepy dla dzieci.Pasja są własnie dzieci lecz nie ma nic wspolnego z rodzeństwem Kocha dzieciaczki ,zbiera dla nich pienązki na roznych kwestach ,działa w hospicjum i w domu dziecka-Jestem z niej dumna.Synuś moj Grześ -wszystko co zwiazane z piłka, jest juz zawodowcem gra w klubie sportowym w Stali Rzeszow i jest juniorem (w tabeli maja I miejsce)idzie teraz do gimnazjum sportowego a potem na AWF.Takie ma plany.
      A Olusia narazie jest mistrzynią "wszelkiej destrukcji" co dopadnie zaraz zepsuje -własnie mysle ze jest to jej pasją. Po za tym lubi grac w szachy.
      Wielkie brawa dla Moniki. Zresztą dla wszystkich Twoich dzieci.Ale dla Moniki szczególne...Aby pomagać innym trzeba mieć naprawdę dobre serce...
      A pedagogikę ma czas jeszcze postudiować

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pasje naszych dzieci

        Na mikołaja zbierała w klasie pieniązki nie po to aby kupowali sobie jakieś pierdoły tylko z Caritasu dostała adres 4 letniej dziewczynki z biednej rodziny i z kolezanka były kupować jej prezent.
        Opowiadała ze matka tej dziewczynki była tak wzruszona ze prawie całowała je po rękach.
        Ale wszystko ma swoje plusy i minusy -czsem płacze zwłasza jak wraca z hospicjum bardo jej się udziela atmosfera i te dziecięta chore i czasem śmierć dziecka-nie jest to łatwe ,podziwiam ja bo sama pewno nie dała bym rady.


        Skomentuj


          #5
          Odp: Pasje naszych dzieci

          Napisane przez koliberek71 Pokaż wiadomość
          Na mikołaja zbierała w klasie pieniązki nie po to aby kupowali sobie jakieś pierdoły tylko z Caritasu dostała adres 4 letniej dziewczynki z biednej rodziny i z kolezanka były kupować jej prezent.
          Opowiadała ze matka tej dziewczynki była tak wzruszona ze prawie całowała je po rękach.
          Ale wszystko ma swoje plusy i minusy -czsem płacze zwłasza jak wraca z hospicjum bardo jej się udziela atmosfera i te dziecięta chore i czasem śmierć dziecka-nie jest to łatwe ,podziwiam ja bo sama pewno nie dała bym rady.
          Wiesz co? Ona naprawdę musi być bardzo dojrzała. Inaczej by tego wszystkiego nie udźwignęła. Myślę, że większość z nas by temu nie podołało...

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pasje naszych dzieci

            Jest dojrzała ale tez nie zle pokręcona- tłumacze jej nie raz ze teraz ma czas na tz.szum i powinna troche odpuścić ale ona ma czas na wszystko i na disco i na zabawe karnawałową dla dzieci w domu kultury.
            Jeszcze ma tydzień ferii i juz kombinuje ,zagoniła mnie do robienia krasnali z łopatami i słonecznikami na dekoracje do przedszkola na wiosne. i tak w kółko jak nie malowanie twarzy to idzie na jakieś wesele zajmować się dziecmi.Zwariowane to moje dziewcze-o teraz własnie z Ola pobiły się o kompa.
            Last edited by koliberek71; 20-02-2013, 15:25.


            Skomentuj


              #7
              Odp: Pasje naszych dzieci

              Najważniejsze, że się realizuje

              Ciekawe co wyrośnie z moich dziewczynek?Nie ukrywam, że także bym chciała aby pomagały innym...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pasje naszych dzieci

                Pasją mojego czteroletniego dziecka są klocki. Uwielbia je, z początku były to zwykłe drewniane klocki potem już takie tematyczne dla starszych niemowlaków ( kolorowe, plastikowe, z nadrukami) a teraz jestesmy na etapie klocków lego nad którymi naprawdę trzeba się namęczyć.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pasje naszych dzieci

                  Myślę, że obserwacja własnego dziecka i jego pasji od małego jest bardzo ważna. Mój synek uwielbia tańczyć, śpiewać, grać. Ciągnie go do pianina i gitary. Widzimy, że ma jakieś poczucie rytmu. Teraz robimy wszystko, by w nim tego nie zagłuszyć i nie stłamsić. Jak przyjdzie czas i nadal będzie widać, że ciągnie go do muzyki będziemy myśleć albo o szkole muzycznej, albo o jakimś zepspole tańca czy chórze dla dzieci.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pasje naszych dzieci

                    Ja na Twoim miejscu proponowała bym na tym etapie lekcje muzyki w domu ( w formie zabawy ) np raz na 2 tygodnie. Nie musi być to profesjonalna nauczycielka wynajęta, której będziesz musiała płacić. Mogą to być zabawy muzyczne z Tobą, w końcu najlepszy nauczyciel to rodzic

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Pasje naszych dzieci

                      Moje dzieci uwielbiają malowanie twarzy. Wiem, może brzmieć "groźnie", bo jak to tak pozwolić dziecku malować twarz? Ale one z każdym kolejnym razem starają się robić to dokładniej, mają nowe pomysły albo udoskonalają te wcześniejsze.

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X